Slávny Glenn Miller Orchestra sa opäť predstaví v Bratislave
TASR
TASR

Slávny Glenn Miller Orchestra sa opäť predstaví v Bratislave

V rámci koncertu zaznejú viaceré svetovo známe štandardy, medzi nimi Sunrise Serenade, Moonlight Serenade, Moon Love, Over The Rainbow, The Man With The Mandolin či slávna skladba In The Mood.

Budova umeleckého a kongresového centra Istropolis v Bratislave,archívne foto. — Foto: TASR - Peter Hudec

Bratislava 9. januára (TASR) – Od začiatku nového roka je legendárny swingový orchester Glenn Miller Orchestra na cestách, v rámci Tour 2019 sa predstaví aj 15. januára v bratislavskom Istropolise, bude to ich štvrtý koncert na Slovensku.

V rámci koncertu zaznejú viaceré svetovo známe štandardy, medzi nimi Sunrise Serenade, Moonlight Serenade, Moon Love, Over The Rainbow, The Man With The Mandolin či slávna skladba In The Mood.

„Každé dva roky svoj program meníme, ale tie najdôležitejšie skladby, ako napríklad In The Mood alebo Moonlight Serenade nemôžeme nikdy vynechať,“ uviedol pre médiá dirigent a kapelník orchestra Wil Salden a dodáva: „Mali sme veľké turné v Európe, hrali sme v Taliansku, Rakúsku, Nemecku, ale pre Čechy a Slovensko máme pripravené vždy niečo zvláštne, pripravili sme pár melódií špeciálne pripravených len pre vás. Máme radi vaše publikum a je nám potešením tu hrať. Čo bude to prekvapenie, zistíte až na koncerte.“

Pôvodné americké teleso Glenn Miller Orchestra vzniklo v 30. rokoch minulého storočia. Zakladateľ Glenn Miller bol už ako 35-ročný považovaný za novú a najžiarivejšiu hviezdu amerického džezového neba. Tento mladík dokázal divákom priniesť nezabudnuteľný zážitok založený na dokonalej harmónii celého orchestra.

Glennova kariéra trvala len päť rokov, ale táto doba bola dostatočne dlhá na to, aby sa zapísal do histórie ako vedúca osobnosť najpopulárnejšieho swingového orchestra na svete, ktorý až dodnes ostal hrať pod menom Glenn Miller Orchestra. Na poste dirigenta a kapelníka sa vystriedali mnohí umelci. Jedným z nich je aj holandský dirigent a klavirista Wil Salden, ktorý vedie orchester už niekoľko desaťročí. Koncert Glenn Miller Orchestra je veľmi populárny vďaka nostalgickej atmosfére, ktorú vyvoláva hudba 40. rokov.

Sériu desiatich koncertov v Českej republike v rámci turné Glenn Miller Orchestra Tour 2019 začali vystúpením 7. januára v Plzni, z Bratislavy ich cesta povedie do Nemecka, kde šnúru piatich koncertov začnú 17. januára vystúpením Hamburgu.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…