Autorka knihy Zlatokopka: Na východe zlatokopky nepoznajú. Všetky sa vraj presťahovali do Bratislavy
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Autorka knihy Zlatokopka: Na východe zlatokopky nepoznajú. Všetky sa vraj presťahovali do Bratislavy

Autorka bestselleru Zlatokopka Lucia Sasková vydala zaujímavú novinku. 

BRATISLAVA 4. decembra - Mnoho spisovateľov si pred svojou oficiálnou prvotinou písalo len tak pre seba. Lucia Sasková nie. Mladá slovenská spisovateľka a autorka viacerých úspešných diel napísala knižku jednu a rovno sa jej podarilo ju aj vydať. Sama spisovateľka nazvala svoju prvú knihu s názvom Neznámych nemiluj pokusom-omylom. „Zamýšľala som sa nad tým, či z toho niečo bude alebo či má to písanie nejaký zmysel a mám sa uberať týmto smerom,“ prezradila autorka dnes už siedmich kníh. Jej prvé dielo ju presvedčilo, že má zmysel písať a uberať sa touto cestou.

Foto: Facebook/Lucia Sasková

Lucia sa vo svojich knihách venuje najmä vážnym témam, o ktorých sa v spoločnosti aj napriek tomu, že sa dejú, nerozpráva. V prvej knihe bolo témou znásilnenie, v iných sa zas riešili rôzne diagnózy. Mladá spisovateľka má však obrovský rešpekt a tak svoje diela konzultuje aj s odborníkmi. „Bála by som sa napísať knižku bez toho, aby som si vymyslela diagnózy alebo ich liečbu. Čo sa týka týchto vecí tak s psychiatrom som konzultovala hlavne Nebezpečnú a Rozpoltenú. Tam sa vyložene venujem psychickým diagnózam.“ V tretej knižke z trilógie Zlatokopka sa ocitli informácie, ktoré pochádzali zo ženskej väznice. Všetky spolupráce si váži a berie ich ako prínos.

Foto: Facebook/Lucia Sasková

Fenomén Zlatokopka

Prvá kniha s názvom Zlatokopka vyšla v roku 2013 a medzi ľuďmi zarezonovala. Je to téma, ktorá v dnešnom svete nie je takmer nikomu cudzia a už sa s ňou aspoň raz v živote stretol. „Väčšina z nás vie, že tento trend funguje. Veľa mužov je hrdých na to, že si môžu dovoliť tú slečnu a tie slečny sú hrdé na to, že fungujú takýmto spôsobom života a všetko majú nejakým spôsobom bez námahy,“ vysvetlila Lucia. Rovnako tak sa netajila ani tým, že čím ďalej je človek od nášho hlavného mesta, tým je táto téma menej známa. Na východe sa napríklad stretla s reakciami, kedy ľudia až tak nepoznali tento fenomén. „Vedia, že existujú, ale povedali, že sa z východu všetky presťahovali do Bratislavy,“ dodala.

Ďalšie dve knihy a pokračovanie knihy Zlatokopka si vypýtali čitatelia a Lucia s vydavateľom dohodli, že by bola škoda nevyužiť záujem. „Zlatokopka bola úlet. Bolo to písanie, na ktorom som sa ja zabávala. Stále hovorím, že Zlatokopka bola taká interaktívna hra pre jednu osobu,“ priznala Lucia. Ktorá si myslí, že tieto knižky si ľudia obľúbili najmä preto, že to bol ľahší žáner. „Ľudia si radi prečítajú ľahké knihy. Každý ma svoje problémy a možno práve Zlatokopkou som ľuďom odľahčila nejaké premýšľanie,“ povedala pre Dobré noviny Lucia Sasková.

Novinka Rozpoltená

Psychologický román Rozpoltená vyšiel len pred pár týždňami. Ide opäť o knihu s vážnou témou, v ktorej sa riešia rôzne diagnózy. Okrem toho sa toto dielo líši od predošlých tým, že tu vystupujú dve hlavné hrdinky. Príbeh je posadený do priestorov psychiatrickej kliniky, kde sa týmto ženám venujú odborníci. Lucia sa však nezameriavala na pohľad ľudí na tieto pacientky ale snažila sa preniknúť do hláv hlavných hrdiniek a ich vnímania psychických diagnóz.

Viac o začiatkoch mladej spisovateľky Lucii Saskovej, ako aj o jej dielach a plánoch sa dozviete v priloženom videorozhovore.

Už ste čítali?

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…