Manchester United vyhral pod Solskjaerom aj piaty zápas

Dočasný tréner Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer počas zápasu s Readingom, 5. januára 2019. — Foto: TASR/AP

Pre Solskjaera znamenal piaty triumf v sérii od príchodu na lavičku United vyrovnanie rekordu Matta Busbyho.

Londýn 5. januára (TASR) - Futbalistom Manchestru United sa pod vedením dočasného trénera Ole Gunnara Solskjaera darí. V sobotňajšom zápase 3. kola Pohára FA zvíťazili nad druholigovým Readingom 2:0 a od príchodu nórskeho kormidelníka ťahajú šnúru piatich víťazných zápasov.

Pre Solskjaera znamenal piaty triumf v sérii od príchodu na lavičku United vyrovnanie rekordu Matta Busbyho. Legendárny tréner dosiahol rovnaký zápis ešte v sezóne 1946/47. Solskjaer ho môže prekonať už o týždeň 13. januára na ihrisku Tottenhamu.

"Červení diabli" strelili oba góly už v prvom polčase sobotňajšieho duelu. Do vedenia ich poslal v 22. minúte premenenou penaltou Juan Mata. Vo štvrtej minúte nadstaveného času úvodného dejstva zvýšil na 2:0 Romelu Lukaku. V ďalšom priebehu však ponúkli súperovi niekoľko veľmi dobrých šancí na skórovanie, no ten ani jednu nepremenil.

Postup do 4. kola najstaršej futbalovej súťaže na svete si vybojoval aj ďalší účastníci Premier League. West Ham United zdolal Birmingham 2:0 a Burnley prešlo cez Barnsley (1:0) gólom Chrisa Wooda z penalty v nadstavenom čase. V súboji dvoch prvoligistov vyhral Brighton na pôde Bournemouthu 3:1.