Kultoví Priatelia oslavujú už 25. narodeniny. Ako vyzerajú hviezdy seriálu po rokoch?
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Kultoví Priatelia oslavujú už 25. narodeniny. Ako vyzerajú hviezdy seriálu po rokoch?

Milovali sme ich a aj dnes sa dokážeme hodiny pozerať na ich seriálové životy.

Seriál Priatelia oslavuje — Foto: Instagram/jenniferanistononline

LOS ANGELES 6. februára - Kto ich nemiloval? Seriál Priatelia sa stal jedným z najpopulárnejších televíznych seriálov z konca 90. rokov 20. storočia. Vyobrazoval bežný život šiestich mladých ľudí žijúcich v Greenwich Village v New Yorku, ktorí navzájom riešili rôzne problémy, vzťahy a priateľstvá. Celkovo bolo nakrútených až 10. sérií obsahujúcich dohromady 236 dielov. Prvý bol odvysielaný 22. septembra v roku 1994 a úplne posledný 6. mája 2004. Sitkom, ktorý spoločne vytvorili Marta Kauffmanová a David Crane, v septembri tohto roku oslávi svoje 25. narodeniny.

Na tej istej lodi

Jeden z tvorcov David Crane chcel, aby všetci šiesti herci boli na tej istej úrovni. Nikto teda nemal vynikať a byť dôležitejší ako ostatní. Seriál bol vďaka tomu označený za „prvú skutočne skupinovú šou.“ Rovnako tak aj herci sa snažili túto myšlienku zachovať a ani jednému nedovolili vyčnievať. „Spoločnú prácu“ vzali všetci šiesti veľmi dôsledne. Ich dlhoročná spolupráca ich spojila aj v súkromí. Stali sa z nich naozajstní priatelia.

Takto dnes vyzerajú naše obľúbené hviezdy

Jennifer Anistonová má 49 rokov a hereckej kariére sa venuje dodnes. Zo všetkých priateľov je to práve ona, ktorá má na konte najviac úspešných filmových snímok. Mnohí z nás si ju pamätajú ako Rachel Greenovú, ktorá sa stala neodmysliteľnou súčasťou kultového seriálu Priatelia. Všetci sme vedeli, že je milovníčka módy a najlepšia kamarátka Moniky Gellerovej. No a jej vzťah s Rossom Gellerom? Ten bol o neustálych rozchodoch a návratoch. Práve on sa však nakoniec stal otcom jej seriálovej dcéry Emmy.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Facebook/Jennifer Aniston

Lisa Kudrowová sa taktiež venuje herectvu. Pamätáme si ju ako bláznivú Phoebe Bufetovú, ktorá bola nadšenou folkovou speváčkou a masérkou. V súkromnom živote vraj nie je takmer vôbec taká pobláznená a so svojou hereckou rolou toho teda nemá veľa spoločného. Zahrala to však dokonale presvedčivo a vedela pobaviť každého diváka a milovníka seriálu.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Wikipedia CC

Courteney Coxová alias Monica Gellerová, bola zanietenou šéfkuchárkou a jej neodmysliteľnou súčasťou bola čistota, poriadok a dochvíľnosť. Perfekcionistka Monica mala v Priateľoch viacero blízkych ľudí. Bola totiž sestrou Rossa, najlepšou priateľkou Rachel a v neposlednom rade aj manželkou Chandlera, s ktorým si na konci seriálu adoptovali dvojičky.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Instagram/alwayscourteney

Matthew Perry je na rozdiel od filmového Chandlera Binga stále slobodným mužom. Ani jeho seriálová postava to však nemala jednoduché. Jeho sarkastický humor, nešťastie vo vzťahoch a nespokojnosť so zamestnaním v nadnárodnej spoločnosti, to bol Chandler Bing. Nakoniec však svoje šťastie našial a oženil sa s Monicou.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Instagram/mattylangfordperry

David Schwimmer sa ako všetci jeho kolegovia stále venuje herectvu. Ako Ross Geller si toho prežil poriadne veľa. Paleontológov život bol divoký. Mal syna, ktorého však vychovávala jeho bývala priateľka. Trikrát sa oženil, no jeho srdce aj napriek tomu vždy patrilo najväčšej láske Rachel.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Facebook/David Schwimmer

Matt LeBlanc uzatvára kruh priateľov. Jeho postava je tou, ktorá totiž nemôže chýbať. Joey Tribbiani, lámač ženských sŕdc, milovník jedla a najmä veľký dobrák. Občas mu to nevyšlo a vzťahov mal viac ako dosť. Na zvádzanie žien často používal otrepanú frázu „Ako sa máš?“ Žiaden zo vzťahov mu dlho nevydržal. Býval so svojím najlepším priateľom Chandlerom a neskôr s Rachel, do ktorej sa nešťastne zamiloval. Jeho láska žiaľ nebola opätovaná, a tak radšej títo dvaja zostali len priateľmi.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show), Facebook/Matt LeBlanc

Tí, ktorí majú prelúskaných Priateľov poctivo, poznajú aj malého blonďavého Rossovho syna Bena. Rozkošného chlapca si zahrali dvojičky Dylan a Cole Sprousovci. Treba uznať, že z milého chlapčeka vyrástli pohľadní muži, ktorí sa aj naďalej venujú herectvu.

Foto: Instagram/dylansprousesource, Repro foto YouTube, Facebook/Cole Sprouse

Síce sa niekoľkokrát rozišli a vyzeralo to všelijako, nakoniec sa Rossovi a Rachel narodila spoločná dcérka Emma. V seriáli ju opäť stvárnili dvojičky Noelle a Cali Shledonové. Obe dievčatá sa herectvu venujú aj naďalej, avšak iba v rámci koníčkov.

Foto: Repro foto YouTube, Instagram/noelle.sheldon

Šancu dostali aj ďalšie hviezdy

Seriál bol veľmi obľúbený a tvorcovia si dali záležať aj na ozvláštnení. Vedľajšie herecké role si tu zahrali viaceré hviezdy ako Brad Pitt, Julia Robertsová, George Clooney, Danny DeVito, Bruce Willis či Charlie Sheen.

Foto: Facebook/FRIENDS (TV Show)

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…