Dukla získala cenný bod v Mladej Boleslavi
TASR
TASR

Dukla získala cenný bod v Mladej Boleslavi

Dukla inkasovala v predchádzajúcich dvoch ligových stretnutiach dokopy 10 gólov a figuruje na poslednom mieste v tabuľke.

Ilustračný snímok. — Foto: TASR/AP

Praha 10. novembra (TASR) - Futbalisti Dukly Praha získali v piatkovom zápase 15. kola českej ligy cenný bod na ihrisku FK Mladá Boleslav, kde uhrali bezgólovú remízu. Slovenský stopér pražského tímu Ján Ďurica verí, že dobrý výsledok bude pre jeho spoluhráčov povzbudením do ďalších duelov.

Dukla inkasovala v predchádzajúcich dvoch ligových stretnutiach dokopy 10 gólov a figuruje na poslednom mieste v tabuľke. "Po dvoch zlých výsledkoch, keď sme dostali veľa gólov, je to pre nás vzpruha. Neinkasovali sme a je dobre, že sme sa zase postavili na nohy. Bol to taký remízový zápas. Musíme sa však ešte zlepšiť v útoku, máme na čom pracovať," citoval portál sport.cz Ďuricu, ktorý odohral celý zápas a v 23. minúte dostal žltú kartu.

Hostia ohrozovali domácu bránku iba strelami z väčšej vzdialenosti, Mladá Boleslav sa tiež do výraznej gólovej šance nedostala. Po pol hodine hry hlavný rozhodca Ondřej Berka zapískal pre domácich jedenástku po kontakte Petra Mareša a brániaceho hráča Dukly Daniela Tetoura. Po zhliadnutí videa ju však odvolal. "Bol som pri tom. Náš hráč najskôr trafil loptu, súper potom cez neho prepadol. Keby ale nebolo video, je to penalta a zápas by bol pre nás ešte horší. Jedenástka by bola veľmi prísna," dodal 36-ročný stopér.

Deväťdesiatjedennásobný slovenský reprezentant čelí disciplinárnemu konaniu za svoj zákrok z predchádzajúceho ligového zápasu. V domácom dueli proti Jabloncu (2:6) nešetrne poslal k zemi Lukáša Masopusta, ktorý zápas nedohral. Ďurica tvrdí, že súpera nechcel zraniť. "Takýchto súbojov je veľa. Bolo by iné, keby som ho zranil priamo mojím zákrokom. On si to spôsobil nešťastným dopadom na trávnik. Bol to tvrdý zákrok, ale nechcel som ho zraniť. Písal som mu a dúfam, že bude zase čoskoro hrať," dodal Ďurica.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…