Svitko v šiestej etape Rely Dakar siedmy, Jakeš nebol v top 25

Na archívnej snímke Štefan Svitko
Na archívnej snímke Štefan Svitko — Foto: TASR/AP

Nedeľňajšia etapa s dĺžkou 502 kilometrov viedla z mesta Arequipy do San Juan de Marcona, meraný úsek pre motocykle bol 336 km.

San Juan de Marcona 13. januára (TASR) - Čiľan Pablo Quintanilla zvíťazil v nedeľňajšej šiestej etape Rely Dakar v kategórii motocyklov a dostal sa na čelo celkového poradia. Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM figuroval priebežne na siedmom mieste so stratou 8:20 minúty na víťaza. V celkovom poradí sa posunul na ôsmu pozíciu. Ďalší Slovák Ivan Jakeš nebol v cieli medzi prvými dvadsiatimi piatimi jazdcami.

V súťaži automobilov vyhral etapu Francúz Sebastien Loeb, celkové poradie vedie Katarčan Nasser Al-Attiyah s vyše polhodinovým náskokom.

Výsledky 6. etapy Rely Dakar (Arequlpa - San Juan de Marcona, 502 km, meraný úsek: 336 km):

Motocykle: 1. Pablo Quintanilla (Čile/Husqvarna) 3:50:47 h, 2. Kevin Benavides (Arg./Honda) +1:52 min, 3. Matthias Walkner (Rak./KTM) +4:21, 4. Toby Price (Aust./KTM) +4:48, 5. Adrien Van Beveren (Fr./Yamaha) +5:48, 6. Ricky Brabec (USA/Honda) +7:30, 7. Štefan SVITKO (SR/KTM) +8:20

Celkové poradie: 1. Quintanilla 20:45:13 h, 2. Brabec +4:38 min., 3. Price +5:17, 4. Benavides +8:01, 5. Van Beveren +9:32, 6. Walkner +10:46, ... 8. SVITKO +31:56

Automobily: 1. Sebastien Loeb (Fr./Peugeot) 3:39:21, 2. Nasser Al-Attiyah (Kat./Toyota) +2:17, 3. Carlos Sainz (Šp./X-Raid) +6:56

Celkové poradie: 1. Al-Attiyah 21:01:31, 2. Loeb +37:43, 3. Stephane Peterhansel (Fr./Mini) +41:14