Zimomriavky zaručené: Fanúšikovia celý zápas skandovali meno zosnulého futbalistu Salu
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Zimomriavky zaručené: Fanúšikovia celý zápas skandovali meno zosnulého futbalistu Salu

Záchranári oficiálne ukončili pátranie po futbalistovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi minulý štvrtok podvečer po troch dňoch bez pozitívnych výsledkov.

Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes a záber z ihriska. — Foto: TASR/AP, Instagram

Nantes 31. januára (TASR) - Fanúšikovia francúzskeho futbalového klubu FC Nantes skandovali meno Emilana Salu počas celého stredajšieho zápasu 22. kola Ligue 1 proti AS Saint-Étienne (1:1). Uctili si tak nezvestného argentínskeho útočníka, ktorý pôsobil v klube tri a pol roka.

Celý večer v Nantes sa niesol v znamení spomienky na bývalého kanoniera domáceho mužstva. Hráči absolvovali už predzápasovú rozcvičku v tričkách s nápisom "On T'aime Emi" (Milujeme Ťa Emi). Krátko po úvodnom výkope prerušil hlavný rozhodca stretnutie, aby mohli prítomní na štadióne vzdať hold 28-ročnému Salovi. Dojímavý moment nastal v deviatej minúte, keď si fanúšikovia uctili Salu, ktorý hrával v drese s číslom 9, obrovským potleskom. "Bola to špeciálna noc. Hrali sme oveľa viac za neho ako za nás. Dali sme do toho všetko," povedal obranca domáceho tímu Diego Carlos.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nantes - Saint Étienne (30/01/2019) "Craquage Brigade Loire en hommage à Sala...❤️" #ultrasmadeinfrance

A post shared by Ultras Made in France (@ultras_madeinfrance) on

Hostia otvorili skóre v 58. minúte, autor gólu Remy Cabella však neoslavoval svoj presný zásah veľkolepo. "Bolo by neúctivé predviesť veľké gestá. Nikto by to nemal robiť," uviedol stredopoliar Saint-Étienne. O vyrovnanie sa postaral v 70. minúte Majeed Waris. Gól oslávil na kolenách pred domácimi fanúšikmi, keď si vyhrnul dres, pod ktorým mal tričko so Salovou podobizňou. Argentínsky zakončovateľ bol najlepší strelec FC Nantes v prebiehajúcej sezóne, keď v 19 zápasoch skóroval dvanásťkrát.

Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes počas futbalobého zápasu proti PSG vo francúzskom Nantes. Záchranári ukončili vo štvrtok 24. januára 2019 podvečer pátranie po nezvestnom futbalistovi Emilianovi Salovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi. Podľa polície z ostrova Guernsey je nádej na prežitie oboch mužov
Na snímke zo 14. januára 2018 argentínsky futbalista Emiliano Sala z FC Nantes počas futbalobého zápasu proti PSG vo francúzskom Nantes. Záchranári ukončili vo štvrtok 24. januára 2019 podvečer pátranie po nezvestnom futbalistovi Emilianovi Salovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi. Podľa polície z ostrova Guernsey je nádej na prežitie oboch mužov "veľmi vzdialená". Foto: TASR/AP

Sala mal minulý pondelok pricestovať na Britské ostrovy a posilniť waleského účastníka najvyššej anglickej súťaže Cardiff City, kde prestúpil za rekordných 17 miliónov libier. Malé lietadlo, v ktorom letel z Francúzska len s pilotom, zmizlo z radarov nad kanálom La Manche.

Záchranári oficiálne ukončili pátranie po futbalistovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi minulý štvrtok podvečer po troch dňoch bez pozitívnych výsledkov. Rodina nezvestného futbalistu však získala peniaze vo verejnej zbierke na súkromné pátranie, do ktorej sa zapojili aj viacerí známi futbalisti.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…