Oni jej za to platia, vám poradí zadarmo: Zaručené tipy budúcej opatrovateľky Harryho a Meghan pre dobrú výchovu
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Oni jej za to platia, vám poradí zadarmo: Zaručené tipy budúcej opatrovateľky Harryho a Meghan pre dobrú výchovu

Celebritná opatrovateľka sa stala súčasťou rodín tých najznámejších ľudí. Jej rady obdivuje takmer celý svet.

— Foto: Reprofoto Pinterest, Mobilebaymag.com

LONDÝN/WASHINGTON 8. novembra - Známe osobnosti sa netaja tým, že im s ich ratolesťami pomáhajú opatrovateľky. Jednou z najznámejších celebritných pestúnok je Connie Simpsonová. Na rady od tejto ženy nedajú dopustiť mnohí. „Nanny Connie“, ako ju známe osobnosti volajú, pomáhala herečke Jessice Biel a Justinovi Timberlakeovi, či herečkám Jessice Albe a Emily Blunt. Rovnako tak „úradovala“ pri dvojičkách George Clooneyho a jeho krásnej manželky Amal. Práve posledný spomenutý pár má blízko ku kráľovskej rodine, čo nie je žiadnym tajomstvom. O úžasnej osobe a pestúnke v jednom, sa preto zmienili aj budúcim rodičom Harrymu a Meghan. Ako sa nakoniec kráľovský pár rozhodne ešte nie je úplne isté, bezpochyby však vyberajú z toho najlepšieho.

Prečítajte si tiež: Uznávaný český pedagóg: Nesnažte sa byť supermamy. Mamička môže byť nežná, len keď je odpočinutá

Connie sa počas svojho pôsobenia v celebritných domácnostiach stáva súčasťou rodiny. Za člena rodiny ju označili už mnohí, čo dokazuje, že je naozaj nápomocná, priateľská a rozumie potrebám matky a dieťaťa. O výchove dokonca napísala aj knihu, pri písaní ktorej ju inšpirovali aj známi rodičia. Svojim vedomostiam a znalostiam bezpochyby vďačí svojej 30-ročnej praxi. Tu sú štyri rady, ktorých sa „Nanny Connie“ a jej „študenti“ držia.

Prečítajte si tiež: Princ Harry pristihol 2-ročné dievčatko, ako mu kradne pukance. Svojou reakciou ukázal, že bude perfektný tato!

Rutina je dôležitá

Herečka Emily Blunt priznala, že Connie by dokázala uspať dieťa aj v tom najväčšom hluku. Ako to robí? Nie je v tom podľa jej slov žiadna mágia. Dieťa strávilo deväť mesiacov v plodovej vode, takže sa dokáže uvolniť v teplej vode, na akú bolo zvyknuté. Pred spánkom teda navrhuje pripraviť kúpeľ, aby sa dieťatko uvoľnilo. Následne treba v izbičke stlmiť svetlá a zapnúť pokojnú hudbu (bez spevu). Keď dieťatko uložíte do postieľky, môžete ho jemne hladkať a rozprávať mu príbeh. Po chvíľke prichádza čas na kŕmenie, či už z fľašky alebo z prsníka. No a potom prichádza ten moment, kedy sa ide spať. Dobrú noc. Connie vysvetľuje, že ak budú takto rodičia postupovať pri dieťati pravidelne, vybudujú si určitú rutinu. Dieťa si zvykne a bude vedieť, že je čas na spánok. Opatrovateľka sa zaručila, že ak dieťa naučíte rutine, budete prekvapení, aký bezproblémový spánok dokáže byť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

From number #1 to #3 10 years later and the same fundamentals still apply! So proud of the mother and woman you are @jessicaalba ❤️ Just Be The Parent Remember to pre-order your copy of The Nanny Connie Way. I help you set the foundation for those crucial first four months of parenthood! Don’t forget The Nanny Connie Way has augmented reality AR. I will literally be at your fingertips pep-talking you at the beginning of every chapter! Don’t miss out pre-order now available April 10th ***Link In Bio*** @gallerybooks @simonandschuster #thenannyconniewaybook #nannyconnie #thenannyconnieway #bookstagram #mombloggers #dadblogger #moms #dads #parenthood #parenting #ar #augmentedreality #ARNannyConnie

Príspevok, ktorý zdieľa NannyConnie™ (@nannyconnie),

Nezabudnite sa najesť

Connie strávila množstvo nocí pri mamičkách, ktoré sa snažili dojčiť. Na prvý pohľad jednoduchá záležitosť môže byť pre matku poriadne vyčerpávajúca. Pestúnka všetkým matkám odporúča, aby pred tým, ako sa napapá ich ratolesť, dopriali jedlo samy sebe. Okrem toho je potrebné si k dojčeniu vziať aj pohár vody. Rovnako, tak odporúča, aby si matky zapisovali, z ktorého prsníka dojčili naposledy a ako dlho.

Pre mamičky, ktoré dojčia, Connie prezradila tie najlepšie tipy pre dostatok a kvalitu mlieka. „Kojenie je úžasná vec, ale žiada si veľa. Správna strava vám dodá energiu,“ vysvetlila. Matkám odporúča toast s avokádom, olivovým olejom a štipkou soli. Všetko pre dostatočné množstvo sacharidov a tukov. Na zvýšenú produkciu materského mlieka Connie odporúča jesť veľa masla a občas trochu tmavého piva. „Čo som sa naučila od Connie je, že pri dojčení nie je masla nikdy príliš veľa,“ priznala Jessica Biel.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Couplegoals ? #georgeclooney #amalclooney #hot #amalalamuddin #couplegoals #handsome #afi

Príspevok, ktorý zdieľa George Clooney + Amal Clooney (@george_clooney_fanpage),

Dôležitý prvý kúpeľ

Jedna z najťažších a najstresujúcejších chvíľ pre matku je prvé kúpanie. Aj sama Connie z tejto situácie mala obrovský stres a pravdepodobne na prvé kúpanie svojej prvorodenej dcéry nikdy nezabudne. Stres je preto úplne prirodzený, no treba sa snažiť ho odbúrať. Pred tým, ako dieťa matka vloží do vaničky, mala by si všetko potrebné pripraviť. Po ruke by mala mať mäkkú podložku, čistú plienku, uterák a pyžamko. Ona postupuje nasledovne. Najprv umyje bábätku tvár, následne veľmi opatrne mäkkou hubkou slzné kanáliky. Ďalej dôkladne umyje celé telíčko. V prípade, že má dieťa vlásky, nanesie na kefku šampón a jemne krúživým pohybom ich umyje. Na záver jemne poumýva pohlavné orgány a zabalí dieťa do uteráku. Hneď po kúpaní, keď je malé telíčko ešte vlhké, natrie ho bambuckým maslom. V prípade, že sú mamičky nervózne, Connie im radí, aby sa zhlboka nadýchli a upokojili sa. „Kúpanie je veľmi dôležité, pretože naučí dieťa relaxovať a byť v pokoji,“ vysvetlila.

Pobaľte len dôležité veci

Čerství rodičia cítia nutkanie pobaliť úplne všetko, čo sa týka ich dieťaťa. To je podľa Connie obrovská chyba. Taška na plienky by totiž nemala byť ťažšia ako dieťa. Preto fľašu s vodou, občerstvenie a náhradné oblečenie pre dieťa vložte buď do auta samostatne, alebo do spodnej časti kočíka. Takýmto spôsobom zabezpečíte, že v taške na plienky budú iba vlhčené utierky, plienky, krém a prenosná podložka. No a na záver. Vždy si baľte veci vopred.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…