Tehotná krava utiekla z jatiek a porodila. Úradníkov dojala natoľko, že teraz bojujú za zmeny zákona
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Tehotná krava utiekla z jatiek a porodila. Úradníkov dojala natoľko, že teraz bojujú za zmeny zákona

Dojemný príbeh kravy Brianne možno zachráni ďalšie ohrozené zvieratá.

— Foto: Facebook/Skylands Animal Sanctuary And Rescue

PATERSON 7. januára - Krava menom Brianne sa stala hrdinkou príbehu, ktorý pravdepodobne zmení osudy mnohých zvierat po celom štáte. Všetci vieme, kam putuje obrovské množstvo týchto tvorov a aký je ich koniec. Brianne bola jednou z desiatok ďalších, ktoré mali skončiť na jatkách v americkom meste Paterson v New Jersey. Kamión, ktorý zvieratá prevážal, sa práve nachádzal len pár metrov od určeného cieľa, keď Brianne začala byť nepokojná, začala sa hmýriť, následne vykopla dvere a vypadla priamo na diaľnicu Interstate 80.

Šťastie v nešťastí

Podľa informácií vypadla takmer z dva a pol metrovej výšky. Našťastie sa jej ani nikomu inému nič nestalo. K incidentu totiž prišlo o tretej hodine rána. Šéf veterinárnej správy mesta Peterson John Decanto priznal, že keby k takejto situácii došlo počas plnej prevádzky, skončiť sa to mohlo tragicky. O pohybujúcej sa krave na diaľnici sa dozvedela polícia, ktorá rýchlo konala. Príslušníkom sa podarilo dostať zviera z diaľnice a odviezli ho rovno na neďalekú záchrannú stanicu Skyland Animal Sanctuary and Rescue. Práve tu prišla krava k svojmu menu Brianne, ktoré dostala po policajtovi - záchrancovi menom Brian.

Foto: Facebook/Skylands Animal Sanctuary And Rescue

Príchod nového života

Nič však nebolo isté a život utečenkyne ešte nebol 100 % zachránený. Jej majiteľ sa totiž mohol rozhodnúť, že ju bude hľadať a na jatky ju odvezie opakovane. Brianne mala však šťastie a nakoniec sa ukázalo, že nielen ona. Tri dni od jej záchrany totiž porodila úplne zdravé teliatko, ktoré pracovníci stanice pomenovali Winter. Smutné je, že nikto ani len netušil, že je krava gravidná. „Nikdy nebola na slobode a stratila svoj domov a rodinu. To ale nebolo všetko – mala prísť aj o svôj život a svoje dieťa,“ znelo vyjadrenie na facebook účte záchrannej stanice.

Presadenie návrhu

Majiteľ farmy, kam krava Brianne patrila, nakoniec nič neriešil. Incident sa však veľmi dotkol šéfa veterinárnej správy Decanta, ktorý sa rozhodol konať. Práve pre vyriešenie situácie sa rozhodol spojiť s miestnymi úradníkmi Andrew C. Palestinim a Christinou Stanleyovou. Práve títo traja ľudia predložili návrh na zmenu zákona, ktorý by porážku gravidných zvierat zakazoval. Podľa ich predstavy by každé zviera malo ísť pred poslaním na porážku na testy, či nie je náhodou gravidné. Momentálne je totiž možné porážať aj takéto zvieratá a to bez akéhokoľvek obmedzenia.

Foto: Facebook/Skylands Animal Sanctuary And Rescue

Descanto sa však okrem návrhu snaží ľuďom pripomenúť, že aj zvieratá majú emócie. On ich totiž videl na vlastné oči. „Keď som k Brianne na diaľnici 80 išiel, videl som szly v jej očiach. Bolo to smútkom? Alebo šťastím? Neviem,“ uviedol šéf veterinárnej správy, ktorý svojimi nepriami slovami odovzdal dôležitý odkaz svetu.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…