Tieto ženy sa za svoje šediny nehanbia a ukazujú ich prirodzenú krásu
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Tieto ženy sa za svoje šediny nehanbia a ukazujú ich prirodzenú krásu

Už ste našli váš prvý šedivý vlas? Nič sa nedeje a svet sa nerúca. Tieto ženy sú toho dôkazom.

— Foto: Instagram/grombre

BRATISLAVA 11. januára - Je to boj, ktorý sa nedá vyhrať. Šedivé vlasy jednoducho prídu a je na nás, ako sa s nimi vysporiadame. Ženy túto skutočnosť vnímajú horšie a oveľa ťažšie. Návštevy u kaderníka sú čoraz častejšie a ten stojí pred náročnou úlohou. Farbíme naplno, len aby nebolo vidieť šedinky. Na to, že sú strieborné vlasy prirodzenou súčasťou života akosi zabúdame. Ale prečo nevyužiť „slabosť“ a nepovýšiť ju na zámer? Trendov je toľko, že už si človek nedokáže vybrať, skúsme teda z prirodzeného vývoja vytvoriť ten najkrajší módny doplnok.

„Problém“ mladých aj starých

Je celkom smiešne, keď si niekto myslí, že šedivé vlasy rastú len starším ľuďom. Mnohí túto zmenu prvýkrát riešia už krátko po dvadsiatke. A práve vďaka 26-ročnej Marthe Truslow Smithovej, vznikol na Instagreme účet, kde pridávajú svoje fotografie ženy, ktoré sú vyrovnané so svojimi šedinkami. Ženy, ktoré sa vzdali farbenia a ničenia svojej koruny krásy. Ženy, ktoré sa rozhodli ísť ľahšou a v mnohých prípadoch aj krajšou cestou. Už žiadna chémia a hodiny presedené v kaderníckom kresle.

Smithová verí v prirodzenú krásu a v to, že šediny sú jednoducho súčasťou pribúdajúcich rokov. Na jej instagramovom účte sa denne objavujú nové fotografie odvážnych žien, ktoré sa rozhodli ukázať svoju krásu. Možno práve tieto fotografie prinútia aj vás vyrovnať sa so šedinkami a využiť ich vo svoj prospech.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Adolescence was filled with reasons to dislike my body. Luckily, adulthood has made up for it with so many opportunities to learn to appreciate myself. Every time I stop interfering and let my body just do its thing, I am met with what feels like miraculous results. My body, as it so happens, can grow and birth babies... and then make milk for them for years on end. My skin looks better with less makeup. And it turns out that the highlights that I always wanted were on their way... I just had to wait a few years for nature to provide them. ? I get compliments on my silver streaks almost every day, and I’ve started to feel like keeping my grey hair is partially for my own enjoyment and partially to show people what grey hair looks like when it’s allowed to exist in its full glory (without hair dye intervening). A friend recently told me that my hair color has achieved “rock star status” among her teenage daughters. Teenagers being impressed by a woman aging naturally? Setting this example is all the reason I need to never again touch a bottle of hair color.” @la.lindsey #grombre #gogrombre

Príspevok, ktorý zdieľa Going grey with (grohm)(bray) (@grombre),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“My name is Lhin. I am 37 years old from Thailand. ?? I have had gray hair since I was in high school. It keeps changing the color more through the years. I had to dye my hair almost every month. Four years ago, I decided to let my gray hair grow out and embrace my natural color. Despite some mean comments from neighbors, I didn’t care and went on with my daily life. Nowadays, I am asked by people all the time, “where did I get my hair done!?”They love it and want to have this color too. I love my hair and I feel blessed that I embrace it and let this color become me. I am happy to see this grombre ladies out there. Thank you for raising awareness of people around the world. I want to shoutout for someone who is struggling with a similar story like me; keep being yourself and embrace it. Because you are absolutely beautiful in your own way!” @lhinholguin #grombre #gogrombre

Príspevok, ktorý zdieľa Going grey with (grohm)(bray) (@grombre),

Už ste čítali?

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…