Francúzske kiná valcuje domáca komédia Do plaviek!
TASR
TASR

Francúzske kiná valcuje domáca komédia Do plaviek!

Po francúzsky hovoriace publikum si získal príbeh skupiny štyridsiatnikov bojujúcich s krízou stredného veku, ktorí sa rozhodnú založiť vo svojej plavárni prvý mužský tím synchronizovaného plávania.

Ilustračná snímka. — Foto: PAFF

Bratislava 6. novembra (TASR) - Francúzske kiná si podmanila najnovšia filmová komédia z domácej produkcie. Snímka Do plaviek! (Le Grand Bain) v prvom týždni svojho uvedenia suverénne obsadila vrchol rebríčka návštevnosti. "So zárobkom takmer osem miliónov eur z francúzskeho trhu (zahŕňajúceho aj Alžírsko, Monako, Maroko a Tunisko) sa zaradila medzi najväčšie kinohity tohto roka," TASR informoval Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film, ktorá snímku prinesie do slovenských kín presne o mesiac - 6. decembra.

Po francúzsky hovoriace publikum si získal príbeh skupiny štyridsiatnikov bojujúcich s krízou stredného veku, ktorí sa rozhodnú založiť vo svojej plavárni prvý mužský tím synchronizovaného plávania. Musia bojovať so skepticizmom, posmeškami okolia a náročným výcvikom pod vedením bývalej šampiónky tejto disciplíny. Výzva sa však pre nich stane nečakaným dobrodružstvom, počas ktorého získajú štipku sebadôvery a naučia sa mnoho o sebe samých, ale aj jeden o druhom.

Režisér a scenárista Gilles Lellouche vo svojom filme dáva dohromady unikátnu skupinu hrdinov s autentickými charaktermi i životnými príbehmi. "Strávil som skoro rok tým, že som dôkladne vytváral akýsi opis a trajektóriu všetkých mojich postáv. Chcel som, aby mali svoj vlastný život a životné skúsenosti," prezradil tvorca. Do hlavných úloh sa mu podarilo obsadiť viacero francúzskych hereckých velikánov. Mathieu Amalric je známy z filmov Skafander a motýľ, James Bond: Quantum of Solace či Grandhotel Budapešť. Guillaume Canet je jednou z najväčších domácich hviezd, v našich kinách ho diváci mohli vidieť napríklad v ostatnej adaptácii románu Gombíková vojna. Benoit Poelvoorde zažiaril v desiatkach filmov, z posledných napríklad v komédii Rodina na prenájom či Zbrusu Nový zákon.

Na rozdiel od svojich predchádzajúcich úloh, herci tentoraz museli nechať povestný francúzsky šarm i eleganciu "v šatni". Režisér chcel filmom vyzdvihnúť telá a tvary, ktoré dnes nie sú v móde. "Chcel som poukázať na mužov vo veku 40 až 50 rokov, ktorí nie sú atléti a ktorí akceptujú svoje telá, pupky, chlpy či poškodené kolená," ozrejmil.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…