Na snímke slovenský triatlonista Richard Varga.
Na snímke slovenský triatlonista Richard Varga. — Foto: TASR/Jakub Kotian

Vyhlásenie ankety Triatlonista roka 2018 bolo súčasťou osláv 30. výročia založenia Slovenskej triatlonovej únie.

Bratislava 17. novembra (TASR) - Richard Varga a Romana Gajdošová opäť obhájili prvenstvo v ankete Triatlonista roka. Najlepších športovcov Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) slávnostne vyhlásili v sobotu v Bratislave. Pre Vargu je to už jubilejný desiaty triumf v ankete, Gajdošová uspela piatykrát v jednej sérii.

Varga v tomto roku vybojoval svoj premiérový titul majstra Európy v šprinte (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh), keď triumfoval na šampionáte v estónskom Tartu. V hlasovaní novinárov a odborníkov sa člen klubu TRIAX Bratislava dostal na prvú priečku na 39 zo 41 odovzdaných lístkov a získal spolu 243 bodov. Druhý Ondrej Kubo (3NITY Triathlon team Bratislava) mal 183 bodov.

Gajdošová v tomto roku na obsadila na majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe 15. miesto. Prekonala tak doterajšie slovenské maximum na olympijskej trati v ženskej kategórii, ktorým bolo 21. miesto Márie Kuriačkovej z roku 1993. Členka Triatlonového klubu Košice získala v ankete 221 bodov, druhá skončila Kristína Jesenská (Aquapark triatlon Turčianske Teplice) so 182 bodmi.