OPÄŤ PÓDIUM! Famózna Nasťa PRVÁ v šprinte v nemeckom Rupholdingu

— Foto: TASR/AP

Nasťa opäť triumfovala a získala ďalšie pódiové umiestnenie. A rovno to najvyššie.

RUPHOLDING 17. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km 5. kola Svetového pohára a pripísala si druhý triumf v sezóne. V bavorskom Ruhpoldingu predviedla perfektnú streľbu i tradične rýchle nohy, v cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s. Na treťom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová (+29,1 s).

Kuzminová si vybojovala premiérové víťazstvo v prebiehajúcom ročníku SP pred Vianocami v Novom Meste na Morave, keď sa presadila v pretekoch s hromadným štartom, teraz pridala druhé v šprinte. Celkovo ich má v kariére na konte pätnásť.

Tridsaťštyriročná slovenská reprezentantka vybehla na trať s číslom 24. V ideálnych poveternostných podmienkach utvorila po prvej streleckej položke najlepší čas najprv Anais Chevalierová, ktorú onedlho vystriedala Vittozziová. Kuzminová dobehla na ležku s najlepším časom a po rýchlej a presnej streľbe ju opustila takisto ako prvá s náskokom 6,1 s pred Taliankou. Vedúcu pozíciu už z rúk do konca pretekov nepustila. Aj na stojke ukázala pevnú ruku, len pred posledným výstrelom sa dlhšie nadýchla. V zostávajúcich kilometroch si strážila pozíciu a do cieľa prišla s náskokom 11,5 s pred Vittozziovou.

Z ďalších mali dobre rozbehnuté preteky Nórka Marte Olsbu Roeiselandová i Talianka Dorothea Wiererová, no o pódium ich pripravila zhodne jedna chyba. Tú urobila aj ďalšia Slovenka na štarte Paulína Fialková, ktorá minula tretí terč na ležke, stopercentné to nebolo ani bežecky a obsadila 14. miesto so stratou 1:03,0 min na svoju krajanku.