Obraz dievčaťa, ktoré namaľovalo chlapca, ktorý namaľoval mamu iného chlapca, spôsobil na internete hotové šialenstvo
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Obraz dievčaťa, ktoré namaľovalo chlapca, ktorý namaľoval mamu iného chlapca, spôsobil na internete hotové šialenstvo

Amatérska maliarka sa vďaka svojmu „nepodarku“ stala internetovou hviezdou.

— Foto: Reddit.com

JACKSONVILLE 31. januára - Stačilo namaľovať jeden nevinný obraz a spustilo sa hotové šialenstvo. Autorkou maľby, na ktorej bola vyobrazená volavka, je Američanka Cindi Deckerová. Žena svoj výtvor namaľovala na večernom kurze pre začínajúcích amatérskych výtvarníkov a bola presvedčená o tom, že sa nikomu nebude páčiť. Realita sa však občas nezhoduje s našimi myšlienkami a pochybnosťami, a tak to bolo aj pri Cindinom obraze. Jej syn sa totiž rozhodol milovanú mamičku prekvapiť a na sociálnej sieti zverejnil fotografiu, na ktorej je ona so svojím obrazom. „Toto namaľovala moja mama a povedala, že sa to nikomu nebude páčiť. Je to jej druhý obraz,“ napísal pod záber.

Foto: Reddit.com

Pani učiteľka z floridského mesta Jacksonville sa v priebehu krátkej chvíle stala hviezdou internetu. Dokonale premyslené, no ani on sám nemohol tušiť, čo týmto príspevkom spôsobí. Samotnú fotografiu Cindy videlo viac ako 1,3 milióna používateľov. „Nie som umelkyňa, som len obyčajná mama,“ vyjadrila sa prekvapená Cindy pre BBC.

Začiatok obrazovej štafety

Tam sa však ženina „sláva“ neskončila. Fotografia totiž zaujala 35-ročné umelca zo Švédska menom Kristoffer Zetterstrand. V tej chvíli mu v hlave skrsla veľmi zaujímavá myšlienka. Cindy sa rozhodol namaľovať s obrazom v rukách. „Pomyslel som si, že je to pekné,“ priznal muž. Považoval to ako spestrenie a zábavu. Jeho obraz v obraze sa po dokončení rovnako rozhodol zverejniť na sociálnej sieti. „Namaľoval som niekoho mamu,“ napísal pod svoj príspevok Kristoffer.

Foto: Reddit.com

Vôbec ho nenapadlo, že tým spustil akúsi štafetu, ktorej sa na internete pripísala detská riekanka. „Namaľoval ženu, ktorá namaľovala chlapca, ktorý namaľoval dievča, ktoré namaľovalo labuť.“ Ďalšou v poradí sa stala výtvarníčka, ktorá sa rozhodla zvečniť Kristoffera, ktorý drží obraz, na ktorom je vyobrazená Cindy so svojím dielom. „Chvíľu to trvalo a nie je to perfektné, ale namaľovala som chlapca, ktorý namaľoval mamu iného chlapca,“ napísala pod to svoje dielo mladá výtvarníčka.

Foto: Reddit.com

No a tak to išlo ďalej. Dielo mladej umelkyne si zas všimol ďalší umelec, ktorý pokračoval a po dokončení svoje dielo zverejnil na internete s veľmi príznačným popisom. „Namaľovala som dievča, ktoré namaľovalo chlapca, ktorý namaľoval mamu iného chlapca, ktorá namaľovala volavku.“ Kolotoč maľovania obrazov sa rozbehol naplno a Kristoffera, ktorý ho spustil, to veľmi šokovalo. „Je to veľmi zvláštne. Naposledy som napočítal, že vzniklo cez 40 obrazov. Pomaly sa na nich zmenšujem a zmenšuje,“ prezradil mladý umelec, ktorý sa netají svojim prekvapením.

Foto: Reddit.com

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…