Pomôže celé Slovensko - Krištáľová rallye
TASR
TASR

Pomôže celé Slovensko - Krištáľová rallye

Nadácia Pomôže celé Slovensko v týchto dňoch intenzívne pripravuje už tretí ročník benefičného podujatia, ktoré sa uskutoční 8. septembra 2013.

Kristalova rallye Foto:

Bratislava 29. júla (OTS) - Nadácia Pomôže celé Slovensko v týchto dňoch intenzívne pripravuje už tretí ročník benefičného podujatia, ktoré sa uskutoční 8. septembra 2013. Trasa za začína v Trenčianskych Tepliciach, povedie cez Bánovce nad Bebravou, Partizánske a skončí sa charitatívnym koncertom v Nitre.

V septembri 2012 bola zorganizovaná zbierka Pomôže celé Slovensko – Krištáľová rallye, ktorej súčasťou bol charitatívny koncert v jezuitskom kostole v Skalici. Počas charitatívnej akcie sa vďaka dobrovoľným príspevkom podarilo vyzbierať 111 719,44 EUR.

Tento rok trasa Krištáľovej rallye povedie z Trenčianskych Teplíc do Nitry, so zastávkami v Bobote, Bánovciach nad Bebravou, Partizánskom, Krásne a Dolných Lefantovciach. Zapojte sa aj vy a príďte vyjadriť svoju spolupatričnosť pomocou príspevku do pokladní. Tým získate symbolické srdce, ktoré bolo vyrobené ručne ľuďmi s mentálnym postihnutím v chránenej dielni Vstúpte, n.o. a v chránených dielňach Drahuškovo.

Krištáľová rallye je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla, mediálne známych osobností a detí, ktorým ide nadácia pomáhať. Účasť k dnešnému dňu potvrdili: Maroš Kramár, Jozef Golonka, Eva Pavlíková, Kamila Magálová, Ján Greššo, Ady Haydu, Diana Mórová, Karin Haydu, Erika Barkolová, Katarína Brychtová a mnohí ďalší. Všetci účastníci budú zároveň robiť aj verejnú zbierku na trase Krištáľovej rallye v nedeľu 8. Septembra 2013. Na koncerte na námestí v Nitre o 20.00 vystúpia Helena Vondráčková, Miroslav Žbirka, Sisa Lelkes-Sklovska, Peter Bič Project, Kristína, Debbi, Funny Fellows a ďalší. Moderátor koncertu je Junior- Milan Zimnýkoval z Funradia. Priame televízne vstupy vysiela TA3 počas celého dňa a rozhlasové vstupy zabezpečuje Funradio. Záznam z celého benefičného podujatia a večerného koncertu odvysiela televízia TA3 v nedeľu 15.9. o 19.00.

Zakúpením srdiečka v minimálnej čiastke 1 € pomôžete deťom, ktoré sa narodia so závažnými poškodeniami zdravia a vieme im pomôcť, deťom s metabolickými poruchami, občianskym združeniam starajúcich sa o jednotlivcov postihnutých autizmom, Downovým syndrómom a metabolickými poškodeniami mozgu.

Aktuálne informácie nájdete na www.kristalovekridlo.sk a na www.facebook.com/PomozeCeleSlovensko

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…