Djokovič vypadol v semifinále v Dauhe, nestačil na Bautistu Aguta

Na archívnej snímke srbský tenista Novak Djokovič.
Na archívnej snímke srbský tenista Novak Djokovič. — Foto: TASR/AP

Bautista Agut síce prehral prvý set, no v tom druhom ukázal mentálnu silu, zvládol tajbrejk, čo ho nakoplo k obratu.

Dauha 4. januára (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič sa s turnajom ATP v katarskej Dauhe rozlúčil v semifinále dvojhry. Líder svetového rebríčka nestačil v piatok na siedmeho nasadeného Španiela Roberta Bautistu Aguta, ktorému podľahol po dramatickom trojsetovom boji za dve hodiny a 37 minút 6:3, 6:7 (6) a 4:6.

Bautista Agut síce prehral prvý set, no v tom druhom ukázal mentálnu silu, zvládol tajbrejk, čo ho nakoplo k obratu. Hneď na začiatku tretieho setu ukradol Djokovičovi servis a v desiatom geme premenil hneď svoj prvý mečbal. V boji o titul sa stretne s víťazom duelu Marco Cecchinato (4-Tal.) - Tomáš Berdych (ČR).