NHL: Montreal s Tatarom podľahol Coloradu

Tomáš Tatar, archívna snímka.
Tomáš Tatar, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Canadiens viedli od 6. minúty po presilovkovom góle Brendana Gallaghera, no domáci dokázali skóre otočiť.

New York 20. decembra (TASR) - Hokejisti Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Colorada 1:2.

Canadiens viedli od 6. minúty po presilovkovom góle Brendana Gallaghera, no domáci dokázali skóre otočiť zásluhou svojho jagavého prvého útoku - v druhej tretine vyrovnal na 1:1 Mikko Rantanen a v 41. minúte strelil víťazný gól kapitán "lavíny" Gabriel Landeskog. Fínsky krídelník Rantanen si vďaka zisku dvoch bodov (1+1) upevnil vedenie v tabuľke produktivity, kraľuje jej s 58 bodmi pred spoluhráčom Nathanom MacKinnonom (55), ten proti Montrealu nazbieral dve asistencie. Tatar odohral 16:55 min. a bodovo sa nepresadil už v piatom zápase za sebou.

V druhom nočnom dueli Pittsburgh triumfoval na ľade Washingtonu 2:1 a zastavil tak víťazné ťaženie obhajcu titulu. Capitals predtým vyhrali päť zápasov v rade. Gólom a asistenciou sa na výhre Penguins podieľal kapitán Sidney Crosby. Bodovo naprázdno vyšiel kanonier "Caps" Alexander Ovečkin, ktorý dosiaľ ťahal sériu šiestich zápasov s aspoň jedným streleným gólom a šnúru 14 stretnutí s aspoň jedným kanadským bodom.