Ples v opere chce pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením
TASR
TASR

Ples v opere chce pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením

Vďaka štedrosti hostí sa za desať rokov podarilo vyzbierať takmer 2 milióny eur, ktoré v plnej výške putovali na podporu projektov podieľajúcich sa na riešení zásadných nedostatkov.

Na snímke historická budova Slovenského národného divadla, v ktorej sa konal 18. ročník dobročinného Plesu v opere 13. januára 2018 v Bratislave. — Foto: TASR/Marko Erd

Bratislava 4. januára (TASR) - Ples v opere každoročne otvára slovenskú plesovú sezónu, 19. ročník tohto dobročinného podujatia sa uskutoční už 12. januára v historickej budove Slovenského národného divadla. Privíta opäť významných hostí nielen z oblasti kultúry a spoločenského života, ale aj športu, vedy, medicíny či hospodárstva. Svojou účasťou opäť podporia dobročinný zámer tohto významného charitatívneho podujatia, ktorým je aj v tomto roku inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením, a pomôžu tak rozšíriť program Škola inkluzionistov na ďalšie školy v rámci Slovenska. TASR informovala PR manažérka plesu Šema Satkeová.

Dobročinný Ples v opere už desať rokov pomáha riešiť zásadné celospoločenské problémy. Vďaka štedrosti hostí sa za toto obdobie podarilo vyzbierať takmer 2 milióny eur, ktoré v plnej výške putovali na podporu projektov podieľajúcich sa na riešení zásadných nedostatkov.

"Každoročne privítame na Plese v opere 300 párov významných hostí a vďaka nim sa nám podarilo v minulom roku podporiť inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením rekordnou sumou vyše štvrť milióna eur. Mnohí hostia totiž prispievajú niekoľkonásobne vyššou sumou, ako je stanovený základný príspevok na dobročinný zámer Plesu v opere," upresňuje Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Pomoc hostí tak za uplynulých 10 rokov umožnila vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie a zakúpenie prístrojov i vybavenia pre Detské kardiocentrum. Pomohla šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny. Umožnila tiež prispieť na kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov.

V tomto roku mohol vďaka výťažku z 18. ročníka dobročinného Plesu v opere vzniknúť program Škola inkluzionistov, ktorý významne prispieva k lepším a širším možnostiam vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením na Slovensku.

„Som veľmi vďačná organizátorom, že podporia inkluzívne vzdelávanie. Sama to vnímam na sebe, ale aj na školských besedách, že ľudia so zdravotným hendikepom majú naozaj problémy na školách alebo sa do nich často ani nedostanú," uviedla úspešná slovenská paralympionička Veronika Vadovičová.

"Práve podujatie, akým je Ples v opere, a medializácia s ním spojená má veľký celospoločenský význam. Som rád, že médiá sa nevenujú len téme plesu, ale aj inkluzívnemu vzdelávaniu, čo môže veľmi pomôcť tomu, aby verejnosť túto tému vnímala inak, začala si uvedomovať jej dôležitosť a predovšetkým fakt, že je potrebné inklúziu na školách podporovať," doplnil Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenka.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…