Lekári to volajú zázrakom: Žena porodila 3 deti naraz, jedno počaté umelo a dve prirodzene
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Lekári to volajú zázrakom: Žena porodila 3 deti naraz, jedno počaté umelo a dve prirodzene

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Manželia sa stali šťastnými rodičmi troch detí.

— Foto: Reprofoto Kidspot.com/Mega

CORSHAM 23. januára - Dieťa je najväčším darom a láskou na celý život. Nie všetkým párom sa podarí potomka splodiť bez problémov. So svojím partnerom mala tento problém aj vtedy 36-ročná Beata Bieniasová. Už sa vzdávala nádeje, že sa stane matkou. Mala zdravotné problémy, vrátane polycystických vaječníkov, ktoré ovplyvňovali jej plodnosť a problém pri chudnutí.

Nasledovala preto tvrdá drina, vďaka ktorej sa podarilo Beate schudnúť niekoľko kilogramov. Keď mala 39 rokov podstúpila s manželom mimotelové oplodnenie (IVF), ktoré bolo úspešné. Nikto však v tom čase netušil, že sa stal zázrak. Beata totiž pod srdcom nosila aj dvojičky, ktoré sa podarilo splodiť prirodzenou cestou. Odborník pritom toto tehotenstvo označil za „takmer nemožné“.

Neuveriteľná správa

Znamená to, že Beata so svojím manželom Pawlom sú rodičmi štvortýždňovej Amélie a dvojčat Matyldy a Borysa. Lekári im vysvetlili, že dvojičky boli počaté prirodzenou cestou len niekoľko dní pred umelým oplodnením, ktoré podstúpili 2. mája minulého roka. Trojnásobná matka teda bola už v čase, keď sa dozvedela o úspešnosti zákroku, tehotná. „Bol to najväčší zázrak. Nikdy mi ani len nenapadlo, že by sa mi mohlo stať niečo tak neuveriteľné. Prežila som mnoho dní, kedy som si myslela, že možno som práve ja človekom, ktorý nikdy nebude mať dieťa. Nikdy by ma nenapadlo, že budú tri,“ prezradila svoje pocity dojatá Beata, ktorá ani pri pohľade na svoje tri poklady, nedokáže uveriť.

Foto: Facebook/Beata Bienias

Na klinike manželom povedali, aby sa štyri dni pred zákrokom vyhýbali pohlavnému styku. Preto je až neuveriteľné, že sa Beate a Pawlovi podarilo splodiť dvojičky týždeň pred zákrokom. „Bolo to veľmi mätúce, kedže sono ukázalo, že dvojičky boli počaté len pár dní pred Améliou,“ priznala šťastná mamička.

Expertka na plodnosť Emma Cannonová, ktorá v tejto oblasti pracuje už 25 rokov a založila kliniku Emma Cannon v Londýne, bola po tom, ako sa o tomto príbehu dozvedela, ohromená. „V mojej 25-ročnej kariére odborníka na plodnosť, som sa stretla iba s jedným alebo dvoma prípadmi, kedy ženy otehotneli skôr, ako podstúpili mimotelové oplodnenie, ktoré sa nakoniec nekonalo. Nikdy som sa ale nestretla s niekým, kto prirodzene otehotnel pred alebo počas embryonálneho prenosu a pokračoval v otehotnení prostredníctvom IVF,“ priznala svoje rozčarovanie Emma. Dlhoročná odborníčka situáciu zhodnotila veľmi jednoducho, no výstižne. „Viem, že je toho ešte veľa, čomu nerozumieme a zázrak sa stane. Prajem Beate a jej trom malým zázrakom všetko najlepšie,“ dodala Emma.

Drobunké zázraky

Amélia, Matylda a Borys prišli na svet cisárskym rezom v nemocnici Royal United Hospital 13. decembra. Beata bola v 34. týždni tehotenstva. Amélia vážila 2 324 gramov, Matylda 1956 gramov a Borys 1814 gramov. Aj napriek tomu, že detičky sa narodili veľmi malinké, ich matka prezradila, že sa im dobre darí a krásne rastú. Šťastnej mamičke nevadí vôbec nič a teší sa z každého okamihu, rovnako tak aj trojnásobný otecko. „Môj manžel je na svoje tri deti veľmi hrdý a každý deň sa s nimi po príchode z práce mazná. Netušila som, čo môžem od troch detí očakávať, no som šťastná,“ dodala na záver mamička Beata.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…