Juventus sa po jesennej časti Serie A teší rekordnému počtu bodov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: TASR/AP

Pred zimnou prestávkou ani raz neprehral a iba dvakrát remizoval.

Turín 29. decembra (TASR) - Juventus Turín vytvoril nový rekord v počte bodov v jesennej časti najvyššej talianskej futbalovej súťaže. Úradujúci majster v sobotňajšom domácom zápase 19. kola zdolal Sampdoriu Janov 2:1, dosiahol sedemnásty triumf a 53. bod. Pred zimnou prestávkou ani raz neprehral a iba dvakrát remizoval.

Pod sobotňajší triumf sa podpísal Cristiano Ronaldo, ktorý strelil oba góly Juventusu. Zverenci Massimiliana Allegriho mali aj šťastie, v nadstavenom čase vyrovnal Riccardo Saponara, ale hlavný rozhodca po konzultácii s videoasistentom gól neuznal.

"V prvej polovici sezóny sa nám darilo. Musíme však pokračovať v tvrdej práci. Systém VAR sa mi páči. Rozhodcovia to majú často náročné a mali by sme privítať všetky prostriedky, ktoré im zjednodušia prácu," povedal Ronaldo pre Sky Sport Italia.

Technológia zohrala v zápase veľkú úlohu. Najprv v 33. minúte VAR odhalil ruku obrancu Juventusu vo vlastnej šestnástke a v 65. minúte potvrdil rozhodnutie arbitra na opačnej strane. Fabio Quagliarella s Ronaldom penalty premenili. Portugalčan sa dostal so 14 zásahmi na čelo ligových kanonierov.

Bývalý útočník domácich Quagliarella sa vo veku 35-rokov stal prvým hráčom od roku 2005, ktorému sa podarilo skórovať v deviatich dueloch Serie A za sebou. Pred trinástimi rokmi to dokázal iný kanonier Juventusu Turín David Trezeguet. Informácie zverejnila agentúra AFP.