Rozhodla druhá tretina, zhodli sa hráči, Haščák: Tá naša je kritická

Na snímke hore tréner Craig Ramsay a vľavo dole Marcel Haščák.
Na snímke hore tréner Craig Ramsay a vľavo dole Marcel Haščák. — Foto: TASR/Martin Baumann

Prvýkrát po dvoch rokoch nevyhrali slovenskí hokejisti na Nemeckom pohári úvodný duel, keď vo štvrtok v Krefelde podľahli Švajčiarom tesne 2:3.

Krefeld 8. novembra (TASR) - Slovenským hokejovým reprezentantom nevyšiel štart na turnaji Nemecký pohár. Prvýkrát po dvoch rokoch nevyhrali na tradičnom podujatí úvodný duel, keď vo štvrtok v Krefelde podľahli Švajčiarom tesne 2:3. Hráči sa po stretnutí zhodli, že za to mohol najmä výkonnostný výpadok v druhej tretine.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho do nej vstúpili s jednogólovým náskokom. V prvej dvadsaťminútovke mali navrch a súpera pustili k pár nebezpečnejším strelám iba počas oslabenia. V druhej časti však v nastolenom výkone nepokračovali. Prestali korčuľovať a na koňa sa dostal súper. Slováci mali problémy s rozohrávkou a v osobných súbojoch boli neskôr. "Obraz hry sa otočil, mali sme tam trošku zbytočné straty pukov, vedeli sme, že máme ďaleko striedačku, chceli sme to hrať jednoducho, ale nedarilo sa nám dostať do ich obranného pásma," zhodnotil rozhodujúce dejstvo kapitán Michal Sersen.

"Helvéti" tlak využili a vďaka dvom gólom otočili skóre. "Začali sme veľmi dobre, no potom sme dostali dva góly. V druhej tretine sme mali hrať tak ako v tej prvej, ale tá je pre nás vždy nejaká kritická," povedal strelec druhého gólu Slovenska Marcel Haščák. "Akoby sme sa uspokojili a druhú tretinu sme začali horšie, z čoho pramenili aj tie dva góly. Sami sme si to skomplikovali v našej tretine a oni z toho potom ťažili. Bolo to aj o koncentrácii, aj tréner nám hovoril, že musíme hrať celých 60 minút tak, ako sme hrali asi 40," doplnil Marek Ďaloga.

Práve rýchlonohý obranca mal ešte v prvom dejstve za stavu 1:0 šancu zvýšiť na dvojgólový rozdiel. Pri presilovke predviedol svoju typickú akciu, keď sa prekľučkoval až pred bránku, ale Descloux jeho pokus zneškodnil. "Mal som inak strieľať, z tej šance bolo treba dať gól, škoda toho," sypal si popol na hlavu.