Premiérka Mayová sa poďakovala parlamentu za dôveru
TASR
TASR

Premiérka Mayová sa poďakovala parlamentu za dôveru

Premiérka sa chce stretnúť aj s vodcom opozičnej Labouristickej strany Jeremym Corbynom, ktorý hlasovanie o vyslovení nedôvery inicioval.

Theresa Mayová, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Londýn 17. januára (TASR) - Vláda bude aj naďalej pracovať na zvyšovaní prosperity a upevňovaní jednoty v rámci Spojeného kráľovstva. Britská premiérka Theresa Mayová to povedala po tom, čo v stredu večer prežila hlasovanie o nedôvere v Dolnej snemovni parlamentu.

"Teší ma že táto snemovňa dnes večer vyslovila našej vláde dôveru. Neberiem túto zodpovednosť na ľahkú váhu. Moja vláda bude aj naďalej pracovať na zvyšovaní prosperity, zaisťovaní bezpečnosti a posilňovaní jednoty našej únie," povedala podľa spravodajskej televízie Sky News Mayová, ktorej dohodu o odchode Británie z Európskej únie poslanci veľkou väčšinou v utorok odmietli.

"Áno, budeme aj naďalej pracovať na splnení záväzného sľubu, ktorý sme dali ľudu tejto krajiny, aby sme naplnili výsledky referenda a opustili Európsku úniu. Som presvedčená, že tento záväzok je vlastný každému členovi tejto snemovne. Našou povinnosťou je postupovať tak, aby sme si zabezpečili podporu snemovne," povedala Mayová na margo utorňajšieho neúspešného hlasovania o dohode o brexite a zároveň vyzvala na dialóg o tejto téme lídrov všetkých parlamentných strán.

Premiérka sa chce stretnúť aj s vodcom opozičnej Labouristickej strany Jeremym Corbynom, ktorý hlasovanie o vyslovení nedôvery inicioval. Sériu stretnutí začala už v stredu večer a ako prvého si na Downing Street 10 pozvala zástupcu Škótskej národnej strany (SNP).

Corbyn po hlasovaní o nedôvere povedal, že skôr, ako môže dôjsť k akýmkoľvek rozhovorom o napredovaní v otázke dohody o brexite, musí vláda jednoznačne vylúčiť možnosť, že by Británia opustila EÚ bez dohody, čo Mayová odmieta a za prvoradé pokladá naplnenie výsledkov referenda z roku 2016, v ktorom Briti tesnou väčšinou rozhodli, že chcú Úniu opustiť.

Vodca labouristov v rozprave k návrhu na vyslovenie nedôvery vyzval Mayovú, aby odstúpila s tým, že po takom debakli, aký v utorok utrpela, by to na jej mieste urobil každý jej predchodca. Za vládnu dohodu o brexite hlasovalo totiž len 202 poslancov, pričom 432 ich bolo proti.

V stredajšom hlasovaní o nedôvere premiérke bolo za vyslovenie nedôvery 306 poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu, 326 bolo proti.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…