Marta Jandová v klipe Milovat parafrázuje scény zo slávnych filmov
TASR
TASR

Marta Jandová v klipe Milovat parafrázuje scény zo slávnych filmov

Klip k piesni Milovat vznikol vďaka spoločnému nápadu režiséra Tomáša Krejčího a Marty Jandovej. Parafrázujú v ňom slávne milostné scény z filmov Pretty Woman, Láska nebeská, Duch či Titanic.

Marta Jandová v klipe Milovat. — Foto: Prtscr/Youtube

Bratislava 30. januára (TASR) - Česká speváčka Marta Jandová má za sebou úspešný rok, počas ktorého stihla nahrať a vydať svoj prvý sólový album Barvy, odohrať európske turné s populárnou nemeckou skupinou Die Happy a zúčastniť sa na televíznom projekte Česko Slovensko má talent v úlohe porotkyne. V týchto dňoch predstavuje svoj nový videoklip. TASR informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

Klip k piesni Milovat vznikol vďaka spoločnému nápadu režiséra Tomáša Krejčího a Marty Jandovej. Parafrázujú v ňom slávne milostné scény z kultových filmov ako sú Pretty Woman, Láska nebeská, Duch či Titanic. Vo vtipnom, zmyselnom a odvážnom poňatí hrá jej mileneckého partnera spevák Václav Noid Bárta.

"Spočiatku som vôbec nevedela, koho sa mám opýtať. Predsa len to mal byť niekto, pred kým by som sa nehanbila, niekto, kto má zmysel pre humor a s kým si rozumiem. Herci z katalógu mi nedávali zmysel. Potom som skúšala s Vaškom projekt Rock symphony a zrazu mi to docvaklo. To je on. Sme ako brat a sestra. A vo videoklipe to funguje super," dodáva ku vzniku klipu samotná hlavná aktérka.

Pieseň Milovat z debutového alba Barvy predstavuje Martu Jandovú v poprockovej polohe, ktorá je jej srdcu najbližšia. Na albume znejú výrazné hitové pesničky ako Černá i bílá, aktuálna Milovat, Křídla či úvodná Cesta kolem světa i emotívne balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a ďalšie. Špecialitou je záverečná rocková kompozícia Strach, kde sa Marta Jandová hudobne vyznáva svojmu obľúbenému spevákovi Chrisovi Cornellovi. Marta je väčšinovou autorkou piesní a až na jednu výnimku i výhradnou textárkou celého repertoáru. Tou jedinou výnimkou je bonusová pesnička Školíš mě od Mareka Ztraceného. Nahrávka vznikla v štúdiu Petra Jandu Propast s producentom Lukášom Pavlíkom, ktorý je zároveň bubeníkom kapely Chinaski.

V tomto roku pripravuje Marta ďalšie videoklipy k pesničkám z albumu Barvy, sólové koncerty s novou kapelou a aktuálne veľmi populárnu Rocksymphony v halách v Prahe, Brne, Zlíne a Ostrave. Koncerty s názvom Rocksymphony spájajú rockové evergreeny so sprievodom symfonického orchestra. Hlavnou hviezdou večera je práve Marta Jandová spoločne so spevákom Václavom Noidom Bártom, ktorý ako skladateľ, aranžér a spevák spolupracuje na poli populárnej a rockovej hudby s poprednými českými hudobníkmi. Filharmóniu Bohuslava Martinů bude dirigovať Viktor Kozánek.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…