Topfest 2019 ohlasuje prvého headlinera, je ním gitarista Slash
TASR
TASR

Topfest 2019 ohlasuje prvého headlinera, je ním gitarista Slash

V areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom vystúpi 28. júna 2019 gitarista a skladateľ Slash.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR - Martin Palkovič

Bratislava 8. novembra (TASR) – Festival Topfest ohlasuje prvého headlinera, 28. júna 2019 vystúpi v areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom gitarista a skladateľ Slash. Zahrá spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou kapelou The Conspirators. Slash príde naživo predstaviť nový album Living The Dream, ktorý vydal pred mesiacom. TASR informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

Slash sa preslávil ako gitarista skupiny  Guns N' Roses, ktorej bol v roku 1985 spoluzakladateľom. Kým ju v roku 1996 opustil, aby sa venoval sólovej kariére, nahral s ňou päť albumov. Pôsobil v rôznych hudobných projektoch. V superskupine Velvet Revolver sa napríklad stretol s bývalými spoluhráčmi z Guns N' Roses, alebo so spevákom Scottom Weilandom zo Stone Temple Pilots.

Prvý sólový album vydal v roku 2010 a hosťujú na ňom Ozzy Osbourne, Dave Grohl z Foo Fighters alebo Fergie zo skupiny Black Eyed Peas. O dva roky neskôr nasledoval album Apocalyptic Love, na ktorom už spolupracoval so spevákom Mylesom Kennedym z kapely Alter Bridge. Nahrávka World On Fire, ktorá vyšla v roku 2014 pod hlavičkou Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, je jeho tretím sólovým počinom. A druhým albumom v zostave s Mylesom Kennedym, bubeníkom Brentom Fitzom a basgitaristom Toddom Kernsom. Novinka Living The Dream je tretím radovým albumom, ktorú Slash vydal s týmto zoskupením. Na dvanástich skladbách sa inšpiruje rôznymi hudobnými štýlmi a podáva ako vždy špičkový gitarový výkon.

Časť materiálu z novej platne som začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke. Nápady k piesňam vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Názov albumu má byť v skutočnosti sarkastickým vyhlásením o súčasnom svete, v ktorom žijeme. Myslím si, že je tentokrát viac rozmanitý. Na každom novom albume sa snažíme prísť s niečím aktuálnym, čo odráža práve tento moment v čase. Nahrávanie s touto kapelou a hranie na pódiu je pre mňa zmyslom života,“ prezradil Slash a dodal: „Tento rok máme turné po USA a potom sa presunieme do Európy, Južnej Ameriky a Austrálie. Pokúsime sa zasiahnuť čo najviac miest. Tak ako sa mi páči proces písania a nahrávania, tak považujem za najviac zmysluplné zahrať našu hudbu pred publikom. Pre mňa je vždy najdôležitejšie živé hranie spolu s kapelou pre našich fanúšikov. To je to, čo mám najradšej.

Už ste čítali?

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…