Fotka šikanovaného dievčatka otriasla internetom. Odkaz matky by si mal prečítať každý
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Fotka šikanovaného dievčatka otriasla internetom. Odkaz matky by si mal prečítať každý

Nevinná fotografia ukrýva smutný príbeh. Dievčatko prežívalo ozajstné peklo.

— Foto: Facebook/Carrie Golledge

TIVERTON 5. decembra - Šikana na školách medzi deťmi je, žiaľ, súčasťou dnešného sveta a tí, ktorí by ju mali riešiť, ju v mnohých prípadoch vedome prehliadajú. Uvedomujeme si my dospelí, že našou ľahostajnosťou môžeme prispieť k traume, či v horšom prípade k tragédii? Prežila to aj mamička iba 6-ročnej Sophie. Aby na šikanu a jej dôsledky upozornila, zverejnila na Facebooku fotografiu svojho anjelika v zúboženom stave. K záberu dcérky napísala veľavravný odkaz, ktorý adresovala celému svetu.

„Takto vyzerá šikana. Toto je moja 6-ročná dcéra, ktorá bola kvôli šikane hospitalizovaná v nemocnici. Toto je moje dieťa, ktoré prestalo jesť, plakalo až pokiaľ nezaspalo a kvôli úzkostiam sa počas noci budilo viac ako dvadsaťkrát za hodinu. Toto je moje dieťa, ktoré bolo emocionálne zneužívané „najlepšou priateľkou“ tak dlho, že si začalo myslieť, že je to úplne normálne.

Toto je moje dieťa, ktoré je a bolo v nemocnici nespočetne veľakrát kvôli stavom úzkosti. Toto je moje dieťa, ktoré bolo v škole karhané za to, že rozprávalo príbehy. Toto je moje dieťa, ktorému sa rodičia detí na sociálnych sieťach vysmievali len preto, že má čisté srdce.

Toto je moje dieťa, ktoré zažívalo šikanu a škola povedala len: veď sú to iba 6-ročné deti. Toto je moje dieťa, ktorému v škole povedali, že ono by sa malo hanbiť a zavreli mu ráno pred nosom dvere. Toto je moje dieťa, ktorého škola zlyhala a my sme museli zmeniť školu. Toto je moje dieťa, ktorého príbeh bol zmanipulovaný a prekrútený ľuďmi, ktorí ju mali v škole chrániť, počas doby, kedy bolo v ich starostlivosti.

Toto je moje dieťa, ktoré nechce, aby sa to stalo niekomu inému. Toto je príbeh mojej dcéry, ktorý zdieľame. Ona však nie je jediná, je jedna z mnohých ďalších. Prosím, pomôžte a zdieľajte tento príbeh. Preukážme dcérke podporu, akej sa jej nedostalo v priestoroch školy, ktorú navštevovala.“

Prečítajte si tiež: Mohla to byť aj vaša dcéra: 14-ročné dievčatko sa zabilo kvôli online šikanovaniu. Ako kyberšikanu odhaliť a zastaviť?

Príspevok sa okamžite po zverejnení začal šíriť internetom. Zdieľalo ho takmer 300-tisíc ľudí a reagovalo naň viac ako 260-tisíc utívateľov. Mamička Carrie verila, že sa dočká podpory, no nečakala ju v takomto množstve. V ďalšom príspevku sa milujúca matka všetkým z celého srdca poďakovala. Skvelou správu je aj fakt, že odkedy Sophia zmenila školu, jej zdravotný stav sa zlepšil a začala pomaličky priberať. „Sophia je teraz v úžasnej novej škole. Zamestnanci sú úžasní a my sme nadšení. Majú veľa príležitostí na výlety a moje šťastné, bezstarostné a drzé dievčatko je konečne späť. Tešíme sa na spoločné Vianoce bez stresu a s vedomím, že už tomu nemusíme čeliť,“ informovala nadšená mamička.

Carrie si uvedomuje, že na riešenie šikany medzi deťmi je potrebné urobiť oveľa viac a verí, že aj skutočný príbeh jej dcéry pomôže zvýšiť povedomie o tejto vážnej téme.

Už ste čítali?

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…