NHL: Hokejisti Caroliny zvíťazili nad hráčmi New York Rangers

Chris Kreider z New York Rangers a Justin Faulk z Caroliny.
Chris Kreider z New York Rangers a Justin Faulk z Caroliny. — Foto: TASR/AP

Hurricanes rozhodli v tretej tretine, v ktorej strelil víťazný zásah Warren Foegele a zvyšné dva góly padli do prázdnej bránky.

New York 9. februára (TASR) - Hokejisti Caroliny zvíťazili v noci na sobotu v NHL na ľade New Yorku Rangers 3:0. Hurricanes rozhodli v tretej tretine, v ktorej strelil víťazný zásah Warren Foegele a zvyšné dva góly padli do prázdnej bránky.

Foegele prekonal domáceho brankára Henrika Lundqvista v 47. minúte, prvé víťazstvo Caroliny v Madison Square Garden od roku 2010 poistili v závere Andrej Svečnikov a Brock McGinn. Brankár hostí Petr Mrázek si pripísal 27 zákrokov, druhé čisté konto v sezóne v šestnáste v NHL.

"Je to pre nás veľké víťazstvo. Na výjazde na nás čakajú ešte dva súboje, musíme ísť od zápasu k zápasu. Koncentrujem sa neustále, ale toto sú stretnutia, v ktorých môže rozhodnúť jeden nešťastný odraz. Vyzeralo to, že kto otvorí skóre, uspeje. Som rád, že sme to boli my," povedal Mrázek na oficiálnej stránke súťaže.

NHL - sumár:

NEW YORK RANGERS - CAROLINA HURRICANES 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 47. Foegele (Mäenalanen, McKegg), 59. Svečnikov (McGinn, Pesce), 60. McGinn (Pesce). Brankári: Lundqvist - Mrázek, strely na bránku: 27:33, 18.006 divákov