Tím SR 20 podľahol Švajčiarsku, na turnaji v Nemecku nezískal ani bod

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Zverenci Ernesta Bokroša odštartovali účinkovanie na turnaji štvrtkovou prehrou s Nórskom 4:5 po predĺžení, o deň neskôr podľahli domácim rovesníkom 3:4.

Deggendorf 10. novembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli ani v treťom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Deggendorfe. V sobotu podľahli Švajčiarom 0:2 a na podujatí nezískali ani jeden bod.

Zverenci Ernesta Bokroša odštartovali účinkovanie na turnaji štvrtkovou prehrou s Nórskom 4:5 po predĺžení, o deň neskôr podľahli domácim rovesníkom 3:4. "Zanechali sme na ľade dobrý dojem, ale iba herne, nie výsledkovo. Chlapci sa nadreli, výborne korčuľovali, herne plnili to, čo sme si povedali. Veľmi ma mrzí, že výsledky tomu nezodpovedajú. Všetky tri zápasy sme tesne prehrali, pričom ani v jednom prípade sme neboli horším tímom. Bojovnosť, korčuľovanie a nasadenie, len to už dnes nestačí. Keď si vypracujete šance, potrebujete ich premieňať. Trápime sa v koncovke, chýba nám pokoj na hokejkách. Pritom práve toto sú momenty, keď sa láme zápas. Čo sa týka prístupu, nemôžem chlapcom nič vyčítať, je vidieť snaha, bojovnosť, nasadenie. Nemáme však úspech pri zakončení, a to je kľúčové," uviedol slovenský kormidelník pre portál hockeyslovakia.sk

Podujatie bolo pre SR "20" záverečným turnajovým testom pred majstrovstvami sveta.

Turnaj štyroch krajín:

Slovensko "20" - Švajčiarsko "20" 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Wyss, 37. Schmid (Gerber, Henauer), vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Zostava SR 20: Sklenár - Korenčík, Žiak, Demo, Kupec, Golian, Nahálka, Boldizar, Švec - Fafrák, Kollár, Baláž - Giertl, Urbánek, Regenda - Lunter, Čenka, Köver - Havrila, Minárik, Juščák