T. Galbavý kandiduje v NSK s podporou pravice, chce priniesť zmenu
TASR
TASR

T. Galbavý kandiduje v NSK s podporou pravice, chce priniesť zmenu

Exposlanec NR SR za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý bude v jesenných voľbách bojovať o kreslo predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

Tomáš Galbavý. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 31. júla (TASR) - Exposlanec NR SR za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý bude v jesenných voľbách bojovať o kreslo predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Potvrdil to dnes pre TASR s tým, že o podporu voličov sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát s podporou strán SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, Nová väčšina - Dohoda, SMK a OKS.

"Štrnásť rokov som bol vo vrcholovej politike, pracoval som pre ľudí a chcem využiť svoje skúsenosti pre správu veci verejných ako občiansky delegát. Budem sa snažiť fundovane, poctivo a kompetentne vykonávať funkciu predsedu NSK," vysvetlil dôvody svojej kandidatúry Galbavý. O svojom programe chce bližšie informovať na tlačovej konferencii koncom augusta.

Svojim súperom odkazuje, že chce súťažiť korektne, férovo a bez akýchkoľvek útokov. "Nie je mi to blízke a nebudem to robiť. Prvoradý je pre mňa volič a témy, ktoré budem ponúkať. Nitrianskemu kraju chcem po 12 rokoch priniesť zmenu," odkázal na margo súčasného dlhoročného predsedu NSK Milana Belicu, ktorého podporuje vládny Smer-SD. Svoj slogan Galbavý ešte kreuje s poradným tímom. Už teraz však vie, že ním bude hlavne jeho tvár, skúsenosti a politická minulosť, za ktorú sa nehanbí.

"Kampaň bude veľmi náročná. Vážim si, že sa na mojom mene zhodli stredopravé strany," povedal Galbavý. Podľa svojich slov uvíta aj podporu zo strany KDH, ktoré sa vyjadrí až po registrácii všetkých kandidátov. Kresťanskí demokrati uzavreli koaličnú dohodu v NSK so Smerom-SD, ale len na krajských poslancov. Belicu KDH nepodporuje. "Mám s nimi veľmi korektné vzťahy, spoločne sa nám podarilo poraziť mečiarizmus," odkázal Galbavý hnutiu Jána Figeľa.

"Boli sme spolu v koalícii, mali sme korektnú spoluprácu. Nevylučujem podporu, ale rozhodne Krajská rada po 30. septembri," povedal pred časom na margo Galbavého podpredseda KDH Pavol Abrhan.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 9. novembra. V krajoch, v ktorých ani jeden z kandidátov na predsedu nezíska absolútnu väčšinu odovzdaných hlasov, bude druhé kolo volieb. Malo by sa konať v sobotu 23. novembra.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…