Janov dal 3 góly z penált, no s Entellou napokon vypadol po rozstrele

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Entella pôsobí v Chiavari, prímorskom meste asi 30 km juhovýchodne od Janova v rovnakom regióne Ligúria.

Janov 7. decembra (TASR) - Futbalisti FC Janov vypadli v šestnásťfinále Talianskeho pohára po prehre s treťoligovou Entellou, keď jej po remíze 3:3 podľahli 6:7 v jedenástkovom rozstrele. Po prekvapivom výsledku sa objavili informácie, že vedenie chce prepustiť trénera Ivana Juriča.

Duel na janovskom štadióne Luigiho Ferrarisa sa v riadnom hracom čase skončil remízou 2:2, pričom Entella viedla 1:0 i 2:1 dvomi gólmi útočníka Simone Icaridiho a domáci vyrovnali úspešnými penaltami Krzysztofa Piatka. Na 2:2 upravil len šesť minút pred koncom. V predĺžení išiel Janov do vedenia opäť z penalty, ktorú premenil Gianluca Lapadula, ale v 120.+2 minúte vyrovnal Krisztián Adorján. V ôsmej sérii jedenástkového rozstrelu poslal Entellu do vedenia znova maďarský legionár Adorján a Lapadula svoj pokus už následne nepremenil.

Entella pôsobí v Chiavari, prímorskom meste asi 30 km juhovýchodne od Janova v rovnakom regióne Ligúria. Agentúra ANSA informovala, že Juriča by mohol nahradiť Cesare Prandelli, ktorý v rokoch 2010 až 2014 viedol taliansku reprezentáciu.