Koľko koní vidíte na obrázku? Odpoveď odhalí zákutia vašej osobnosti
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Koľko koní vidíte na obrázku? Odpoveď odhalí zákutia vašej osobnosti

Tento test možno bude stáť zato. Za vyskúšanie predsa nič nedáte.

— Foto: Repro foto brightside.me

BRATISLAVA 21. decembra - Prvé testy osobnosti sa objavili už v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Išlo o bežnú súčasť a najmä zjednodušenie procesu výberu personálu do ozbrojených síl. V súčasnosti týchto testov existuje nespočetné množstvo. Každý je vytvorený a slúži na rôzne účely. Prinášame vám jeden z takýchto testov, ktoré odhalia vašu osobnosť a to, ako svet vnímate a pozeráte naň. Výsledok nemusíte povedať nahlas, veď každý si žijeme sám so sebou.

Jeden kôň

Foto: Repro foto brightside.me

V prípade, že ste zaregistrovali len jedného koňa, nie ste veľmi pozorní a na väčšinu vecí v živote pozeráte veľmi povrchne. Ste človek, ktorý svoje rozhodnutia robí bez dlhého rozmýšľania a veľmi rýchlo. Veríte, že ľudia sú si všetci veľmi blízki a všetko je súčasťou jedného veľkého celku. Veríte v jednotu. Práve vďaka tomu ste práve vy tímovým hráčom a dobrým vodcom. Dokážete počúvať názory a nápady iných, pričom nad nimi úprimne rozmýšľate.

Ste rovnako tak aj osobou, ktorá si dokáže vizualizovať veci nad rámec ich skutočného významu. Máte vlastný spôsob, ako sa na veci pozerať inak. Neznamená to však, že ste sebastredný. Snažíte sa držať vlastných faktov. Ste človek, ktorý preferuje komunikáciu a je vám jedno, čo si o vás myslia ľudia.

Päť až desať koní

Foto: Repro foto brightside.me

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá na obrázku vidí 5 až 10 koní, potom ste osoba, ktorá berie veci vážne a v každej situácii sa snažíte konať najlepšie, ako viete. Ste perfekcionista a veľmi sa sústredíte na svoje povinnosti. Len málokedy máte problém s dosiahnutím vytýčených cieľov. Avšak, niekedy dokážete byť aj nedbanlivý. Je to však v poriadku aj napriek tomu, že sa táto vlastnosť vôbec nestotožňuje s vaším perfekcionizmom.

Ste človek, ktorý má rád očakávanie, a preto si rád všetko plánuje vopred. Nemáte problém skúšať veci opakovane, najmä keď viete, že vaše konanie vedie k vytýčenému cieľu. Ste osoba, ktorá dôveruje. Občas veci podceňujete a to vás môže priviesť k zlyhaniu. Vzhľadom na vašu povahu a osobnosť, by ste mali dávať pozor, aby vás veci veľmi neovplyvnili.

Jedenásť a viac

Foto: Repro foto brightside.me

No a na záver. Ak vidíte koní 11 a viac, ste veľmi pozorný a vnímavý človek. Máte schopnosť vnímať veľa vecí, ktoré ostatní ľudia nedokážu. V prípade, že sa do niečoho pustíte, robíte všetko naplno bez toho, aby ste opomenuli akýkoľvek detail. Snažíte sa dosiahnuť absolútnu dokonalosť. Vždy sa presvedčíte, či je vaše konanie to správne a ste s ním stotožnení.

Rád vykonávate všetko podľa postupov a inštrukcií. Nezabudnite však, že vaša pozornosť a cit pre detail môžete využiť v rôznych situáciách. Nie ste tou osobou, ktorá je spokojná so slovíčkom „áno“ a veríte, že sa dá ísť ešte ďalej. Odporúčanie? Nehrňte sa bezhlavo, pokračujte svojím tempom a neberte veci príliš vážne.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…