Roger Federer v emotívnom videu odhalil všetky emócie: Na osudového človeka, ktorý ho objavil, nikdy nezabudne
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Roger Federer v emotívnom videu odhalil všetky emócie: Na osudového človeka, ktorý ho objavil, nikdy nezabudne

Nikdy na neho nezabudne. Peter Carter navždy zmenil život tenisovej špičke.

— Foto: Twitter/CNN Sport

ŽENEVA 8. januára - V úprimnom a emotívnom rozhovore pre CNN sa tenisová hviezda Roger Federer rozrozprával a zaspomínal si na svojho bývalého trénera Petra Cartera. Práve on objavil talent, ktorý sa vo Federerovi ukrýval, keď sa stal súčasťou klubu vo švajčiarskom meste Bazilej. „Je to naozaj pekný príbeh,“ prezradil Federer, pričom spomenul, že Carter prišiel do bazilejského klubu Old Boys. „Keď som bol malý, bol jedným z hviezdnych hráčov v tíme,“ spomenul si tenista. Peter Carter sa stal trénerom deväťročného Rogera Federera, ktorý tréningy s ním miloval. „Peter bol v mojom živote skutočne dôležitou osobou. Môžem mu ďakovať za svoju dnešnú techniku,“ úprimne priznal Roger.

Prečítajte si tiež: Roger Federer pred celým svetom vyznal lásku svojej Mirke. Pre toto je naše manželstvo šťastné

Obľúbený tréner však opustil tento svet nečakane v roku 2002 pri autonehode na dovolenke v Južnej Afrike. Federer sa správu o Carterovom úmrtí dozvedel v nočných hodinách na turnaji Canada Masters. Veľmi ťažko sa s touto správou vyrovnával. Podľa knihy „The Roger Federer Story: Quest for Perfection“, pod ktorú sa podpísal švajčiarsky tenisový novinár Rene Stauffer, nebol nikdy v živote Federer tak rozrušený ako po správe o Carterovej smrti. Tenista však pre CNN priznal, že to bol zlomový bod v jeho kariére. „Nechcel, aby som bol zbytočným talentom. Bolo to pre mňa prebudenie. Keď zomrel, začal som tvrdo trénovať,“ povedal Federer.

Rok po tragickej smrti blízkeho človeka, dosiahol Roger Federer svoje prvé wimbledonské víťazstvo. Dnes má tenisová legenda na konte svetový rekord, 20 grandslamových titulov. V rozhovore preto dostal otázku, či si myslí, že by bol na neho Carter hrdý. Po tejto otázke sa Rogerovi vtlačili slzy do očí a svoje emócie ukázal celému svetu. Za svoje slzy sa ospravedlnil a priznal, že mu stále chýba. „Dúfam, že by bol na mňa hrdý,“ vyslovil po chvíľke.

Roger Federer je vďačný za príležitosť a možnosť, akú v živote a vo svojej tenisovej kariére dostal. „Som neuveriteľne šťastný, že som mal pri sebe tých správnych ľudí v správny čas a správnych trénerov v správny čas. Isteže robím rozhodnutia, ale na ceste som mal šťastie,“ s pokorou priznáva tenista. Dôkazom, že na svojho trénera nikdy nezabudol, je aj fakt, že Carterovým rodičom pravidelne platí cestu do austrálskeho Melbourne, aby každoročne sedeli medzi divákmi na Australian Open. Verí aj v to, že tento rok na tomto turnaji obháji svoj titul. „Či som si istý? Neviem. Cítim sa dobre. Trénujem poctivo. Mám za sebou ďalší skvelý rok. Vyhral som posledné dve edície Australian Open, takže by som tam mal ísť s istotou,“ prezradil Federer.

Prečítajte si tiež: Roger Federer o svojej slovenskej láske: „Bez Mirky by som to nikdy nedokázal.“ Ako sa začala ich spoločná cesta?

Tenisová špička sa netají tým, že austrálsky turnaj miluje a táto krajina pre neho znamená veľmi veľa. „Existuje toho veľa, čo ma spája s touto krajinou. Legendy, ktoré obdivujem, tréneri, ktorých som mal ako Tony Roche a Peter Carter. Boli pre mňa neuveriteľne inšpiratívni a dôležití,“ dodal na záver Roger Federer.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…