Úloha roztopašného mladíka spôsobila, že sa do divadla zamiloval
TASR
TASR

Úloha roztopašného mladíka spôsobila, že sa do divadla zamiloval

Mladý, rozmaznaný a drzý uhorský kráľ spôsobil, že milujem divadlo, tvrdí spevák Martin Harich.

Muzikál Matúš Čák Trenčiansky si na premiére vyslúžil 15-minútové standing ovations — Foto: Matúš Čák Trenčiansky/NK FACTORY

Bratislava 8. novembra (OTS) - Martin Harich, Jiří Zonyga, Peter Kočiš, Petra Maxinová a Lenka Rakárová. To sú speváci a herci, ktorí hviezdia v muzikáli Matúš Čák Trenčiansky. V Divadle Wüstenrot sa legendárny oligarcha zo 14. storočia najbližšie predstaví 16. a 17. novembra. Uhorsku v tom čase vládol mladý kráľ, ktorého s chuťou hrá spevák Martin Harich. Úloha tohto roztopašného mladíka spôsobila, že sa do divadla zamiloval.

Matúš Čák Trenčiansky bol krutým bojovníkom, ale aj vypočítavým diplomatom. Jeho život bol dramatický, plný úspechov a zrád. Na vrchole moci vlastnil štrnásť žúp a päťdesiat hradov na území Slovenska. Bol teda nesmierne bohatý, bohatší ako králi a aj si toho bol vedomý. Odnímal majetky svojim nepriateľom, nepohodlným šľachticom. Bol mocnejší ako kráľ. Mladý hudobník a spevák Martin Harich s veľkou chuťou hrá kráľa Karola Roberta, ktorý je čerstvo na tróne a ešte nevie, ako to chodí.

Po dlhšom čase som častejšie v Bratislave, je to zmena môjho muzikantského prostredia a teším sa, že stretávam aj ľudí z divadla. Hrám mladého, rozmaznaného, nadržaného panovníka Uhorska, ktorý ale predsa má srdce,“ teší sa z postavy Martin Harich.

(Foto: Matúš Čák Trenčiansky/NK FACTORY)

Martin cestuje po svete a momentálne je v USA na malom turné so svojim bubeníkom. Spolu si zahrali v New Yorku, Philadelphii či v Bostone. Ďalšie vynikajúce spevácke výkony v Istropolise podávajú Jiří Zonyga, Peter Kočiš, Petra Maxinová a Lenka Rakárová. Autor hudby Ľubo Horňák skomponoval rockovejšie pesničky a siahol aj po veľkom hite, ktorý napísal pre skupinu Elán s názvom Tisíc a jeden krát.

Matúš Čák Trenčiansky je príbeh stredovekého feudála, ktorý bol tvrdý obchodník a dnes by sme povedali vypočítavý oligarcha. V Uhorsku v tom čase vládol kráľ Karol Robert, ktorému Matúš Čák drzo ukradol jeho korunu,“ hovorí o zaujímavej zápletke muzikálu autor hudby a člen skupiny Elán Ľubomír Horňák.

(Foto: Matúš Čák Trenčiansky/NK FACTORY)

Muzikálovú speváčku Petru Maxinovú diváci poznajú viac v Prahe ako doma. Petra je v Matúšovi Čákovi v pozícii dramaturgičky a zároveň naštudovala hlavnú ženskú postavu. Okrem toho ešte musí stíhať štátnice z divadelnej dramaturgie a réžie. Rada sa chodí ako budúca režisérka inšpirovať do zahraničia. Napríklad v Londýne už videla muzikál Mamma Mia a Aladin, ktoré ju nesmierne očarili, lebo pesničky skupiny ABBA má aj sama v repertoári.

O krásnu Izabelu sa zaujíma mladý kráľ Karol, ale ako to v živote býva, stane sa osudovou láskou niekoho iného a to Matúša Čáka. Izabela je nádherná postava, vedomá si svojho postavenia a krásy,“ hovorí Petra Maxinová o nesmierne náročnej hlavnej ženskej postave muzikálu.

Muzikál Matúš Čák Trenčiansky si na premiére vyslúžil 15-minútové standing ovations (Foto: Matúš Čák Trenčiansky/NK FACTORY)

O Matúšovi z rodu Čákovcov sa v škole učíme ako o „Pánovi Váhu a Tatier“. Bol maďarského pôvodu, ale hovoril aj po slovensky. Kráľ Karol Robert ho nakoniec v slávnej bitke pri Rozhanovciach porazil. Vtedajšie Slovensko bolo zaujímavé, pretože sme mali medené bane. Strategická surovina vždy prináša zisky a o tie sa oplatí viesť vojny. Muzikál o kúsku slovenskej histórie, o dramatickom osude a romantickej láske sa hrá najbližšie 16. a 17. novembra 2018 v Bratislave v divadle Wüstenrot v Dome odborov Istropolis. Vstupenky si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk a https://www.ticketportal.sk/Event/Muzikal_Matus_Cak_Trenciansky?fbclid=IwAR1zu3qXcwhA_cVW9jlspgiRbUKslPVnMhQTiulE04SQXlyv3it8vDL8Y a v divadle Wüstenrot v Bratislave.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…