Členmi predstavenstva Tatrana Prešov už nie sú Bogdanovský a Petrík
TASR
TASR

Členmi predstavenstva Tatrana Prešov už nie sú Bogdanovský a Petrík

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov v utorok na svojom Valnom zhromaždení odvolal z postu členov predstavenstva Jozefa Petríka a Erika Bogdanovského.

Na snímke vľavo prezident klubu Tatran Prešov a predseda predstavenstva Miroslav Remeta a tréner Jozef Kostelník Foto: TASR/František Iván

Prešov 23. júla (TASR) - Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov v utorok na svojom Valnom zhromaždení odvolal z postu členov predstavenstva Jozefa Petríka a Erika Bogdanovského. Na ich miesta boli zvolení František Mrava a Erik Karabinoš, za mesto bude členom predstavenstva Mikuláš Komanický.

"Na zhromaždení sa prakticky len pretavili výsledky posledných krokov. Ako už odznelo v médiách, bol ukončený zmluvný vzťah s pánom Petríkom a pánom Bogdanovským. Dnešným dňom boli obaja z predstavenstva odvolaní a namiesto nich boli zvolení noví členovia, páni Mrava a Karabinoš. Sú to zástupcovia majoritného akcionára. Rovnako bola zohľadnená zmena zástupcov mesta, pričom bol na návrh mesta zvolený Mikuláš Komanický. Takže to je súčasné štvorčlenné predstavenstvo. Predsedom dozornej rady sa stal Martin Holub," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii prezident klubu a predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Miroslav Remeta.

Prezident klubu sa po skončení súťažného ročníka 2012/2013 vyjadril, že chce ukončiť svoje aktivity v Tatrane Prešov, no situácia sa zmenila. "Podarilo sa mi nájsť pár iniciatívnych jednotlivcov a skupín, s ktorými sme sa dohodli na podpore Tatrana. Bol to jeden z momentov, ktorý vrátil aj mňa, že sa aktívne venujem klubovým otázkam. Povedali sme priority a všetci hráči majú nové zmluvy, ktoré zohľadňujú prístup Tatrana k výsledkom," povedal Remeta a pokračoval: "Máme vyčlenenú skupinu firiem, ktoré považujeme za partnerov klubu a ktorí sú prispievateľmi do klubu významnejšími čiastkami, rádovo v tisícoch eur."

Na snímke futbalové mužstvo 1. FC Tatran Prešov, dole piaty zľava prezident klubu a predseda predstavenstva Miroslav Remeta, štvrtý sprava tréner Jozef Kostelník. Foto: TASR/František Iván

Ich predstavenie nastane počas prebiehajúceho ročníka aj za prítomnosti verejnosti. Pred uzavretím zmluvy je Tatran so spoločnosťou 4 Sport. "Firma je zastupovaná Artúrom Benesom, ktorý sa stane aj členom predstavenstva Tatrana. Za súčinnosti predstavenstva bude zodpovedný za mládež a B-mužstvo. To znamená, že Tatran bude prevádzkovať všetky mládežnícke a juniorské kategórie, vrátane B-mužstva," prezradil Remeta.

Klubovým cieľom je po dohode s mestom predovšetkým rekonštrukcia štadióna, na ktorú im štát a Slovenský futbalový zväz (SFZ) prispejú čiastkou vo výške 2,4 milióna eur. Táto suma predstavuje šesťdesiatpercentnú čiastku, o zvyšných štyridsať percent sa má postarať samospráva. "Veríme, že sa teraz pohodneme s mestom, keďže je teraz podmienkou aktívna účasť kofinancovania. Len od nás záleží ako rýchlo sprocesujeme obstarávania, dokumentácie a partnerský vzťah s mestom na to, aby sme mohli požiadať o financie a začať rekonštrukciu štadióna," konštatoval Remeta.

Po športovej stránke by vedenie "zeleno-bielych" privítalo čo najrýchlejší návrat do najvyššej súťaže. "Asi by som povedal zle, keby som povedal, že mojím cieľom nie je návrat do prvej ligy. A-mužstvo veľmi chce postúpiť do najvyššej súťaže a na základe našej spoločnej komunikácie, ktorú sme robili, som prisľúbil, že som ochotný to podporovať a finančne zohľadniť," dodal Remeta a doplnil, že útočník Ján Novák a obranca Jaroslav Kolbas pre slabšie výkony a neakceptovaním podmienok takzvanej kolektívnej zmluvy boli preradení do B-mužstva.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…