Sima Martausová predstavila nový album Len tak sa stíšim
TASR
TASR

Sima Martausová predstavila nový album Len tak sa stíšim

Speváčka a skladateľka ho v pondelok večer predstavila v sídle SĽUKu v Rusovciach.

Na archívnej snímke speváčka Simona Martausová. — Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 12. februára (TASR) – Len tak sa stíšim je názov nového, v poradí piateho štúdiového albumu Simy Martausovej. Speváčka a skladateľka ho v pondelok večer predstavila v sídle SĽUKu v Rusovciach.

Album, ktorý je v digitálnej aj klasickej forme prístupný pre fanúšikov od 18. januára, ponúka desať piesní, sú nimi Voda, Baránok, Pieseň a šál, Móda, Čaro obyčajných vecí, Do stratena, Len tak sa stíšim, Nenahraditeľná (akustická verzia), Leonardo, Svetlá. Navyše platňa ponúka dve piesne ako bonus, Modlitba a Holubička Symphony feat. Adam Ďurica. S výnimkou Holubičky je autorkou hudby aj textu Sima Martausová, Holubičku zložil Adam Ďurica, text napísala Martausová. Okrem stálej speváčkinej sprievodnej kapely na albume hosťujú viacerí známi hudobníci, medzi nimi Jimi Cimbala, Michal Žáček, Daniel Špiner, Zoli Tóth, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu. Speváčka ho vydala vo vlastnej spoločnosti Moja muzika.

"Obsahom tohto albumu sú prevažne akustické piesne, ktoré sú zhudobnením môjho prežívania, môjho života a vzťahov. V každej jednej piesni je kúsok mňa a veľmi sa teším, že vyšiel album, ktorý keď sa tvoril a nahrával, tak som bola pri každom jednom kroku. Sú na ňom dva bonusy. Modlitbu sme nahrávali s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu a pieseň Holubička v symfonickej podobe ako duet s Adamom Ďuricom," uviedla Sima.

"Mám veľa piesní už teraz nachystaných, tak som si povedala, že vydám cédečko bez toho, aby som rozmýšľala, čo to obnáša. Bolo to trocha ťažké, vravela som si, že uvidím, či aj nabudúce to budem takto robiť. Pre mňa je najväčší úspech to, keď po koncerte za mnou niekto príde a povie, že moja pieseň mu v niečom pomohla, tak to je pre mňa najväčšia radosť. Samozrejme sa teším, keď dostanem cenu za to, čo robím, ale aby som to zbierala doma, že toto je môj cieľ, tak to nie," uviedla pre TASR speváčka.

Simona Martausová (*26.2.1988, Považská Bystrica) je speváčka, skladateľka a gitaristka. Maturovala na Strednej priemyselnej škole v rodnom meste, vyštudovala odbor technické a informatívne služby so zameraním na strojárstvo. Techniku zamenila za umenie, keď vyštudovala Akadémiu umení v Banskej Bystrici. V treťom ročníku akadémie prihlásila svoju pieseň Nádherný Svätý do súťaže Gospeltalent 2009 a súťaž vyhrala. Po ukončení Akadémie umení sa zúčastnila na konkurze do Radošinského naivného divadla, v ktorom uspela. Venuje sa vlastnej hudobnej tvorbe, v závere roka 2011 vydala debutový album Vyzliecť si človeka, v júni 2013 vydala druhý album Dobrý deň, to som ja. Vďaka nemu získala cenu objav roka 2013 Zväzu autorov a interpretov. V novembri 2014 pridala tretí album Na pravom poludní. V decembri 2015 prišla s vianočnou pesničkou Vianočné šalali. V auguste 2016 vydala singel Smej sa a mesiac nato album Smej sa duša moja. Jedným z hitov na tomto albume je duet Svätojánske mušky s Richardom Müllerom. Bola nominovaná v kategórii umenie a kultúra na ocenenie Slovenka roka 2017. V novembri a decembri 2017 absolvovala turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu. V januári 2018 Získala cenu ZAI 2017 ako speváčka roka, v januári 2019 si toto prvenstvo zopakovala.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…