NHL: Tatar prispel dvoma asistenciami k triumfu Montrealu v Detroite

Tomáš Tatar, archívna snímka.
Tomáš Tatar, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Boston doma zvíťazil nad Minnesotou 4:0, slovenský obranca Bruins Zdeno Chára bol na ľade vyše 22 minút.

New York 9. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Montrealu na ľade Detroitu 3:2 v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. Tatar strávil na ľade vyše 14 minút, zapísal si jeden plusový bod a jednu strelu aj dve trestné minúty.

Boston doma zvíťazil nad Minnesotou 4:0, slovenský obranca Bruins Zdeno Chára bol na ľade vyše 22 minút. V bránke domácich dostal šancu Fín Tuukka Rask pred Slovákom Jaroslavom Halákom, zlikvidoval 24 striel hostí a zaznamenal prvý shutout v sezóne. Bol pre neho 42. v kariére a znamenal pre neho jubilejné 250. víťazstvo v profilige. Boston vyhral piaty duel za sebou.

Líder ligy Tampa Bay zvíťazil doma nad Columbusom 4:0 aj bez slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý bol v pozícii zdravého náhradníka.

Výsledky:

Boston - Minnesota 4:0, Buffalo - New Jersey 5:1, New York Islanders - Carolina 3:4, Pittsburgh - Florida 5:1, Detroit - Montreal 2:3 (za hostí T. TATAR 0+2), Tampa Bay - Columbus 4:0, Washington - Philadelphia 5:3, St. Louis - Dallas 1:3, Winnipeg - Colorado 7:4, Vegas - New York Rangers 4:2, San Jose - Edmonton 5:2 po 2. tretine