R. Števčík podpísal na konci funkcie územné rozhodnutie pre Eurovea 2
TASR
TASR

R. Števčík podpísal na konci funkcie územné rozhodnutie pre Eurovea 2

Územné rozhodnutie zatiaľ právoplatné nie je, plynie odvolacia lehota.

Na archívnej snímke Radoslav Števčík. — Foto: TASR - Andrej Galica

Bratislava 10. decembra (TASR) – Bývalý starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík podpísal ku koncu svojho volebného obdobia územné rozhodnutie pre projekt Eurovea II, v rámci ktorého má na ľavom brehu Dunaja vyrásť prvý mrakodrap v Bratislave. Súčasná šéfka samosprávy Zuzana Aufrichtová ho v tejto súvislosti kritizuje za čas podpísania rozhodnutia, ako aj za utajovanie informácií.

"Územné rozhodnutie o umiestnení stavby zásadného charakteru pre rozvoj Bratislavy, rozhodnutie o mestotvornej zástavbe, ktorá je kontroverznou témou, podpísal exstarosta 16 dní po prehratých voľbách. Sedem dní pred definitívnym odovzdaním starostovského kresla," uviedla v pondelok na brífingu Aufrichtová.

Tej sa nepozdáva, že o tomto kroku k tak závažnej téme ju Števčík neinformoval na žiadnom zo stretnutí súvisiacich s preberaním úradu. Rozhodnutie bolo podľa nej zverejnené na úradnej tabuli 5. decembra, teda osem dní po jeho podpísaní, deň po ustanovujúcom zastupiteľstve, kde bývalý starosta novej šéfke odovzdal oficiálne úrad. Nová starostka hovorí o utajovaní závažných informácií.

"Pán starosta bez mandátu na ďalšie obdobie nemal problém podpísať rozhodnutie k zámeru, ktorý má dopad na Bratislavu. Napriek tomu konzultoval so mnou rozsahom a dopadom na Bratislavu neporovnateľne menší zámer a rozhodnutie o dodatočnom povolení stavby pre herečku Táňu Pauhofovú, ktoré nemal odvahu podpísať," poznamenala Aufrichtová, podľa ktorej boli zároveň podozrivé aj okolnosti a praktiky, za ktorých bolo celé rozhodovanie odstúpené Ružinovu, ktorému územie prislúcha vo výraznejšej miere, a ktorý toto rozhodnutie kritizoval o prenesení na stavebný úrad v Starom Meste.

Ďalšie stanovisko je pripravená starostka k tejto téme vydať až po preštudovaní celého spisu, ku ktorému sa zatiaľ vraj nedostala. Ubezpečuje, že stavebný úrad bude v celom konaní postupovať v zmysle zákona a so zreteľom na verejný záujem.

Územné rozhodnutie zatiaľ právoplatné nie je, plynie odvolacia lehota. V prípade, ak sa niekto z účastníkov konania odvolá, je Staré Mesto pripravené preveriť zákonnosť podpísania územného rozhodnutia. Plánuje tiež rokovanie s primátorom Matúšom Vallom, nastupujúcim starostom Ružinova Martinom Chrenom i stavebníkom. Na otázku, či súhlasí s mrakodrapom, Aufrichtová odpovedala, že problém nie je definovaný výškou, ale kvalitou života, verejným záujmom či neskolabovaním dopravy. Sama však zároveň priznala, že keď si preštuduje spis, nie je vylúčené, že by sama územné rozhodnutie podpísala.

TASR sa zatiaľ s bývalým starostom Radoslavom Števčíkom skontaktovať nepodarilo.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…