29. kolo Tipsport ligy: Košice bez inkasovaného gólu zdolali Trenčín

Hokejisti Košíc
Hokejisti Košíc — Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Už dvanásť sekúnd po druhej prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté. Košický kapitán Nagy presne namieril spoza obrancu a Valent bol bezmocný - 3:0.

Bratislava 2. decembra (TASR) - Hokejisti HC Košice vyhrali v nedeľňajšom zápase 29. kola Tipsport Ligy nad Duklou Trenčín 4:0. Na čele tabuľky majú dvojbodový náskok pred Zvolenom, ktorý prehral v derby s Banskou Bystricou 2:3 po nájazdoch. Úradujúci majstri zvíťazili v siedmom zápase za sebou a sú na štvrtom mieste. Ôsmy triumf v sérii zaznamenala Nitra, ktorá vyhrala v Liptovskom Mikuláši 3:2 po predĺžení.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. Nagy (Kafka), 59. Nagy (Kafka). Rozhodovali: Fridrich, Štefik - Tvrdoň, Smrek, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3583 divákov.

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Pretnar - Kafka, Brophey, Nagy - Haščák, Ignatuškin, Suja - Spilar, Galamboš, Šoltés - Hričina, Klíma, Petráš

HK Dukla Trenčín: Valent - Krejčí, Rýgl, Bohunický, Holenda, Luža, Pač - Radivojevič, Švec, Sojčík - Varga, Sádecký, Bartovič - D. Hudec, Dlouhý, Pardavý - Špankovič, Mikula

Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe, tímy si však dávali pozor najmä na defenzívu. Presilovka Košičanov v 5. minúte sa gólom neskončila, naopak, z protiútoku im pohrozil Švec. Domáci postupne prevzali iniciatívu a častejšie sa dostávali do šancí. Skóre však neotvoril ani Klíma po prieniku v 15. minúte.

Prevaha domácich bola v druhej tretine ešte výraznejšia. Hralo sa najmä pred Valentom, ktorý viackrát podržal svoj tím. V 25. minúte sa však pred ním ocitol nedôrazne bránený Brophey, ktorý pohotovo otvoril skóre - 1:0. Druhý gól Košičanov mohli krátko na to pridať Klíma aj Haščák, Valent si však poradil. V 28. minúte nevyšiel Trenčanom protiútok, v ktorom Radivojevič neusmernil puk za Habala. V rušnom úseku hry zaujala aj strela Dudáša, pri ktorej ešte Valentovi pomohla žŕdka, no trenčiansky brankár o dve minúty inkasoval druhý gól. Suja v presilovke posunul puk z rohu klziska pred bránku, kde ideálne našiel hokejku Ignatuškina, ktorý si otvoril strelecký účet v Tipsport Lige. Trenčania sa snažili hroziť najmä z protiútokov, ale rozbehnutí Košičania ich bez väčších problémov marili. Ich tretí gól mohol padnúť po spolupráci Klímu so zakončujúcim Petrášom, ale Valent predviedol efektný zákrok.

Už dvanásť sekúnd po druhej prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté. Košický kapitán Nagy presne namieril spoza obrancu a Valent bol bezmocný - 3:0. Košičania kontrolovali hru, hráči Dukly sa síce viackrát usadili v útočnom pásme, ale chýbal im moment prekvapenia. V 52. minúte predviedol efektný prienik Sádecký, obranca McDowell ho v nádejnej šanci zastavil iba faulom. Skóre zápasu uzavrel po spolupráci s Kafkom Nagy - 4:0.

Ohlasy trénerov:

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Prvá tretina nebola z našej strany ideálna. Druhá a tretia boli už opakom prvej. Zvýšili sme aktivitu, rýchlo sme si posúvali puky a vytvorili sme si aj šance. Viaceré z nich sme premenili a zaslúžene sme vyhrali dnešný zápas."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: "Na to, aby sme boli úspešní v Košiciach, je potrebné viac zapracovať v útočnej fáze. Vytvorili sme si veľmi málo šancí na to, aby sme vyhrali. Košičania dnes zaslúžene zvíťazili."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Bača (Uram), 13. Rich. Huna (Rób. Huna, Kriška) - 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. Buček (Bortňák). Rozhodovali: Korba, Soós – Jobbágy, Soltész, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 180 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, Suchý, Nemec - Heikkilä, Oško, Uram - Rób. Huna, Rich. Huna, Kriška - Lištiak, Uhrík, Žiak - Tamáši, Piatka, Števuliak

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Buček, Bortňák, B. Rapáč - Šiška, Čaládi, Hrušík

Lepšie začali hostia, Lantoši ale šancu nevyužil, rovnako ako o pár minút Slovák. A tak gólovo udreli na ZŠ v Spišskej Novej Vsi Liptáci, keď v 10. minúte z ničoho nič pri prieniku do útočnej tretiny nahodeným bekhendom vystrelil Bača a otvoril skóre. O tri minúty už bolo 2:0, keď sa do brejku dral Róbert Huna, priťukol lepšie nakorčuľovanému bratovi Róbertovi a ten rutinérsky prestrelil Šimbocha. V druhej tretine sa presadil iba Nitran Scheidl, ktorý dostal medzi kruhy spätnú prihrávku od Lantošiho a jeho zakončenie znamenalo kontaktný gól. V závere tretiny sa dosť vylučovalo, gól už ale nepadol. V 42. minúte sa po chybe obrany hostí dostal do samostatného úniku Tamáši, ale v zakončení zlyhal. V záverečnej desaťminútovke Nitra stupňovala tlak v snahe otočiť nepriaznivé skóre a podarilo sa jej vyrovnať v 55. minúte po bekhendovom zásahu Kerbashiana. Súboj dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve Nitry po 48 sekundách Buček.

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Beránek (Bárta, J. Ručkay), 37. Kučný (Hvila), 42. J. Ručkay (Beránek), 60. Rud. Huna (Kučný) – 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Dudás). Vylúčení: 6:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – D. Konc ml., Šefčík, 503 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Kučný, Dubeň, Jankovič, Mar. Hudec, Piegl, Bagin, Žilin – Hvila, Podešva, Balej – Jenčík, Húževka, Rud. Huna - Bárta, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Dom. Rehák, Milý - Surovka.

MAC Budapešť: Rajna – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Macaulay – K. Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Pápa, Majoross, Szigeti.

Domáci sa chceli proti Budapešti aj po tretí raz v sezóne tešiť z víťazstva a konečne vyhrať za tri body. Od úvodu zápasu sa tak pustili do svojho súpera, ale v rozlete ich pribrzdili dve vylúčenia. Tie však maďarský tím nedokázal potrestať. Niekoľko nepríjemných striel i situácií musel riešiť Mikoláš, hosťujúceho Rajnu ohrozovali domáci prevažne z diaľky. V 12. min. však Bárta prihral pred bránu Beránkovi a český legionár desiatym gólom sezóny bez váhania otvoril skóre. Hostia takmer vyrovnali v 19. min., keď Odnoga trafil do žŕdky. V záverečných sekundách 1. tretiny mali domáci šancu na zvýšenie náskoku, ale po akcii Hvilu neprestrelil Rajnu ani Podešva, ani Balej a puk nakoniec upratal do bezpečia Burt.

Hosťom sa podarilo v úvode 2. tretiny vyrovnať, keď sa Terbócs dostal v útočnej tretine k puku a ponad ľavé rameno Mikoláša ho poslal do siete. O chvíľu hrali hostia presilovku, držali v nej Žilinu v pásme, ale vlci sa oslobodili a dokonca mali po akcii Hunu so Žilinom blízko ku gólu. Ten sa im podarilo streliť v 27. min., keď Kučný z ľavej strany od modrej čiary švihom vymietol pavučinu z ľavého rohu Rajnovej brány. Žilinčania však vyrobili v rýchlom slede dva fauly a maďarský tím mal k dispozícii 97 sekúnd presilovky o dvoch hráčov. Takmer v nej však inkasoval, keď sa k puku dostal Síkela, ale svoj nájazd na Rajnu a blafák nevyriešil dobre. Vlci postupne získavali prevahu a tlačili sa do zakončenia, ale súper odolával a podnikal navyše nebezpečné protiútoky, ktoré však Mikoláš stihol pokryť.

Žilinčania sa v úvode záverečnej časti dostali po prvý raz do dvojgólového vedenia, keď Beránek z pravej strany prihral pred bránku voľnému Ručkayovi, ktorý dostal puk cez Rajnovu lapačku do bránky. Vlci aktívnou hrou hostí veľmi do tlaku nepúšťali, a hoci sa tí snažili o kontaktný gól a mali aj nejaké šance, Mikoláš svoj tím podržal. Hostia dve minúty pred koncom odvolali Rajnu z brány a o pár sekúnd Terbócs tečovaním Dudásovej strely od modrej znížil na rozdiel gólu. Budapešť vycítila šancu, opäť hrala power play, ale 52 sekúnd pred koncom Huna štvrtým gólom definítívne rozhodol o zisku troch bodov pre Žilinu.

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: "Do zápasu sme vstúpili nervózne, ale potom sme šance súpera, ktorého sme mali dobre prečítaného, ustáli. Bolo dôležité, že sme ubránili presilovku súpera o dvoch hráčov a dokázali zareagovať na zmeny v súperovej taktike. Hrali sme agresívne a jednoducho v obrane, v úvode tretej tretiny sme dali gól a upokojili sa. Naša hra sa zdvihla a vďaka tomu sme zápas vyhrali."

Gergely Majoross, MAC Budapešť: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom sme nepremenili niekoľko šancí na gól. Žilina hrala agresívne v súbojoch, my sme nevedeli po vyrovnaní pridať ďalší gól, a potom sme dvakrát inkasovali. Hrali sme dobre posledných desať minút, ale bolo to príliš neskoro na to, aby sme dokázali z tohto súboja vyťažiť nejaký bod."

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MHC Mikron Nové Zámky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 17. Vas (Szirányi), 18. Milam (Magosi, Kulmala), 22. Pance (Kulmala), 37. Magosi (Harrison), 47. Pance (Vas), 52. Magosi (Vas) - 25. Dundáček (Jurík, Zbořil), 55. Fábry (Ondrušek, Hain). Rozhodovali: Stano, Snášel – Gajan st., Frimmel, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Bajtek (N. Zámky) 5+DKZ za napadnitie rozhodcov, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1100 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay - Kiss, Crawford, Slovák, Sziranyi, Milam, Göz, Láda - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó

MHC Mikron Nové Zámky:

Košarišťan - Andersons, Kudla, Henderson, Dundáček, Ordzovenský, Novák, Hain, Zaťko - Bajtek, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, Jurík - Jakúbek, Fábry, Nejezchleb - Buc, Ondrušek, Slávik

Začiatok zápasu poznačilo veľa nepresností na oboch stranách, gólové šance neprichádzali. V 15. minúte dostal trest do konca duelu hosťujúci Bajtek a domáci využili presilovku hneď dvakrát, keď skórovali Vas a Milam. Hostia mohli v záverečných sekundách znížiť, Nejezchleb však kontaktný gól nedal.

Hráči Miškovca zvýšili na 3:0 v 22. minúte presným zásahom Panceho. O necelé tri minúty využili Nové Zámky početnú výhodu a Fábry znížil. V 37. minúte vrátil Miškovcu opäť trojgólový náskok Magosi.

Na začiatku tretej tretiny mohli Novozámčania znížiť, domáci brankár Vay však niekoľkým pokusom hostí odolal. V 47. minúte pridal Miškovec piaty gól, keď skóroval druhýkrát v zápase Pance a definitívne rozhodol o osude stretnutia. O štyri minúty využil presilovku 5 na 3 takisto svojim druhým presným zásahom Magosi a zvýšil na 6:1. Konečný výsledok 6:2 stanovil v 55. minúte hosťujúci Fábry.

HKM Zvolen - HC'05 iClinic B. Bystrica 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, Růžička) - 8. Asselin (Higgs), 60. Faille (T. Surový, Nemčík), rozh. sn Faille. Rozhodovali: M. Novák (SR), Adamec (ČR) – Výleta (SR), Vyšný (ČR), vylúčení na 2 min: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2914 divákov.

Zvolen: Skapski – Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Fraser – Vandas, Špirko, Obdržálek – Zuzin, Mitchell, Kelemen - Handlovský, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, S. Petráš, Šišovský

B. Bystrica: Williams - Kubka, Ďatelinka, K. Sloboda, Biro, Marshall, Nemčík - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, Faille, Zigo - Gabor, Češík, Kabáč – R. Varga, T. Surový, A. Šťastný - Lichanec

V prvej tretine mali viac gólových príležitostí domáci hokejisti, ale nedokázali ich premieňať. Konkrétne Mitchell pri pravej žrdi a Vandas, ktorému prekazil radosť brankár Williams famóznym zákrokom rukou ležiac na ľade. Do vedenia teda išla Banská Bystrica. Asselin najprv pred Skapskim neuspel, ale v ôsmej minúte ho prekonal z prečíslenia po chybe Pufahla a prihrávke Higgsa. Zvolen mohol vyrovnať Mitchellom, triafal z medzikružia do hornej žŕdk, neskôr Vandasom, ktorý prešiel pred gólmana hostí, ale zakončoval už z uhla. Hostia sa pred prestávkou tešili z gólu Ziga, no ten napokon po trénerskej výzve zvolenského kouča neplatil pre kontakt Sýkoru so Skapskim.

V strednom dejstve mal znovu viac z hry Zvolen. Voľný Obdržálek na dvakrát neuspel, na opačnej strane sa nepresadil pred brankárom HKM Faille. V 27. minúte Kytnár vyslal delovku od modrej a Pöyhönen účinne puk tečoval – 1:1. Pöyhönen mohol stav i otočiť, no taktiež opečiatkoval hornú žŕdku bystrickej svätyne. Domáci mali drvivý tlak, Kytnár zakončoval pred prázdnou bránkou, ale obranca hostí Ďatelinka v poslednej chvíli zasiahol hokejkou a zažehnal celú situáciu. V tretej tretine pokračovala zvolenská aktivita a v 44. minúte priniesla svoje 'ovocie'. Po peknej kombinácii a zadovke Šišovského sa presadil z kruhu Obdržálek - 2:1.

Bystričania mali možnosť na vyrovnanie v presilovke, Sýkora však mieril vedľa odkrytej bránky a už v hre piatich proti piatim ho parádne vychytal Skapski. Prekonať ho potom chceli i Faille a Zigo, nepodarilo sa im to, no 43 sekúnd pred koncom v šestici bez brankára sa napokon ujal Failleho bekhend a duel dospel do predĺženia. V ňom veľkú šancu nevyužil pred odkrytou svätyňou Williamsa Špirko, na opačnej strane neslávilov úspech sólo Šťastného. Rozhodli teda samostatné nájazdy, v ktorých uspeli 'barani'. Víťazný zásah zaznamenal v štvrtej sérii Faille.

Hlasy po zápase:

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme si dnes vytvorili tlak, mali sme množstvo šancí, ale nemáme šťastie v zakončení. Keď už sme aj otočili stav z 0:1 na 2:1, tak sme ten tretí gól nedali, navyše sme nastrelili asi tri žŕdky. Hrali sme dobre ofenzívne, no musíme ešte lepšie brániť, pretože súperi využívajú aj naše malé chyby a inkasujeme po nich góly. My sa na ne nadrieme. Musíme teda znovu začať od obrany a nájsť cestu ako zápasy vyhrávať.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme veľmi dobrý výkon na oboch stranách. Vedeli sme, že Zvolen na nás vyletí, čo sa aj potvrdilo v úvodných minútach. Držali nás domáci na dištanc, boli odhodlaní, my sme urobili pár zlých rozhodnutí v obrannom pásme s pukom a súper mal tak niekoľko šancí. Ale prežili sme ich bez ujmy a nám sa pre zmenu podarilo dať dva góly. Škoda, že nám ten druhý rozhodcovia neuznali. V druhej tretine nám dobre zachytal brankár, odhodlanie na našej strane nechýbalo, ale hralo sa viac v našom pásme, než by sme chceli. V tretej tretine sme sa zlepšili až po inkasovanom góle a v závere sme mali aj trochu šťastia. To sa naopak od Zvolena odklonilo, čo sme využili. Po vyrovnaní nechýbalo hráčom sebavedomie. Skvelý hokej napokon vyvrcholil v nájazdoch. Mohlo to skončiť dnes aj opačne, no chcem chalanom poďakovať za bojovný výkon a získané dva body.“

Éric Faille, autor dvoch gólov Banskej Bystrice, vrátane víťazného: „Čo sa týka vyrovnávajúceho gólu v závere riadneho hracieho času, dostal som dobrú prihrávku a snažil som sa to zakončiť klasicky, nič nevymýšľať. Podarilo sa. Bol to dôležitý moment. Veľmi nás teší siedma výhra v rade, pretože sme nemali dobrý vstup do sezóny. Teraz sa nám celkom darí, verím teda, že v takomto trende budeme aj naďalej pokračovať.“

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)

Góly: 4. Svitana (Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (Václav), 26. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. Svitana (Bondra, Mlynarovič), 41. Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 50. Kuklev. Vylúčenia: 5:3, Presilové hry: 0:1, Oslabenia: 0:0.

HC 07 Detva: Zalivin – Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, Šimon, Chovan, Gachulinec – Puliš, Valent, Surový – Žilka, Král, Ďaloga – Gašpar, Murček, Ščurko – Giľák, V. Fekiač, Tibenský

HK Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, Karalahti, Erving, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Václav, Kundrik, Valigura

Úvod zápasu patril Popradčanom, ktorí už v prvých minútach viackrát atakovali domáceho brankára. Po zlej rozohrávke detvianskych obrancov zostal v 4. minúte pred Zalivinom osamotený Svitana, ktorý poslal svoj tím do vedenia. O 2 minúty na to si po pravej strane nakorčuľoval Kundrik a vymietol ľavý horný roh Zalivinovej brány, čím zvýšil už na 2:0 v prospech Popradu. V 7. minúte darovali domáci Popradu výhodu presilovej hry, keď si na trestnú lavicu sadol Hraško. V presilových hrách, ktoré nasledovali, si ani jeden z tímov lepšiu gólovú príležitosť nevypracoval. Obrovskú šancu znížiť skóre mali detvania v 17. minúte, keď sa v prečíslení troch proti jednému ocitol pred Vošvrdom osamotený Ďaloga, ale jeho strela sa len odrazila od výstroje popradského brankára.

Do druhej tretiny nastúpili domáci aktívne, ale Popradčania ich nepustili do väčších streleckých príležitostí. V 26. minúte Detva ponúkla súperovi príležitosť za zvýšenie skóre v presilovej hre až o dvoch hráčov. Hostia potrebovali na gól len 43. sekúnd, keď Svitana svojim druhým gólom v zápase zvýšil už na 0:3. Poprad na ľade dominoval a svoj výrazný tlak pretavili na ďalší gól v 29. minúte, kedy Svitana zavŕšil svoj gólový hetrik a vyhnal Zalivina z brány. Detvania mohli korigovať nepriaznivý stav pri vylúčení Ervinga, ale nedokázali si vytvoriť gólovú príležitosť.Do šatne tak odchádzali spokojní popradčania so štvorgólovým náskokom.

Posledná tretina priniesla úplne iný zápas a na strane Detvy, akoby nastúpilo úplne iné mužstvo. Od úvodných sekúnd si vytvorili obrovský tlak, lepšie korčuľovali a takmer nepustili hostí k puku. Prvý úspech dosiahli už v 35. sekunde, keď Žilka znížil na 1:4. Domáci naďalej tlačili a strieľali zo všetkých pozícií. V 43. minúte sa dostal k odrazenému puku Murček a znížil na 2:4, na čo hostia reagovali oddychovým časom. Ten im však nepomohol a v 49. minúte Kuklev dotlačil puk aj s dávkou šťastia až za Vošvrdu. Vyrovnanie mal na hokejke v polovici 56. minúty Ďaloga, ale puk po jeho nájazde uviazol pod pravým betónom popradského brankára. Posledné minúty zápasu patrili opäť Popradu a rozhodnúť mohol Svitana, ktorý z otočky trafil len žrď Petríkovej brány. Domáci sa pokúšali o vyrovnanie hrou bez brankára, ale vytúžený gól to neprinieslo. Hostia si v závere pozornou hrou v obrane výsledok ustrážili a tešili sa z plného bodového zisku.

Roman Stantien, tréner Popradu: “Dve tretiny sme boli dominantí, mali sme výborný pohyb, výborné akcie, mohli sme dať gólov aj viac, ale v tretej tretine sme sa opäť presvedčili, aké sme slovenské povahy a nátury. Trošku sme to podcenili, Detva dostala krídla, začalo im všetko vychádzať, šlapali do toho, my sme boli celú tretinu pod tlakom a spravili sme si z toho “play offový” zápas. Opäť sme ukázali, že sme silní, keď o niečo ide a zápas sme dotiahli do víťazného konca."

Josef Turek, tréner Detvy: “Hrali sme až poslednú tretinu, takto sa musí hrať od prvej minúty, upozorňovali sme na to hráčov, že musia chodiť pred bránu. Majú brankára, ktorý je podľa čísel najlepším brankárom ligy a nedali sme mu dva zápasy ani gól. Zrazu sme začali hrať, mali sme ľahké nohy a hrali sme to, čo nás doteraz zdobilo. Napriek tomu, že sme v tabuľke dole, hrali sme veľmi dobre poslednú tretinu. Takto musíme hrať od prvej minúty, nie až poslednú tretinu. My strácame hlavne začiatky zápasov, rovnako ako v Zámkoch sme hrali až od druhej tretiny. Hráči nie sú v úvode sústredení, dostávame rýchle góly a je to škoda. Mali sme tam ešte výbornú šancu na 4:4, ale bohužiaľ to nevyšlo.”