Ter Stegen podržal lídra v Bilbau, Barcelona s treťou remízou

Brankár Marc-Andre ter Stegen, archívna snímka.
Brankár Marc-Andre ter Stegen, archívna snímka. — Foto: FOTO TASR/AP

Na čele tabuľky má Barcelona šesťbodový náskok pred Realom Madrid. Ten sa dostal na druhú priečku vďaka sobotňajšej výhre 3:1 v mestskom derby nad Atleticom.

Madrid 11. februára (TASR) - Futbalisti Barcelony nevyužili príležitosť dostať sa v pozícii lídra španielskej La Ligy do osembodového trháku, keď v nedeľňajšom súboji 23. kola len remizovali 0:0 na trávniku Athletica Bilbao. Na čele tabuľky tak majú po druhom nerozhodnom ligovom rezultáte za sebou šesťbodový náskok pred Realom Madrid. Ten sa dostal na druhú priečku vďaka sobotňajšej výhre 3:1 v mestskom derby nad Atleticom.

Do zostavy "Barcy" sa na Štadióne San Mames v baskickej metropole vrátil argentínsky útočník Lionel Messi, ktorého od predošlého víkendového súboja s Valenciou trápili svalové problémy. Boli to však domáci, ktorí boli v útoku nebezpečnejší. V prvom polčase sa vyznamenal Marc-Andre ter Stegen pri strele Markela Susaetu a nemecký brankár vyšiel víťazne aj z mikrosúboja s Iňakim Williamsom v závere stretnutia. Mal leví podiel na tom, že Barcelona neutrpela tretiu ligovú prehru v prebiehajúcej sezóne.

"Myslím si, že remíza je zaslúžená, na tom sa zhodnú všetci. Bol to pre nás mimoriadne ťažký zápas, najmä v prvom polčase hrali domáci vynikajúco a zatlačili nás. Musíme si dôkladne rozobrať, prečo to tak bolo. Musíme sa zlepšiť," uviedol ter Stegen. Barcelona medzi dvoma ligovými remízami uhrala nerozhodný výsledok aj v strede uplynulého týždňa proti Realu Madrid (1:1) v prvom semifinálovom súboji Kráľovského pohára. Vrátiť sa do víťazných koľají môže v sobotu na Camp Nou proti Valladolidu.

"Získať bod proti Barcelone je vždy fajn. Teraz však máme pocit, že sme mohli vyťažiť viac. Mali sme väčšie šance ako súper, boli sme nebezpečnejší. Na našu smolu však bol ter Stegen senzačný. Je to skvelý brankár, zaskvel sa dvoma bravúrnymi zákrokmi, ktoré sa mohli skončiť gólom," povedal kormidelník Bilbaa Gaizka Garitano, ktorého tím okupuje v tabuľke 13. priečku.