Značkoví výrobcovia na Slovensku očakávajú pozitívny rok 2019
TASR
TASR

Značkoví výrobcovia na Slovensku očakávajú pozitívny rok 2019

Ako konštatovali respondenti prieskumu, viac ako 22 % očakáva zvyšovanie počtu zamestnancov a 77 % zachovanie súčasného stavu.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Bratislava 14. januára (TASR) - Topmanažéri značkových výrobcov na Slovensku majú pozitívne očakávania pre rok 2019. Informoval o tom výkonný riaditeľ Slovenského združenia pre značkové výrobky (SZZV) Ľubomír Tuchscher.

Podľa prieskumu realizovanom v druhom januárovom týždni až 89 % z nich očakáva, že rok 2019 bude na Slovensku skôr pozitívny a 11 % úplne pozitívny. Žiaden z respondentov nekonštatoval neutrálne alebo negatívne očakávania pre tento rok.

"Topmanažéri značkových výrobcov na Slovensku majú pozitívne očakávania napriek tomu, že konštatujú obavy spojené so zavádzaním nesystémových legislatívnych opatrení, ktoré neprispievajú stabilite a predvídateľnosti podnikateľského prostredia," konštatoval na základe individuálnych odpovedí z prieskumu Tuchscher.

Ako konštatovali respondenti prieskumu, viac ako 22 % očakáva zvyšovanie počtu zamestnancov a 77 % zachovanie súčasného stavu. Žiaden z respondentov neočakáva znižovanie počtu zamestnancov.

"Pracovné miesta u značkových výrobcov znamenajú významnú pridanú hodnotu pre samotných zamestnancov, a to nielen z pohľadu jej nadpriemernej výšky, ale aj vďaka ďalším benefitom a osobnému rozvoju, na ktoré sa tieto spoločnosti zameriavajú," uviedol s odvolaním sa na socio-ekonomickú dopadovú štúdiu pôsobenia značkových výrobcov na Slovensku Tuchscher.

Topmanažéri značkových výrobcov hodnotili pozitívne aj ukončený rok 2018, pričom až 89 % ho hodnotilo skôr pozitívne a 11 % úplne pozitívne. Žiaden z respondentov nekonštatoval neutrálne alebo negatívne hodnotenie.

Do prieskumu sa zapojili všetky členské spoločnosti SZZV, pričom na prieskum odpovedali osoby zodpovedné priamo za riadenie týchto spoločností.

Slovenské združenie pre značkové výrobky je dobrovoľné združenie výrobcov a distribútorov rýchloobrátkových značkových výrobkov v oblastiach, ktoré ovplyvňujú výrobu, uvedenie na trh, distribúciu a predaj značkových výrobkov na Slovensku. SZZV vzniklo v roku 1996 a je členom viacerých svetových a európskych priemyselných združení a asociácií, medzi ktoré patrí aj Európske značkové združenie AIM.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…