LIGA NÁRODOV: Hamšík si už zvykol na nový post
TASR
TASR

LIGA NÁRODOV: Hamšík si už zvykol na nový post

Hamšík v národnom tíme doposiaľ vždy nastupoval pod útočníkmi, kde mohol predviesť svoju najsilnejšiu zbraň a tou sú časované prihrávky.

Na snímke Marek Hamšík (Slovensko). — Foto: TASR Pavel Neubauer

Bratislava 13. novembra (TASR) - V aktuálnej sezóne si slovenský futbalista Marek Hamšík musel vo svojom klube SSC Neapol zvyknúť na novú pozíciu, ktorú mu v stredovej formácii určil tréner Carlo Ancelotti. Ten klubovú ikonu posunul z podhrotovej pozície viac dozadu a poveril ho defenzívnejšími úlohami, Hamšík je však profesionál a zmenu taktiky bez výhrad rešpektuje.

"Z klubu som si zvykol, že hrám viac defenzívne ako ofenzívne. Nemám s tým problém, uvidíme, na akom poste nastúpim v reprezentácii pod novým trénerom," uviedol Hamšík, ktorý v národnom tíme doposiaľ vždy nastupoval pod útočníkmi, kde mohol predviesť svoju najsilnejšiu zbraň a tou sú časované prihrávky. "Celú kariéru som hral v reprezentácii podhrotového hráča, ale v podstate mi je jedno, kde nastúpim. Máme nového trénera, čaká nás iný systém, na jeho skúšanie veľa času nie je. Nemyslím si však, že príde k obrovskej zmene herného štýlu," dodal rekordný 109-násobný reprezentant.

Na zraz do Šamorína prišiel v dobrej nálade, ktorú si priniesol z klubu. Neapol cez víkend zvíťazil na ihrisku FC Janov 2:1 a na druhom mieste sa odpútal od Interu Miláno, ktorý zaváhal a po prehre 1:4 s Atalantou Bergamo stráca na SSC tri body. Na čele tabuľky je majstrovský Juventus Turín so šesťbodovým náskokom pred Neapolom. "Odohrali sme viaceré dobré zápasy a dosiahli priaznivé výsledky. V klube cítiť spokojnosť, aj preto som prišiel v dobrej nálade zabojovať za reprezentáciu," premostil Hamšík z klubovej témy na najbližšiu - reprezentačnú.

Slovenských futbalistov čakajú zostávajúce dva zápasy 1. skupiny B-divízie Ligy národov. Najskôr v piatok 16. novembra o 20.45 h privítajú v Trnave reprezentáciu Ukrajiny, ktorá je s plným počtom 9 bodov na čele zoskupenia. Následne v pondelok 19. novembra o 20.45 v pražskej Eden Arene nastúpia proti domácim Čechom, ktorým tiež majú čo oplácať a pokiaľ chcú na ich úkor skončiť na druhom mieste tabuľky, musia ich zdolať. "Budeme sa snažiť získať v tomto dvojzápase čo najviac bodov. Musíme sa na oboch súperov dobre pripraviť. Vieme, že to nebude ľahké, ale sú to tímy, s ktorými sme odohrali vyrovnané zápasy. Tak, ako sme ich prehrali, mohli sme ich aj vyhrať. Bodaj by sa nám to podarilo teraz," zaželal si Hamšík.

Už ste čítali?

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…