Dobré noviny
Jude Law a Radiohead zachraňujú filmom Arktídu
SITA
SITA

Jude Law a Radiohead zachraňujú filmom Arktídu

Ide o príbeh polárneho medveďa, ktorý pre globálne otepľovanie prišiel o svoj domov.

BRATISLAVA 3. júla - Britská skupina Radiohead a herec Jude Law spolupracovali na krátkom filme pre organizáciu Greenpeace.

Ide o príbeh polárneho medveďa, ktorý pre globálne otepľovanie prišiel o svoj domov.

V pozadí hrá pieseň Everything In It\'s Right Place z albumu Kid A, ktorý Radiohead vydali v roku 2000.

"Musíme zastaviť ropné spoločnosti, ktoré sa tlačia na Arktídu. Keby tam unikla ropa, zničili by túto dych vyrážajúcu krásu, a ak tú ropu budeme spaľovať, len prispejeme k najväčšiemu problému, ktorému dnes čelíme: zmene klímy," vyjadril sa spevák kapely Thom Yorke.

Kampaň Save the Arctic organizovanú Greenpeace podporuje napríklad i hudobník Paul McCartney. Keď získajú milión podpisov, celý zoznam uložia na morské dno na Severnom póle.

"Preto podporujem túto kampaň. Budem vedieť, že vždy, keď sa pozriem na sever, moje meno je na dne oceánu na vrchole sveta ako večné vyhlásenie nášho spoločného úsilia zachrániť Arktídu," dodal.

Law tiež vyjadril presvedčenie, že ropné spoločnosti treba zastaviť pred bezohľadným ničením Arktídy. "Ja a tisícky ďalších si myslíme, že toto územie by malo byť svätyňou navždy chránenou pred chamtivosťou firiem," uviedol.

Radiohead svoju zatiaľ poslednú štúdiovku The King Of Limbs vydali vlani. Spolu s týmto albumom majú britskí muzikanti na konte osem štúdioviek vrátane nahrávok OK Computer (1997) či Amnesiac (2001).

Medzi ich najznámejšie skladby patria piesne Creep, High and Dry, Karma Police, Paranoid Android, No Surprises, Pyramid Song alebo There There. Radiohead ešte nikdy nevystúpili na Slovensku, no v roku 2009 sa naživo predstavili v Prahe a tiež na Frequency festivale v rakúskom St. Pöltene, kde boli headlinermi 9. ročníka podujatia.

Tridsaťdeväťročný Jude Law má na svojom konte dve nominácie na Oscara - z roku 2000 za vedľajšiu rolu v snímke Talentovaný pán Ripley (1999) a z roku 2004 za hlavnú úlohu v dráme Návrat do Cold Mountain (2003).

Známy je aj z filmov A.I. Umelá inteligencia (2001), Nepriateľ pred bránami (2001), Cesta do zatratenia (2002), Alfie (2004), Na dotyk (2004), Letec (2004), Prázdniny (2006), Krádeže a vlámania (2006), Sherlock Holmes (2009), Imaginarium Dr. Parnassa (2009), Hugo a jeho veľký objav (2011) či Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011). Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…