LIGA NÁRODOV: Hamšík si už zvykol na nový post
TASR
TASR

LIGA NÁRODOV: Hamšík si už zvykol na nový post

Hamšík v národnom tíme doposiaľ vždy nastupoval pod útočníkmi, kde mohol predviesť svoju najsilnejšiu zbraň a tou sú časované prihrávky.

Na snímke Marek Hamšík (Slovensko). — Foto: TASR Pavel Neubauer

Bratislava 13. novembra (TASR) - V aktuálnej sezóne si slovenský futbalista Marek Hamšík musel vo svojom klube SSC Neapol zvyknúť na novú pozíciu, ktorú mu v stredovej formácii určil tréner Carlo Ancelotti. Ten klubovú ikonu posunul z podhrotovej pozície viac dozadu a poveril ho defenzívnejšími úlohami, Hamšík je však profesionál a zmenu taktiky bez výhrad rešpektuje.

"Z klubu som si zvykol, že hrám viac defenzívne ako ofenzívne. Nemám s tým problém, uvidíme, na akom poste nastúpim v reprezentácii pod novým trénerom," uviedol Hamšík, ktorý v národnom tíme doposiaľ vždy nastupoval pod útočníkmi, kde mohol predviesť svoju najsilnejšiu zbraň a tou sú časované prihrávky. "Celú kariéru som hral v reprezentácii podhrotového hráča, ale v podstate mi je jedno, kde nastúpim. Máme nového trénera, čaká nás iný systém, na jeho skúšanie veľa času nie je. Nemyslím si však, že príde k obrovskej zmene herného štýlu," dodal rekordný 109-násobný reprezentant.

Na zraz do Šamorína prišiel v dobrej nálade, ktorú si priniesol z klubu. Neapol cez víkend zvíťazil na ihrisku FC Janov 2:1 a na druhom mieste sa odpútal od Interu Miláno, ktorý zaváhal a po prehre 1:4 s Atalantou Bergamo stráca na SSC tri body. Na čele tabuľky je majstrovský Juventus Turín so šesťbodovým náskokom pred Neapolom. "Odohrali sme viaceré dobré zápasy a dosiahli priaznivé výsledky. V klube cítiť spokojnosť, aj preto som prišiel v dobrej nálade zabojovať za reprezentáciu," premostil Hamšík z klubovej témy na najbližšiu - reprezentačnú.

Slovenských futbalistov čakajú zostávajúce dva zápasy 1. skupiny B-divízie Ligy národov. Najskôr v piatok 16. novembra o 20.45 h privítajú v Trnave reprezentáciu Ukrajiny, ktorá je s plným počtom 9 bodov na čele zoskupenia. Následne v pondelok 19. novembra o 20.45 v pražskej Eden Arene nastúpia proti domácim Čechom, ktorým tiež majú čo oplácať a pokiaľ chcú na ich úkor skončiť na druhom mieste tabuľky, musia ich zdolať. "Budeme sa snažiť získať v tomto dvojzápase čo najviac bodov. Musíme sa na oboch súperov dobre pripraviť. Vieme, že to nebude ľahké, ale sú to tímy, s ktorými sme odohrali vyrovnané zápasy. Tak, ako sme ich prehrali, mohli sme ich aj vyhrať. Bodaj by sa nám to podarilo teraz," zaželal si Hamšík.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…