Zimomriavky zaručené: Fanúšikovia celý zápas skandovali meno zosnulého futbalistu Salu
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Zimomriavky zaručené: Fanúšikovia celý zápas skandovali meno zosnulého futbalistu Salu

Záchranári oficiálne ukončili pátranie po futbalistovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi minulý štvrtok podvečer po troch dňoch bez pozitívnych výsledkov.

Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes a záber z ihriska. — Foto: TASR/AP, Instagram

Nantes 31. januára (TASR) - Fanúšikovia francúzskeho futbalového klubu FC Nantes skandovali meno Emilana Salu počas celého stredajšieho zápasu 22. kola Ligue 1 proti AS Saint-Étienne (1:1). Uctili si tak nezvestného argentínskeho útočníka, ktorý pôsobil v klube tri a pol roka.

Celý večer v Nantes sa niesol v znamení spomienky na bývalého kanoniera domáceho mužstva. Hráči absolvovali už predzápasovú rozcvičku v tričkách s nápisom "On T'aime Emi" (Milujeme Ťa Emi). Krátko po úvodnom výkope prerušil hlavný rozhodca stretnutie, aby mohli prítomní na štadióne vzdať hold 28-ročnému Salovi. Dojímavý moment nastal v deviatej minúte, keď si fanúšikovia uctili Salu, ktorý hrával v drese s číslom 9, obrovským potleskom. "Bola to špeciálna noc. Hrali sme oveľa viac za neho ako za nás. Dali sme do toho všetko," povedal obranca domáceho tímu Diego Carlos.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nantes - Saint Étienne (30/01/2019) "Craquage Brigade Loire en hommage à Sala...❤️" #ultrasmadeinfrance

A post shared by Ultras Made in France (@ultras_madeinfrance) on

Hostia otvorili skóre v 58. minúte, autor gólu Remy Cabella však neoslavoval svoj presný zásah veľkolepo. "Bolo by neúctivé predviesť veľké gestá. Nikto by to nemal robiť," uviedol stredopoliar Saint-Étienne. O vyrovnanie sa postaral v 70. minúte Majeed Waris. Gól oslávil na kolenách pred domácimi fanúšikmi, keď si vyhrnul dres, pod ktorým mal tričko so Salovou podobizňou. Argentínsky zakončovateľ bol najlepší strelec FC Nantes v prebiehajúcej sezóne, keď v 19 zápasoch skóroval dvanásťkrát.

Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes počas futbalobého zápasu proti PSG vo francúzskom Nantes. Záchranári ukončili vo štvrtok 24. januára 2019 podvečer pátranie po nezvestnom futbalistovi Emilianovi Salovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi. Podľa polície z ostrova Guernsey je nádej na prežitie oboch mužov
Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes počas futbalobého zápasu proti PSG vo francúzskom Nantes. Záchranári ukončili vo štvrtok 24. januára 2019 podvečer pátranie po nezvestnom futbalistovi Emilianovi Salovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi. Podľa polície z ostrova Guernsey je nádej na prežitie oboch mužov "veľmi vzdialená". Foto: TASR/AP

Sala mal minulý pondelok pricestovať na Britské ostrovy a posilniť waleského účastníka najvyššej anglickej súťaže Cardiff City, kde prestúpil za rekordných 17 miliónov libier. Malé lietadlo, v ktorom letel z Francúzska len s pilotom, zmizlo z radarov nad kanálom La Manche.

Záchranári oficiálne ukončili pátranie po futbalistovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi minulý štvrtok podvečer po troch dňoch bez pozitívnych výsledkov. Rodina nezvestného futbalistu však získala peniaze vo verejnej zbierke na súkromné pátranie, do ktorej sa zapojili aj viacerí známi futbalisti.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…