Košice dostali od MAC Budapešť osmičku, majster prehral v Detve

Na snímke striedačka HC Košice v druhej tretiny za nepriaznivého stavu 3:6, uprostred tréner HC Košice Roman Šimíček, za ním je tréner klubu Marcel Šimurda a vpravo asistent trénerov Peter Bartoš počas zápasu 19. kola Tipsport Ligy HC Košice - MAC Budapešť 2. novembra 2018 v Košiciach. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Uspel aj druhý maďarský zástupca, DVTK Miškovec otočil duel s Popradom a vyhral po predĺžení.

Bratislava 2. novembra (TASR) - Bratislava 2. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice pokračujú v hernom trápení. V piatkovom zápase 19. kola Tipsport Ligy podľahli doma nováčikovi MAC Budapešť 4:8. Pre Košičanov to bola tretia prehra za sebou, pre Budapešť prvé trojbodové víťazstvo na ľade súpera.

"Oceliari" klesli na tretie miesto tabuľky, na druhé sa pred nich posunuli Nové Zámky, ktoré si poradili s Liptovským Mikulášom 3:1. Líderskú pozíciu si upevnil Zvolen, ktorý odohral tretí zápas v priebehu troch dní. Na domácom ľade zdolal vicemajstra Duklu Trenčín 4:2 a na čele tabuľky má pred Novými Zámkami sedembodový náskok.

Po štyroch zápasoch sa skončila víťazná séria Banskej Bystrice, úradujúci majster prehral v Detve 1:2.

Uspel aj druhý maďarský zástupca, DVTK Miškovec otočil duel s Popradom a vyhral 3:2 po predĺžení. Víťazný gól domácich strelil v 65. minúte Bálint Magosi. Podobný obrat sa podaril aj Nitre, ktorá triumfovala v Žiline 4:2. Všetkých šesť gólov padlo v druhej tretine, hostia v nej prehrávali už 0:2, no potom v priebehu 143 sekúnd skórovali štyrikrát a dokonale zvrátili vývoj stretnutia.

HC Košice - MAC Budapešť 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)

Góly: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Haščák (Brophey, L. Nagy) - 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (Orban, Langkow), 10. Langkow (Bodó, Orban), 25. Bugár (Brown, Pozsgai), 29. Orban (Bodó, Pozsgai), 38. Terbócs (Kreisz), 41. Brown (Klempa, Vokla), 52. Dudás (Nagy, Terbócs). Rozhodovali: Snášel, Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 3843 divákov. Zmeny: 37. M. Nagy namiesto Habala, 52. Habal namiesto M. Nagya (Koš.).

zostavy a striedania:

HC Košice: Habal (37. M. Nagy, 52. Habal) - Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, McDowell, Dudáš, Šedivý - Žitný, Brophey, L. Nagy - Haščák, Klíma, Kafka - Hričina, Galamboš, Šoltés - Jokeľ, Suja, Petráš - Hudák

MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás, Szigeti – Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Kreizs, K. Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Szabad

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Predstavovali sme si to inak. Začali sme zle a viezlo sa to celých 60 minút. Nastúpilo 22 hráčov a nedá sa hádzať vinu na jednotlivcov. Každý si musí uvedomiť, kde spravil chybu a čo má spraviť inak. Bude dôležité pokračovať v tvrdej práci a zvládnuť nedeľňajší zápas."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Už v domácom zápase proti Košiciam sme siahali na body a do Košíc sme prišli so zámerom, aby sa nám to tentoraz podarilo. Chýbalo nám viacero dôležitých hráčov, ktorých sme nahradili mladými, no pre úspech v tomto zápase sme spravili veľa. Mali sme aj šťastie, ale to k športu patrí. Sme veľmi radi za toto víťazstvo."

Nespokojnosť košických trénerov s výkonmi niektorých hráčov vyústila do nezaradenia útočníkov Netíka a Spilara do zostavy. Na výkone domácich v prvej tretine sa to však pozitívne neprejavilo, skôr naopak. Zmätok Košičanov pred vlastnou bránkou v 4. minúte využil Odnoga a hostia išli do vedenia. Skóre 0:1 však dlho nevydržalo, keďže v 6. minúte sa domácim vydaril únik dvoch proti jednému, v ktorom skóroval Galamboš po Šoltésovej prihrávke. Košičania však doplácali na chyby v obrane, v 8. minúte si zle prebrali hráčov pred Habalom a Bodó upravil na 1:2. Ďalšia kombinácia hostí, tentoraz v presilovke v 10. minúte, priniesla ich tretí gól, keď skóroval Langkow - 1:3. O kontaktný gól sa v 15. minúte snažil Pulli, jeho strelu však zastavila žŕdka Rajnovej bránky.

Galéria

Galéria

Nespokojní košickí diváci nešetrili piskotom, ktorý sa vystupňoval v druhej tretine. Ani košický brankár Habal nemal svoj deň, v 25. minúte mu po strele Bugára predkĺzol za chrbát puk, ktorý predtým vyrazil nad seba - 1:4. Nenápadná strela Orbana v 29. minúte prekĺzla Habalovi - 1:5. V gólovo úrodnej druhej tretine Košičania dvihli hlavy, góly Haščáka v oslabení a Dudáša v presilovke znamenali skóre 3:5. Dôležitý gól hostí však v 39. minúte strelil Terbócs, ktorý upravil na 3:6. Po šiestom góle došlo k striedaniu košických brankárov, Habala nahradil Matúš Nagy. Haščák ešte do druhej prestávky upravil na 4:6, čím Košice opäť vrátil do zápasu.

Nádeje domácich na úspešný výsledok však výrazne klesli už po 14 sekundách tretej tretiny, keď Brownov pokus prekvapil Nagya - 4:7. Košičania sa viackrát dostali do útočného pásma, ich hre však chýbala sebaistota. Hostia bez problémov kontrolovali svoj náskok, ktorý bol od 52. minúte už štvorgólový. Obranca Dudáš si efektne poradil s Klímom a aj brankárom Nagyom, ktorý sa po góle na 4:8 vrátil na striedačku. Fanúšikovia košického tímu reagovali skandovaním pokrikov "Takú hanbu sme tu nemali" a aj ironického "desať, desať". Ďalší gól však už v Steel aréne nepadol. Pre Košičanov to bola tretia prehra v rade, pre Budapešť prvé trojbodové víťazstvo na ľade súpera.

MsHK DOXXBet Žilina - HK Nitra 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)

Góly: 25. Dom. Rehák (Hrazdíra), 27. Bárta (Podešva) – 28. Čaládi (Mezei), 28. Majdan (Morrison), 30. McCormack (Lantoši, Majdan), 30. Kerbashian. Rozhodovali: Lokšík, Rencz (Maď.) – Vyšný, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 826 divákov.

Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Bárta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – J. Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohájsky, Dom. Rehák, Hrazdíra

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Buček – Majdan, Bortňák, B. Rapáč – Šiška, Richard, Fominych - Čaládi

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: "Na začiatku sme prežili tlak súpera, ktorý sme čakali. Potom sme vyrovnali hru a šli sme aj do vedenia, ale počas necelých troch minút sme po vlastných chybách štyrikrát inkasovali. Ovplyvnilo to našu hru a nedostali sme sa späť do zápasu, hoci sme bojovali a snažili sa o zakončenie."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Sme radi, že sme získali tri body, aj keď víťazstvo sa nerodilo ľahko. Prvú tretinu sme mali opticky navrch, ale čistých šancí sme si veľa nevypracovali. Potom sa to zlepšilo, no súper šiel do vedenia 2:0. Nám sa však podarilo v extra krátkom čase zápas otočiť, strelili sme štyri góly. V tretej časti robil súper všetko pre to, aby vyrovnal a my sme si to niekedy komplikovali. Mohli sme ju odohrať aj lepšie, ale dôležitejšie sú pre nás tri body."

Žilinčania, ktorých sužujú zranenia opôr, chceli doma potvrdiť body dovezené z Budapešti, ale proti gólovo rozbehnutým Nitranom sa v úvodnej desaťminútovke iba bránili. Hostia však zahadzovali jednu príležitosť za druhou, "vlci" sa ubránili a postupne hru vyrovnali. V 12. min mohol dokonca otvoriť skóre Surovka, ktorý sa na modrej dostal k puku, ale sólový nájazd zakončil blafákom, ktorý Šimboch zlikvidoval. Nitrania potom nevyužili ani prvú početnú výhodu zápasu, podobne ako domáci polminútovú presilovku na konci tretiny.

Nitra prežila aj zvyšných 90 sekúnd presilovky, ďalšiu potom sama nevyužila a domáci na to reagovali gólmi. V 25. min unikol Rehák, jeho strela síce skončila na konštrukcii bránky, ale od chrbta brankára Šimbocha sa odrazila na radosť domácich do siete. O necelé dve minúty skončila strela Bártu od modrej v bránke Nitry a zdalo sa, že domáci sú na koni. Nitrania ich však z neho najskôr za 16 sekúnd gólmi Čaládiho a Majdana zhodili a vyrovnali. Za ďalších 45 sekúnd McCormackom v presilovke a Kerbashianom utiekli na 4:2. Celý tento štvorgólový uragán hostí pritom trval iba 143 sekúnd a Žilinčanom nepomohol ani oddychový čas po treťom inkasovanom góle. Gólostroj Nitranov sa však potom zastavil a domáci aspoň v presilovkách hosťom "podkúrili".

V tretej časti sa "vlci" snažili o kontaktný gól, ktorým by zdramatizovali zápas, ale napriek veľkému úsiliu sa im ho nepodarilo streliť postupne ani v jednej z troch presiloviek, ktoré hrali po troch trestoch kapitána Nitranov Mezeia. Potom sa dvakrát previnili domáci a prakticky si tak zahatali cestu za bodmi, ktoré si všetky odviezli domov pod Zobor hostia.

DVTK Jégesmedvék Miškovec - HK Poprad 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 34. Szirányi (Ritó, Vas), 52. Milam (Pance), 65. Magosi – 18. Mlynarovič (Brejčák, Takáč), 19. Bondra (Svitana, Kozák). Rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 3:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1705 divákov.

Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Erving, Fabian – Václav, Mlynarovič, Takáč – Koyš, Zagrapan, Kundrik – Bondra, Heizer, Svitana – Macík, Belluš

Glen Hanlon, tréner DVTK: "V prvom rade sa chcem poďakovať fanúšikom, ktori nám vytvorili úžasnú hokejovú atmosferu. Hra bola veľmi rýchla vo vysokom tempe. Našou úlohou je pripraviť hráčov pre národnú reprezentáciu a v tomto zápase sa mohli od súpera učiť rýchlej hre. Poprad hrá hokej vo vysokej rychlosti a s myšlienkou. Prvá formácia hostí mala hráča iba juniorského veku. Vôbec to nebolo vidieť, hrali naozaj fantasticky."

František Štolc, asistent trénera Popradu: "Bola tu vynikajúca atmosféra. Prvú tretinu sme boli lepší a postupne sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Žiaľ, chybami sme súpera posadili na koňa a vrátili do zápasu. Do tretej tretiny sme šli s cieľom ubrániť výsledok, ale pri toľkých vylúčených hráčoch sa to nedá."

Aktívnejší boli od začiatku zápasu hostia, ktorým patrili i prvé vážnejšie strelecké pokusy. Domáci prvýkrát pohrozili po chybe Ervinga v strednom pásme, akcia druhého útoku Miškovca sa ale gólom neskončila. V 12. minúte mali domáci výhodu presilovej hry, počas ktorej sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. Po jej skončení si Popradčania vypracovali v krátkom slede dve vyložené šance, Macík a po ňom ani Takáč ale brankára Miškovca neprekonali. Hostia sa otváracieho gólu zápasu dočkali na konci 18. minúty. Puk pred brankára Vaya potiahol Brejčák a v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Mlynarovič - 0:1. Už o minútu viedol Poprad o dva góly.

Počas signalizovaného vylúčenia domácich vyrazil brankár Miškovca strelu Svitanu iba pred seba a tiesnený Bondra poslal puk do siete. Po prestávke sa najprv na ľade dlho nič dramatické nedialo. Domáci však postupne hru vyrovnali a začali byť nebezpečnejší. Explóziou radosti vybuchli tribúny v 34. minúte. Obranca Szirányi poslal ľahký puk na bránku a ten na prekvapenie všetkých skončil za chrbátom Vošvrdu - 1:2. Od tohto momentu to pred bránkou Popradu viackrát "horelo". Diváci v Miškovci ožili a elektrizujúca atmosféra hnala ligového nováčika do útoku. Peknými akciami bavili fanúšikov hráči prvého útoku domácich Miskolczi a Magosi. Vyrovnanie mal po prihrávke Vasa na hokejke v 37. minúte Miskolczi, jeho delovku zrazil v poslednej chvíli na ochrannú sieť obetavý Takáč.

Výkon posledného tímu tabuľky vygradoval v tretej tretine. Hneď na jej začiatku mali hostia výhodu 97 sekundovej presilovej hry 5 na 3, tú však po pár sekundách zmaril faulujúci Magosi. V rovnovážnom stave sa Svitana dopustil hrubej chyby, po ktorej sa sám na Vošvrdu rútil Harrison, brankár Popradu jeho nájazd zneškodnil. Časté vylúčenia pokračovali ďalej. V 50. minúte mali domáci opäť výhodu dlhej presilovky o dvoch hráčov. Počas nej si tréner Glen Hanlon vyžiadal oddychový čas. Zodpovednosť na seba vzal obranca Milam, ktorý prepáli všetko, čo mu stálo v ceste - 2:2. Tlak "ľadových medveďov" trval ďalej. Rozhodnúť mohol minútu a pol pre koncom riadnej hracej doby legionár Kulmala, jeho strela iba tesne minula horný roh bránky Popradu.

V Miškovci sa tak predlžovalo. Na konci predĺženia predviehol krásnu individuálnu akciu Magosi a dokonal tak obrat výsledku. Domáci útočník blafákom zmiatol Vošvrdu a elegantne zasunul puk za jeho chrbát - 3:2.

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Góly: 39. Kytnár (Drgoň, Michal Chovan), 39. Špirko (Vandane, Vandas), 40. M. Halama (Lušňák, Růžička), 45. Šišovský (Lušňák, Vandane) – 53. T. Varga (Holenda), 55. Radivojevič (Bližňák). Rozhodovali: M. Novák, Adamec – Tvrdoň, Synek, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2807 divákov.

Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Pöyhönen – Vandas, Špirko, S. Petráš - Lušňák, M. Halama, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Marcinek, P. Halama, Andrisík

Trenčín: M. Valent - Rýgl, Luža, Holenda, Bohunický, Kovář, Frühauf, Niko – Radivojevič, Sojčík, O. Mikula – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – T.Varga, Bližňák, Ölvecký – D. Hudec, Švec, Pardavý ml.

Peter Šišovský, autor štvrtého gólu Zvolena: "Nebolo vôbec vidieť na nás, že sme hrali tretí zápas po sebe za tri dni. Dobre sme korčuľovali, jazdili, hrali dobre a viedli tak 4:0. Duel sme zvládli v pohode, škoda len tretej tretiny, kedy sme súpera trošku pustili do zápasu dvoma inkasovanými gólmi, nemôžeme niečo také do budúcna dovoliť."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Videli sme výborný hokej. Prvá tretina sa hrala hore – dole, ale Trenčín bol v nej o niečo lepší, my sme sa nevedeli presadiť v útočnom pásme v hre jeden na jedného. Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme si vytvorili nejaký tlak i šance. Pomohli nám aj presilovky, v jednej sme sa chytili a v závere nám to napadalo. V tretej tretiny sme vyrobili zbytočné fauly, inkasovali sme v oslabení, no ďakujem chalanom za to, že to zvládli. Odohrali tretí zápas za tri dni, ukázali fyzickú silu, za čo im patrí uznanie."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Diváci videli zaujímavý zápas. Prispeli sme k nemu aj my našim výkonom. Boli sme aktívni, agresívni a vytvorili sme si šance. Mali sme však v závere druhej tretiny výpadok a ten napokon rozhodol o výsledku. Napriek tomu sme sa nevzdali a bojovali až do konca. Máme na čom stavať, takýmto spôsobom sa treba prezentovať na ľade súperov, no treba odstrániť výpadok aký sa nám stal pri inkasovaných troch góloch."

Trenčania hneď v úvodnej minúte pohrozili a mohli ísť do vedenia. Sojčík a Sádecký však na Skapskiho "nevyzreli". Zvolen až v deviatej minúte vyslal prvú nebezpečnejšiu strelu na bránku. Spoza protihráča zakončil Šišovský, Valent bol na mieste. Dostatočne ho preveril až teč M. Halamu a pri náprahu Kytnára z pravého kruhu mu pomohla žŕdka. Aj preto odchádzali mužstvá na prestávku expresne rýchlo za bezgólového stavu.

V druhej tretine mali viac z hry domáci, ale dlho sa nedokázali presadiť. Kytnár neuspel zoči – voči brankárovi Dukly, keď zakončoval neúspešne až dvakrát a v presilovke sa neujal ani teč Lušňáka. V 35. minúte mohli hostia otvoriť skóre duelu. Bližňák išiel sám na bránku, no Skapski dobre zasiahol a z dvoch metrov ho potom nepokoril ani Pardavý. Zvolenčanom napokon vyšla tretia presilovka v rade. Kytnár spoza bránky poslal puk do korčule Valenta, odkiaľ putoval medzi žrde. Ešte v tej istej minúte trenčianska obrana nechala veľa priestoru pred bránkou Špirkovi a ten toho aj využil, zvýšil na 2:0. A vzápätí padol i tretí gól. Po prihrávke Lušňáka bol sám pred Valentom M. Halama a vychutnal si ho. Za 63 sekúnd dal Zvolen tri góly a hral pre ľudí, ktorí sa hokejom bavili.

Na začiatku tretej tretiny Trenčania nevyužili prvú presilovku v zápase, jedinú vážnejšiu príležitosť mal Rýgl. Domáci následne udreli už v pätici, Šišovský si pekne obhodil zadáka Dukly a v páde efektne zakončil – 4:0. Piaty gól mal na hokejke v prečíslení dvoch na jedného Lušňák v oslabení, Valenta neprekonal, a tak sa tešil na opačnej strane súper. Z kruhu vystrelil presne k žrdi Varga, Skapski nič nevidel, keďže mu clonili až dvaja hráči. V 54. minúte však podržal tím pri tutovkách Radivojeviča a Mikulu, no i tak po pár sekundách kapituloval. Hostia vyšachovali zvolenskú defenzívu a Radivojevič sa pred odkrytou bránkou nemýlil – 4:2. V závere Trenčín odvolal brankára, hral v šestici, no nezdramatizoval zápas. Naopak Chovan a Vandas sa takmer trafili do opustenej bránky.

HC 07 Detva - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 14. Ščurko (Puliš, Murček), 49. Giľák – 57. Higgs (Asselin). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich - Výleta, Rojík, vylúčení: 3:3, navyše: Selleck (Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:5, oslabenia: 0:0, 799 divákov.

Detva: Riečický – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Mat. Chovan, Král – Giľák, Valent, Surový

Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sarvaš – Selleck, Buc, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Šťastný, Kabáč – Varga, Lichanec, Bartánus

Josef Turek, tréner Detvy: "Podali sme výborný tímový výkon podporený výborne chytajúcim Romanom Petríkom. Som rád, že sme si počas celého zápasu vytvárali strelecké príležitosti a perfektne sme korčulovali. Veľmi si vážim, ako k tomu hráči pristúpili, chcel by som ich pochváliť za výkon a som rád, že sa nám podarilo už druhýkrát v sezóne zdolať taký kvalitný tím, akým je Banská Bystrica."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Dnes to bol príklad toho, že keď sa nepripravíme, prehráme. V prvej tretine bola Detva lepšia, brankár výborne chytal a nemali sme šťastie v koncovke. Dali gól na 1:0, chceli sme sa vrátiť do zápasu, snažili sme sa, ale nepremenili sme šance. Brankár ich dnes výborne podržal, mali množstvo šancí a hrali skvele celých 60 minút."

Prvá tretina bola v réžii domácich, ktorí nedovolili hosťom žiadnu výraznejšiu príležitosť presadiť sa. Nemčík svojim faulom daroval Detve presilovú hru už v 4. minúte, ale Bystričania sa dokázali veľkému tlaku domácich ubrániť. Obrovskú príležitosť mal v 7. minúte na hokejke Sýkora, puk však skončil prikrytý pod lapačkou Petríka. Hostia mali v ďalších minútach viacero streleckých príležitostí, no ani jedna sa gólom neskončila. Prvýkrát si detvianski fanúšikovia zakričali gól v 14. minúte, keď dokázal puk zblízka pretlačiť Ščurko až za chrbát Williamsa a otvoril skóre zápasu. Po góle Detva naďalej tlačila, ale všetky príležitosti kryl pozorný Williams. V 15. minúte fauloval Giľák a ponúkol Bystričanom výhodu presilovej hry. V nej si ale nedokázali vytvoriť ani jednu streleckú príležitosť a do šatne tak odchádzali spokojnejší domáci s tesným náskokom.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla vyrovnaný hokej. Prvú príležitosť na zvýšenie skóre mal Martin Chovan, ale po jeho strele sa puk iba odrazil od Williamsovho výstroja. Neuspel ani Ďatelinka, ktorý v 25. minúte vystrelil osamotený na modrej čiare, no Petríka neprekonal. V stopercentných šanciach sa ocitol Gašpar. Najskôr sa v 27. minúte sám rútil na Williamsa, ale ten ho efektne vychytal lapačkou. O minútu neskôr to skúšal švihom, ale trafil len brvno bystrickej bránky. Od polovice zápasu dostával majster Detvu pod tlak čoraz častejšie, ale po viacerých streleckých pokusoch sa mu vyrovnať nepodarilo. V závere tretiny mohol skórovať Puliš, ale zblízka trafil len Williamsa a skóre tak zostalo nezmenené.

Do tretej tretiny vstúpila Bystrica aktívne a domáci sa len s problémami dostávali z vlastného obranného pásma. V 44. minúte si nakorčuľoval z pravej strany Higgs, ale Petrík ho zblízka vychytal. Z ďalšieho útoku trafil Asselin iba bočnú sieť a Kabáč tesne minul. Domáci sa dočkali v 49. minúte, keď ex-Bystričan Giľák ukážkovo trafil pravý horný roh Williamsovej bránky a zvýšil na 2:0. Vzápätí mohol pridať ďalší gól Murček, ale zblízka stroskotal na Williamsovi. V 55. minúte mohol znížiť Ďatelinka, jeho strelu Petrík vyrazil na ochrannú sieť. Drámu zariadil gólom v 57. Higgs, ktorý skóroval v spornej situácii pred domácim brankárom. Domáci si ale v závere svoj náskok ustrážili a tešili sa z dôležitého víťazstva.

MHC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Zbořil (Jurík, Hain), 20. Rogoň (Hain), 32. H. Ručkay (tr. strieľanie) – 41. Kriška (Lištiak, Tamáši). Rozhodovali: Štefik, Haszonits (Maď.) - Šefčík, Váczi (Maď.), vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1925 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, König, Henderson, Hatala - Bajtek, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jurík - Jakúbek, Urban, Rogoň - Ondrušek, Fábry, Slávik

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Bača, Fereta, Horváth, Suchý, Kurali, Nemec, Košecký – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - Sukeľ, Oško, Uram - Lištiak, Tamáši, Števuliak - Uhrík, Piatka, Vybiral

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Prvé dve tretiny boli veľmi dobré, mali sme vynikajúci pohyb, kombinácie a veľa šancí. Viedli sme 3:0, no v tretej tretine sme si to zbytočne skomplikovali tromi za sebou idúcimi vylúčeniami. No aj tak sme to ubránili a nakoniec sme vyhrali. Tešíme sa z troch bodov."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím si, že Nové Zámky vstúpili do stretnutia koncentrovane. Na nás sa v prvej tretine asi prejavila dlhšia cesta, pretože sme nezachytili ich rytmus. Aj napriek tomu sa hral hokej hore-dole. My sme hrali presilovku, nedali sme gól. Následne hrali presilovku Nové Zámky a išli do vedenia 1:0. Prvú tretinu sme ako-tak ustáli, no našou chybou sme poslali súperovho útočníka do brejku. To bolo pre Nové Zámky dôležité, strelili ďalší gól a vyhrali prvú tretinu. V druhej tretine sme s tým chceli niečo urobiť, zlepšili sme pohyb, ale nedali sme kontaktný gól. Dostali sme ďalší gól, opäť sa dá povedať, že po našej chybe. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, zlepšili sme pohyb, začali sme hrať aktívne, dali sme hneď v úvode gól. Stav bol 3:1, mali sme ešte dosť príležitostí na kontaktný gól, ktorý nakoniec neprišiel."

Novozámčania sa po dvoch zaváhaniach pustili do súpera s chuťou a v priebehu úvodných štyroch minút ho v podstate nepustili k zakončeniu. Až v 7. minúte nebezpečne pohrozil Richard Huna, ale Košarišťanova vyrážačka bola rýchlejšia. Ako prví dostali možnosť hrať presilovku hostia, tí ju však nevyužili. Krátko na to sa pozície vymenili a oslabení Liptáci inkasovali v 8. minúte z hokejky Zbořila otvárací gól stretnutia. V podstate okamžite mohli hostia vyrovnať, ale dvojica Vybiral – Uhrík nezakončila svoj nájazd dvoch na jedného ideálne. Rovnako dopadol Zbořilov pokus v ďalšej domácej presilovke. Domáci mohli svoje vedenie navýšiť v poslednej minúte prvej tretiny, no puk sa po Ručkayovej strele zastavil len pár centimetrov pred bránkovou čiarou. Nakoniec sa im to aj tak podarilo vďaka Rogoňovi, ktorý úspešne zakončil svoj nájazd na brankára Liptákov.

V úvodných minútach druhého dejstva ubudlo gólových príležitostí, časom sa však hra znovu rozbehla. Výbornú príležitosť mali domáci v 32. minúte, keď si faulovaný Ručkay vypýtal trestné strieľanie. Svoj švih umiestnil presne k ľavej žrdi a Nové Zámky viedli o tri góly. Veľmi blízko boli ku gólu aj Liptáci, ale Nádašdiho strela len opečiatkovala hornú žŕdku Košarišťanovej "svätyne".

Tretia tretina začala gólovým úspechom hostí, keď Kriška z prvej zužitkoval Lištiakovu prihrávku naprieč predbránkovým priestorom. Hráči spod Tatier hrali v záverečnom dejstve tri presilovky, no ani jednu sa im nepodarilo zužitkovať. Najmä v tej tretej mali niekoľko veľmi sľubných príležitostí. Obrana domácich na čele s Košarišťanom však bola na svojom mieste.