Barbora Švidraňová predstavuje novú skladbu Príď domov
TASR
TASR

Barbora Švidraňová predstavuje novú skladbu Príď domov

Pieseň Príď domov venuje všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu.

Herečka a speváčka Barbora Švidraňová, archívna snímka. — Foto: TASR Pavol Ďurčo

Bratislava 4. decembra (TASR) – Speváčka a herečka Barbora Švidraňová prichádza s novou skladbou, ktorá je prvou v popovom štýle v jej speváckej kariére. Pieseň Príď domov venuje všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu. Ku skladbe nakrútila speváčka aj videoklip. TASR informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

Barbora Švidraňová sa po materskej dovolenke vracia na scénu. „Vždy som mala v hlave veľa hudobných nápadov, a tým, že som herečka a performerka, tak inklinujem aj k popovej hudbe. Vďaka tehotenstvu a materskej dovolenke a vďaka času, ktorý som teraz strávila mimo pódia, mala som možnosť porozmýšľať, akým smerom sa chcem ďalej uberať. Členom našej kapely BFB sa rozbehol projekt druhej kapely progresívneho jazz-punkového tria Darkness Positive, tak ja si idem tiež po svojej sólovej osi. Píšem si vlastné texty, aj hudobné námety, a spolupracujem hlavne s mojím bratom,“ hovorí o novej etape tvorby speváčka.

Barborin brat Šimon Swibidie Švidraň je hlavným hudobným producentom a aranžérom novej skladby. Objaví sa v nej aj spevácky vo vedľajších vokáloch. Na aranžmáne sa podieľal aj Martin Ferenčík zo skupiny Funkiez, o mix skladby sa postaral Andrej Hruška.

Skladba Príď domov dostala emotívnu filmovú podobu. Vo videoklipe si zahral Barborin vtedy trojmesačný syn Gabriel. Barborinho partnera stvárnil mladý talentovaný herec Michal Koleják, ktorý pôsobí v Mestskom divadle v Žiline. Produkciu klipu, námet aj celkový vizuál klipu má na konte samotná speváčka.

„Klip sa nakrúcal perfektne, bola som prekvapená, ako to malý zvládol. Časový harmonogram sme presne prispôsobili jemu, keď bolo treba kŕmiť, tak sme nakrúcali kŕmenie, keď sa chcel hrať, tak sme točili hranie a keď chcel spinkať, tak sme zatemnili priestor a točili sme noc. Stihli sme to s ním za necelé štyri hodiny, a potom sme nakrúcali scény bez malého. Nakrúcali sme v barokovom kaštieli pri Žiline, ktorý má aj historické izby, aj moderný sektor a anglickú záhradu a park. Takže sme všetko nakrútili na jednom mieste, čo nám uľahčilo prácu,“ uzatvára Barbora.

Barboru Švidraňovú ľudia začali vnímať ako herečku zo známych denných seriálov, spevu a hudbe sa ale venuje od svojich štyroch rokov. K divadlu a herectvu sa dostala cez spev, pretože ako študentka tancovala a spievala ako komparz v muzikáloch v žilinskom divadle. Vyštudovala Vysokú školu múzických umení, dokončila magistra klasickú činohru. Verejnosti je známa vďaka speváckym šou Hlas Československa a Tvoja tvár znie povedome. S bratom Šimonom Barbora hráva od puberty, spoločne tvoriť pôvodnú autorskú hudbu začali pred šiestimi rokmi. Štyri roky spolu pôsobili v kapele Basie Frank Band, s ktorou vydali album Fenix. Barbora hrala aj v skupine herca Mila Kráľa, s ktorým vydali tri albumy so scénickou divadelnou hudbou.

Už ste čítali?

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…