Duda skóroval pri remíze Herthy s Augsburgom: Zaslúžili sme si vyhrať

Ondrej Duda, archívna snímka.
Ondrej Duda, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant bol na ihrisku do 65. minúty. Skóroval po vyrazenej strele spoluhráča Valentina Lazara, keď poslal svoj tím do vedenia 2:1.

Berlín 19. decembra (TASR) - Ondrej Duda strelil v 16. kole siedmy gól v tejto sezóne najvyššej nemeckej futbalovej súťaže. V drese Herthy Berlín sa presadil v 31. minúte utorňajšieho duelu proti Augsburgu (2:2), keď pretlačil loptu za chrbát hosťujúceho brankára Andreasa Lutheho.

Dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant bol na ihrisku do 65. minúty. Skóroval po vyrazenej strele spoluhráča Valentina Lazara, keď poslal svoj tím do vedenia 2:1. Augsburg však stihol ešte do prestávky vyrovnať na konečných 2:2. Za Berlín odohral celé stretnutie na pravej strane obrany Peter Pekarík.

"Zaslúžili sme si streliť tretí gól a vyhrať, no nemali sme šťastie. Som rád, že som hral opäť od začiatku a pomohol som tímu. Remíza nie je až taká zlá, ale v poslednom zápase v roku sme chceli pred našimi fanúšikmi vyhrať. Nebol to vôbec jednoduchý zápas, no už myslíme na ten sobotňajší v Leverkusene, kde chceme zabodovať naplno," citovala Dudu klubová stránka.

"Odohrali sme dobrý prvý polčas. Výsledok musíme akceptovať, i keď vyrovnávajúci gól bol zbytočný," povedal tréner domácich Pál Dárdai podľa agentúry DPA. Hertha je v tabuľke na 7. mieste so stratou pätnástich bodov na vedúcu Borussiu Dortmund. Líder tabuľky podľahol Düsseldorfu na jeho ihrisku 1:2 a utrpel prvú ligovú prehru v sezóne.