Slávny Glenn Miller Orchestra sa opäť predstaví v Bratislave
TASR
TASR

Slávny Glenn Miller Orchestra sa opäť predstaví v Bratislave

V rámci koncertu zaznejú viaceré svetovo známe štandardy, medzi nimi Sunrise Serenade, Moonlight Serenade, Moon Love, Over The Rainbow, The Man With The Mandolin či slávna skladba In The Mood.

Budova umeleckého a kongresového centra Istropolis v Bratislave,archívne foto. — Foto: TASR - Peter Hudec

Bratislava 9. januára (TASR) – Od začiatku nového roka je legendárny swingový orchester Glenn Miller Orchestra na cestách, v rámci Tour 2019 sa predstaví aj 15. januára v bratislavskom Istropolise, bude to ich štvrtý koncert na Slovensku.

V rámci koncertu zaznejú viaceré svetovo známe štandardy, medzi nimi Sunrise Serenade, Moonlight Serenade, Moon Love, Over The Rainbow, The Man With The Mandolin či slávna skladba In The Mood.

„Každé dva roky svoj program meníme, ale tie najdôležitejšie skladby, ako napríklad In The Mood alebo Moonlight Serenade nemôžeme nikdy vynechať,“ uviedol pre médiá dirigent a kapelník orchestra Wil Salden a dodáva: „Mali sme veľké turné v Európe, hrali sme v Taliansku, Rakúsku, Nemecku, ale pre Čechy a Slovensko máme pripravené vždy niečo zvláštne, pripravili sme pár melódií špeciálne pripravených len pre vás. Máme radi vaše publikum a je nám potešením tu hrať. Čo bude to prekvapenie, zistíte až na koncerte.“

Pôvodné americké teleso Glenn Miller Orchestra vzniklo v 30. rokoch minulého storočia. Zakladateľ Glenn Miller bol už ako 35-ročný považovaný za novú a najžiarivejšiu hviezdu amerického džezového neba. Tento mladík dokázal divákom priniesť nezabudnuteľný zážitok založený na dokonalej harmónii celého orchestra.

Glennova kariéra trvala len päť rokov, ale táto doba bola dostatočne dlhá na to, aby sa zapísal do histórie ako vedúca osobnosť najpopulárnejšieho swingového orchestra na svete, ktorý až dodnes ostal hrať pod menom Glenn Miller Orchestra. Na poste dirigenta a kapelníka sa vystriedali mnohí umelci. Jedným z nich je aj holandský dirigent a klavirista Wil Salden, ktorý vedie orchester už niekoľko desaťročí. Koncert Glenn Miller Orchestra je veľmi populárny vďaka nostalgickej atmosfére, ktorú vyvoláva hudba 40. rokov.

Sériu desiatich koncertov v Českej republike v rámci turné Glenn Miller Orchestra Tour 2019 začali vystúpením 7. januára v Plzni, z Bratislavy ich cesta povedie do Nemecka, kde šnúru piatich koncertov začnú 17. januára vystúpením Hamburgu.

Už ste čítali?

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…