Slovenky si v Budapešti poradili aj s Číňankami

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Zverenky trénera Jána Bezděka predtým v rámci Turnaji šiestich krajín v maďarskej metropole vyhrali nad Francúzkami 3:2 po predĺžení a nad Nórkami 2:1 po samostatných nájazdoch.

Budapešť 10. novembra (TASR) - Slovenské hokejistky zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení v Budapešti, v piatok zdolali v prípravnom stretnutí reprezentantky Číny 5:3.

Zverenky trénera Jána Bezděka predtým v rámci Turnaji šiestich krajín v maďarskej metropole vyhrali nad Francúzkami 3:2 po predĺžení a nad Nórkami 2:1 po samostatných nájazdoch. Vďaka tomu postúpili do sobotňajšieho finále. Piatkový prípravný zápas s Čínou sa do turnajovej tabuľky nezapočítaval.

Prípravný zápas - piatok /zdroj: SZĽH/:

SR - Čína 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)

Góly SR: 5. Korenková, 20. Trebulová, 43. Halušková, 52. Hlínková, 53. Trebulová. Vylúčenia: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Budajová – Čurmová, Ištocyová Tatiana, Kučerková, Šulíková, Faberová, Králiková – Hlinková, Honečková, Maskaľová, Korenková, Košecká, Trebulová, Halušková, Ištocyová Lucia, Suráková, Čorňáková, Záborská.

Ľubomíra Kožanová, manažérka reprezentácie žien SR: "Aj sa to pred zápasom zdôrazňovalo, bolo cítiť že ide o priateľský zápas a relatívne o nič nejde. Po druhej tretine sa dievčatám dohovorilo a prišlo k zmene vo výkone. V prvých dvoch tretinách nerobili na ľade to, čo mali, z našej strany to bolo vlažnejšie. V záverečnej už dodržiavali herný systém tak ako v prvých dvoch zápasoch na turnaji. Opäť sa hráčky nevyvarovali vylúčení, ale pri dvoch hlavných rozhodkyniach je naozaj prísne posudzovaný každý prehrešok proti pravidlám. Tým, že ženská reprezentácia hrá proti chlapcom – kadetom, tak sú rýchlejšie a agresívnejšie, ako v minulosti, keď nastupovali iba v ženskej ligovej súťaži."