NHL: Buffalo rozstrieľalo Ottawu, Skinner sa zaradil vedľa Šatana

Brankár Boston Bruins Jaroslav Halák.
Brankár Boston Bruins Jaroslav Halák. — Foto: TASR

Slovenský brankár Jaroslav Halák podal proti najlepšiemu tímu celej súťaže spoľahlivý výkon, zneškodnil 39 striel a inkasoval len z hokejky švajčiarskeho obrancu Romana Josiho v 15. minúte.

New York 4. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Nashvillu 0:1. Slovenský brankár Jaroslav Halák podal proti najlepšiemu tímu celej súťaže spoľahlivý výkon, zneškodnil 39 striel a inkasoval len z hokejky švajčiarskeho obrancu Romana Josiho v 15. minúte.

Halákov náprotivok Pekka Rinne zaznamenal druhý shutout v sezóne. Fínsky brankár len niekoľko hodín pred zápasom podpísal s "predátormi" novú zmluvu na desať miliónov dolárov s platnosťou do konca sezóny 2020/2021. V tento deň navyše oslávil 36. narodeniny. "Bol to šialený deň. Nová zmluva, narodeniny a napokon čisté konto. Som šťastný, že budem pokračovať v tomto klube, ktorý mi dal šancu a v ktorom som si splnil sny," uviedol Rinne pre nhl.com. V klube pôsobí už od sezóny 2005/2006.

Buffalo deklasovalo na domácom ľade Ottawu 9:2. V drese hostí odohral slovenský obranca Christián Jaroš vyše 16 minút, do štatistík si pripísal dve strely aj dve trestné minúty. Oba tímy hrali proti sebe aj v noci na sobotu, Ottawa doma zvíťazila 4:2. Útočník "šablí" Jason Pominville si pred týmto duelom prevzal pamätnú plaketu za 1000 zápasov v NHL a míľnik oslávil pred svojimi fanúšikmi dvoma gólmi a asistenciou. "V Ottawe sme hrali dobre najmä v tretej tretine a chceli sme v tom pokračovať. Som rád, že sme to dokázali. Osláviť míľnik na ľade súpera nie je celkom ono, najmä ak na vás fanúšikovia bzučia. Preto som rád, že som si to teraz užil doma aj pred rodinou a priateľmi." Útočník Jeff Skinner strelil v úvodných štrnástich zápasoch sezóny 9 gólov a vyrovnal sa v historickom klubovom rebríčku Miroslavovi Šatanovi. Viac gólov za toto obdobie dali iba Rick Vaive (12), Richardo Martin a Wilf Paiement (po 10).

Toronto zvíťazilo po prvý raz bez Auston Matthewsa v zostave. Draftová jednotka z roku 2016 chýba pre zranenie ramena, jeho spoluhráči v Pittsburghu triumfovali 5:0. Brankár Frederik Andersen mal 31 úspešných zákrokov, slovenský obranca Martin Marinčin nehral. Toronto je spolu s Nashvillom jediný tím, ktorý v prebiehajúcej sezóne vyhral na klziskách súperov všetky zápasy. Obaja majú 6 víťazstiev.

Tomáš Tatar si v zápase proti Tampe pripísal 3 strely, ale jeho Montreal prehral 1:4. Útočník hostí Steven Stamkos zaznamenal dva góly a brankár Andrej Vasilevskij mal 34 úspešných zákrokov. "Súper bol veľmi dobrý, ale my máme najlepšieho brankára na svete," povedal Stamkos.

NHL - výsledky:

Buffalo - Ottawa 9:2, Detroit - Edmonton 3:4, Montreal - Tampa Bay 1:4, New York Islanders - New Jersey 3:0, Pittsburgh - Toronto 0:5, Washington - Dallas 3:4 pp, Nashville - Boston 1:0 /za hostí odchytal Halák celý zápas a zneškodnil 39 zo 40 striel/, St. Louis - Minnesota 1:5, Calgary - Chicago 5:3, Vegas - Carolina 3:0, Los Angeles - Columbus 4:1, San Jose - Philadelphia 4:3 pp