Call centrum finančnej správy vybavilo vlani rekordný počet dopytov
TASR
TASR

Call centrum finančnej správy vybavilo vlani rekordný počet dopytov

V roku 2014, keď finančná správa spustila nový portál a možnosť registrácie na elektronickú komunikáciu, vybavili zamestnanci call centra približne 301.000 podnetov.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 17. januára (TASR) - Call centrum finančnej správy zaznamenalo v minulom roku rekordných 335.000 dopytov prostredníctvom telefonických hovorov, e-mailov aj online chatu. Počet dopytov prekonal doterajšie historické maximum z roku 2014, keď finančná správa posilnila počet zamestnancov call centra a začala komunikovať s verejnosťou novým spôsobom, informovala TASR hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

"Call centrum finančnej správy prešlo za uplynulých päť rokov výraznými zmenami," uviedla hovorkyňa. V roku 2014, keď finančná správa spustila nový portál a možnosť registrácie na elektronickú komunikáciu, vybavili zamestnanci call centra približne 301.000 podnetov.

Komunikovať s finančnou správou od roku 2014 mohli občania a podnikatelia už nielen telefonicky, ale aj e-mailom prostredníctvom aplikácie Live Agent, ktorú finančná správa zaviedla ako prvá štátna inštitúcia na Slovensku. V roku 2014 cez tento kanál zaevidovala vyše 90.000 podaní, v minulom roku ich bolo viac ako 95.000. Nárast dopytov registruje call centrum finančnej správy za posledných päť rokov aj cez online chat. Kým v roku 2014 vybavili jeho zamestnanci 8315 dopytov, v minulom roku to bolo už 16.873.

Počet telefonických hovorov sa zvýšil od roku 2014 z 201.346 na 223.292 v roku 2018.

Najvyťaženejším nástrojom pri komunikácii s verejnosťou je práve infolinka. Tá je podnikateľom aj fyzickým osobám k dispozícii počas pracovných dní od 8.00 h do 16.00 h, každý mesiac v čase termínu plnenia povinností pre daň z pridanej hodnoty (DPH) a v hraničných termínoch podávania daňových priznaní na dani z príjmov a dani z motorových vozidiel pracujú operátori v predĺžených pracovných hodinách až do polnoci. Volajúci má možnosť voľby z oblastí – elektronická komunikácia, informácie k DPH, k dani z príjmov, elektronické registračné a virtuálne pokladnice a daň z motorových vozidiel, povolenia pre trhové miesta v obciach, ako aj colné predpisy. Elektronizácia colnej agendy bola dôvodom, pre ktorý finančná správa v roku 2016 spustila aj colnú časť call centra.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…