Spice Girls ohlásili comeback. Najlepšia je ale reakcia speváčky Adele
TASR
TASR

Spice Girls ohlásili comeback. Najlepšia je ale reakcia speváčky Adele

Legendárna skupina Spice Girls hlási návrat. Svoje nadšenie neskrýva ani obľúbená speváčka.

— Foto: Twitter/Spice Girls

LONDÝN 7. novembra - Britská popová skupina Spice Girls oznámila v pondelok, že v roku 2019 absolvuje turné, prvé za uplynulé desaťročie. Skupina na budúci rok v júni odohrá šesť vystúpení na britských štadiónoch. Mel B, Emma Buntonová, Geri Hornerová a Mel C však turné absolvujú bez Victorie Beckhamovej, ktorá vedie multimiliónovú módnu značku. Ako dôvod jej neúčasti sa uvádza pracovná zaneprázdnenosť.

Skupina oznámila návrat na pódiá vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach, informuje stanica BBC. Kvarteto speváčok vystúpi medzi 1. a 15. júnom v mestách Manchester, Coventry, Sunderland, Edinburgh, Bristol a Londýn. Vstupenky na všetky koncerty sa začnú predávať v sobotu večer. Predskokanom skupiny bude anglická speváčka Jess Glynnová. Melanie Brownová zároveň oznámila, že nasledovať bude i svetové turné, pričom na niekoľkých vystúpeniach by sa podľa nej mohla zúčastniť i Beckhamová. Skupina vo februári zverejnila na sociálnych sieťach fotografiu s tým, že členky plánujú nové spoločné projekty.

Kariéra „spajsiek“

Spice Girls vznikli v roku 1994. Skupina sa rozpadla v roku 2000 po tom, ako dva roky vystupovala vo štvorici po odchode Geri Hornerovej, vtedy ešte Halliwellovej. Všetkých päť členiek sa vrátilo na scénu v rámci obnovenia činnosti skupiny v roku 2007. Spice Girls vydali tri štúdiové albumy - Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000), ako aj výberovú kompiláciu Greatest Hits (2007). K ich najznámejším skladbám patria Wannabe, 2 Become 1 či Viva Forever. Spice Girls naposledy spolu vystupovali na záverečnom ceremoniáli olympijských hier v Londýne v roku 2012.

Na archívnej snímke z 12. februára 2012 pózuje britská speváčka Adele pózuje so šiestimi oceneniami Grammy v americkom Los Angeles.
Na archívnej snímke z 12. februára 2012 pózuje britská speváčka Adele pózuje so šiestimi oceneniami Grammy v americkom Los Angeles. Foto: TASR/AP

Nadšená Adele

Na návrat nezabudnuteľných „spajsiek“ zareagovalo aj množstvo známych osobností. Výnimkou nebola ani speváčka Adele, ktorá kedysi patrila medzi najväčších fanúšikov skupiny. Na svojom Instagramovom účte zverejnila záber zo svojich detských čias, na ktorom je ešte ako malé dievča s veľavravným výrazom v tvári pred stenou oblepenou plagátmi dievčenskej skupiny Spice Girls. K zverejnenej fotografii pripísala aj veľmi výstižný popis: „Takto presne sa teraz cítim. Som pripravená,“ napísala úžasná Adele.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HA! This is how I feel right now! I AM READY ✌?

Príspevok, ktorý zdieľa Adele (@adele),

Už ste čítali?

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…