Dobré noviny
R. Števčík podpísal na konci funkcie územné rozhodnutie pre Eurovea 2
TASR
TASR

R. Števčík podpísal na konci funkcie územné rozhodnutie pre Eurovea 2

Na archívnej snímke Radoslav Števčík.
Na archívnej snímke Radoslav Števčík. — Foto: TASR - Andrej Galica

Územné rozhodnutie zatiaľ právoplatné nie je, plynie odvolacia lehota.

Bratislava 10. decembra (TASR) – Bývalý starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík podpísal ku koncu svojho volebného obdobia územné rozhodnutie pre projekt Eurovea II, v rámci ktorého má na ľavom brehu Dunaja vyrásť prvý mrakodrap v Bratislave. Súčasná šéfka samosprávy Zuzana Aufrichtová ho v tejto súvislosti kritizuje za čas podpísania rozhodnutia, ako aj za utajovanie informácií.

"Územné rozhodnutie o umiestnení stavby zásadného charakteru pre rozvoj Bratislavy, rozhodnutie o mestotvornej zástavbe, ktorá je kontroverznou témou, podpísal exstarosta 16 dní po prehratých voľbách. Sedem dní pred definitívnym odovzdaním starostovského kresla," uviedla v pondelok na brífingu Aufrichtová.

Tej sa nepozdáva, že o tomto kroku k tak závažnej téme ju Števčík neinformoval na žiadnom zo stretnutí súvisiacich s preberaním úradu. Rozhodnutie bolo podľa nej zverejnené na úradnej tabuli 5. decembra, teda osem dní po jeho podpísaní, deň po ustanovujúcom zastupiteľstve, kde bývalý starosta novej šéfke odovzdal oficiálne úrad. Nová starostka hovorí o utajovaní závažných informácií.

"Pán starosta bez mandátu na ďalšie obdobie nemal problém podpísať rozhodnutie k zámeru, ktorý má dopad na Bratislavu. Napriek tomu konzultoval so mnou rozsahom a dopadom na Bratislavu neporovnateľne menší zámer a rozhodnutie o dodatočnom povolení stavby pre herečku Táňu Pauhofovú, ktoré nemal odvahu podpísať," poznamenala Aufrichtová, podľa ktorej boli zároveň podozrivé aj okolnosti a praktiky, za ktorých bolo celé rozhodovanie odstúpené Ružinovu, ktorému územie prislúcha vo výraznejšej miere, a ktorý toto rozhodnutie kritizoval o prenesení na stavebný úrad v Starom Meste.

Ďalšie stanovisko je pripravená starostka k tejto téme vydať až po preštudovaní celého spisu, ku ktorému sa zatiaľ vraj nedostala. Ubezpečuje, že stavebný úrad bude v celom konaní postupovať v zmysle zákona a so zreteľom na verejný záujem.

Územné rozhodnutie zatiaľ právoplatné nie je, plynie odvolacia lehota. V prípade, ak sa niekto z účastníkov konania odvolá, je Staré Mesto pripravené preveriť zákonnosť podpísania územného rozhodnutia. Plánuje tiež rokovanie s primátorom Matúšom Vallom, nastupujúcim starostom Ružinova Martinom Chrenom i stavebníkom. Na otázku, či súhlasí s mrakodrapom, Aufrichtová odpovedala, že problém nie je definovaný výškou, ale kvalitou života, verejným záujmom či neskolabovaním dopravy. Sama však zároveň priznala, že keď si preštuduje spis, nie je vylúčené, že by sama územné rozhodnutie podpísala.

TASR sa zatiaľ s bývalým starostom Radoslavom Števčíkom skontaktovať nepodarilo.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…