ME v krasokorčuľovaní: Rajičová postúpila do voľných jázd z 5. miesta
TASR
TASR

ME v krasokorčuľovaní: Rajičová postúpila do voľných jázd z 5. miesta

Jej krajanka Silvia Hugecová obsadila v Arene Minsk 30. miesto a zostala pred bránami finále.

Na archívnej snímke slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová. — Foto: TASR/AP

Minsk 23. januára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová po výbornom výkone postúpila zo stredajšieho krátkeho programu do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Minsku. Dvadsaťtriročná dvojnásobná olympionička, ktorá obhajuje v Minsku šieste miesta z predchádzajúcich šampionátov v Ostrave a Moskve, predviedla 5. najlepší program. Jej krajanka Silvia Hugecová obsadila v Arene Minsk 30. miesto a zostala pred bránami finále.

Najlepší KP ukázala olympijská víťazka a obhajkyňa zlata Alina Zagitovová z Ruska. Tá na druhé miesto odsunula krajanku Sofiu Samodurovovú, tretia pôjde do piatkových voľných jázd Švajčiarka Alexia Paganiniová.

Rajičová predviedla viac ako kvalitný výkon. Po tom, ako si v poolympijskej sezóne dala dlhšiu prestávku sa čakalo, v akom svetle sa ukáže. Zverenka trénerov Igora Krokavca a otca Toma Rajiča to zvládla výborne, išla čisto a s istotou predviedla všetky nahlásené komponenty na požadovanej úrovni. Kombinácia trojitého lutzu s dvojitým rittbergerom naledovaná trojitým rittbergerom a neskôr dvojitým axelom ju zaradila na priebežné 2. miesto. Z neho síce po dojazde sexteta z poslednej rozjazdke podľa očakávania o čosi klesla, no stále je v reálnej hre o obhajobu výborných umiestnení z predchádzajúcich ME.

"Nečakala som takúto skvelú jazdu. Samozrejme, mám to natrénované, ale som prekvapená, že nielenže to mám ešte v sebe, ale zajazdila som si osobné maximum. Som veľmi spokojná a šťastná," povedala 14. žena zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Hugecová pred rokom v Moskve postúpila do voľných jázd z 22. miesta, napokon skončila 24. V Minsku nepodala výkon podľa jej predstáv. "Nebolo to, ako som si to predstavovala. Lepšie som jazdila na tréningoch. Bola som trošku nervózna a stuhnutá, ale poučila som sa z týchto pretekov. Úvodná kombinácia, trojitý rittberger s dvojitým, bola dobrá, ale pred salchowom som nemala dostatočnú rýchlosť a urobila som len dvojitý. Trošku som sa zľakla a aj pred axlom som zle vyskočila. Budem tvrdo makať, aby som nabudúce lepšie zajazdila. Ešte ma čakajú MS juniorov, kde by som chcela postúpiť do voľných jázd," uviedla 18-ročná reprezentantka SR.

Výsledky:

ženy - KP: 1. Alina Zagitovová 75,00 bodov, 2. Sofia Samodurovová (obe Rus.) 72,88, 3. Alexia Paganiniová (Švaj.) 65,64, 4. Viveca Lindforsová (Fín.) 65,61, 5. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 64,08, 6. Laurine Lecavalierová (Fr.) 63,29, ... 30. Silvia HUGECOVÁ (obe SR) 44,33

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…