SR 16 uspela aj v druhom prípravnom dueli s maďarskou 17-kou

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Zverenci trénera Radoslava Hecla vo štvrtok vyhrali nad maďarskou sedemnástkou hladko 6:0. S rovnakým súperom sa stretnú ešte v sobotu o 10.25 h.

Dunaújváros 10. novembra (TASR) - Slovenskí hokejisti do 16 rokov zvíťazili aj v druhom z trojice prípravných zápasov v Dunaújvárosi s o rok starším maďarským výberom, v piatok ho zdolali 4:2.

Zverenci trénera Radoslava Hecla vo štvrtok vyhrali nad maďarskou "sedemnástkou" hladko 6:0. S rovnakým súperom sa stretnú ešte v sobotu o 10.25 h.

Prípravný zápas - piatok /zdroj: SZĽH/:

Maďarsko "17" - SLOVENSKO "16" 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Góly: 29. Bulcsu (Banga, Szalmás), 46. Barna (Görbea) – 6. Sokoli (Š. Nemec), 11. Sokoli (Ožvald), 12. Kočka (Ulbricht, T. Danielčák), 60. T. Danielčák. Rozhodovali: Gangel – Sindel, Horváth (všetci Maď.), vylúčenia: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 75 divákov.

Zostava SR "16": Šebo – J. Kocúr, Krnáč, S. Socha, Š. Nemec, Slezák, Š. Miklovič, M. Mešár, Kliment – Braun, Pokorný, O. Stümpel – Slafkovský, Ožvald, Sokoli – T. Danielčák, Kočka, Ulbricht – Moravanský, Živický, Demek

Radoslav Hecl, tréner SR "16": "Zápas sme si veľmi dobre rozbehli. Už v prvej tretine sme viedli 3:0 a mali sme stretnutie pod kontrolou. V druhej tretine sme mali niekoľko gólových príležitostí, viacero samostatných únikov a tri presilové hry. Bohužiaľ, nepridali sme žiadny gól a súper aj za stavu 0:3 v jeho neprospech vycítil šancu a pomaličky preberal opraty zápasu pod svoju kontrolu. V dôsledku toho sme mali veľký problém udržať dobre korčuľujúcich Maďarov na uzde. V závere sa súperovi podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu a museli sme vynaložiť enormné úsilie k tomu, aby sme v záverečnej časti tretej tretiny pridali poisťujúci štvrtý gól."